Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért én félek az állatorvostó...

Miért én félek az állatorvostól a kutyám meg nem?

Figyelt kérdés
Múltkor beteg volt, és elvittem. Kapott szurit is és én úgy féltem, hogy kapja pedig ő úgy csinál mintha meg sem érezné. De azért ugye fogom, ha bármi van ne mocorogjon. És érzem, hogy nagyon negatívan állok hozzá. Infúzión is volt már, akkor is miközben simogattam remegett a kezem. Miért?
2011. szept. 25. 09:10
 1/9 A kérdező kommentje:
palotapincsi 1 éves lesz decemberben
2011. szept. 25. 09:11
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Gyenge vagy mentálisan.

Jógázz, végezz agykontroll gyakorlatokat, és szexelj sokat.

2011. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Én félek az orvosoktól. Már minden bajom van, ha megérzem a fertőtlenítő szagát, és meglátom a fehér köpenyt. Az állatorvos látványa is hasonló reakciót váltott ki nálam. Mióta több kutyám van, sűrűbben járunk hozzá, és mondhatni baráti lett a viszonyunk, az óta sikerült az agyamnak is átkapcsolnia. Vigyázz mert előbb-utóbb a kutyád is átveszi az érzéseidet, és ő is félni fog.
2011. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
azért mert félsz hogy nehogy fájjon neki,vagy félsz mert nem akarod elveszíteni:) nem minden kutya érez fájdalmat a szuri alatt.az állatorvos gyógyítani fogja nem kínozni:)és ne félj!
2011. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ettől félek a legjobban, mert tudom, hogy érzi az energiám. egyébként nagyon jó a viszonyunk az állatorvossal. öcsémnek egyszer elvágta az üveg a lábát, és csak az állatorvossal volt hajlandó összevarratni. meg kicsiként megharapott egy kutya és az orvos agresszív volt mert épp menni akart haza, lejárt a munkaideje, és rángatta a szét tépett lábamba a tűt, és úgy műtött hogy nem hatott még az érzéstelenítő. én azóta rettegek az orvosoktól. most 16 éves vagyok.
2011. szept. 25. 09:17
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor nagyon féltem, hogy elpusztult mert parvós volt. előző ugyanannyi hónapos kutyám is így pusztult el, pedig megkapták az oltást
2011. szept. 25. 09:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem válts állatorvost, ha rosszul bánik a kutyával. Ha viszont türelmes, figyelmes, akkor neked sincs okod aggódni.


Gyerekkorodban az oltások neked sem fájtak, maximum egy csípést éreztél. A kutyád még sokszor ennyit sem érez. Az enyémek észre sem veszik, ha szurit kapnak, ha éreznek valamit, az is inkább egy kellemetlen, viszkető csípés, szóval ne aggódj! :) (Ha nem hiszed, nyugodtan kérdezd meg az állatorvosod is)


A kutya miatt pedig gyorsan le kell erről szokj, mert ha ilyen instabil, félős vagy, akkor ő is ilyen labilis természet lesz, ami senkinek nem jó, főleg neked és a kutyusodnak.


Próbáld meg úgy felfogni: ez csak egy oltás, semmi több, még csak nem is fáj! :) (Az eddigi tapasztalataid is ezt mutatják, szóval ne a lehetséges rosszon agyalj, építs a már eddig megtörténtekre!)

2011. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! nem váltok orvost, nagyon jó dokink van :D csak valamiért félek, szentem lehet, hogy attól, hogy ficánkolni fog vagy ilyesmi. csak akkor félek amikor fogom oltásnál... :)
2011. szept. 25. 10:57
 9/9 hell-ikon ***** válasza:

Te magad írtad le, hogy miért félsz az orvostól.:)

Egész egyszerűen túl reagálja az agyad a helyzetet kiindulva a régi kutyaharapásos tapasztalatból. Tulajdonképp ez már-már nevezhető enyhe fóbiának is.

Végülis mást nem tudsz tenni, minthogy erőt veszel magadon s amikor legközelebb viszed a dokihoz nem kezdesz el azon pörögni, hogy mi történhet majd ott. A kutyád sem teszi, ezért sem fél, ezért sem veszi fel ha injekciót kap. Aprócska kellemetlenség ez számukra, amivel nem érdemes nekik túlságosan foglalkozni. Meríts erőt a kutyádból (fordított helyzetben ő is ezt tenné). Ha tisztában vagy vele, hogy ő nem fél Te se tedd. Azon meg, hogy mi lesz v. mi lehet, kár előre parázni.


Általában arra tanítanak minket a szüleink és a társadalom, hogy mindig vegyük számításba a jövőt és ez alapján cselekedjünk. Ez így rendben is van, de néha nem árt a mának ill. a pillanatnak is élni. Te az elsőt már megtanultad, a másikról meg még van mit tanulnod, ebben segíthet a kutyád, hát hallgass rá.:)


Egyébként hasonló tapasztalatom volt nekem is 6 évesen a balesetin, szintén kutyaharapásból kifolyólag.:) Azóta a frász kerülget, ha ismét oda kell mennem, az az egy hely ahol nem nagyon tudom félelmem kontrollálni (ja meg a fogdoki...).

2011. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!