Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német vizsla kiskutyát kaptunk...

Német vizsla kiskutyát kaptunk,7 hetes. Mit kell tudni erről a fajtáról?

Figyelt kérdés

Egyelőre eléggé akaratos, öntörvényű. Mindent szétrág, amit meglát. Játékos nagyon, viszont van egy rossz szokása, hogy harapja, húzza az ember ruháját, kezét, ami a tűhegyes kis fogai miatt elég fájdalmas. Ma játék közben torkon harapott. :O Még nem okoz vele sérülést, na de mi lesz később?!

Hogy lehetne ezekről a morgásos harapásokról leszoktatni?

Szeretném, ha lehetne vele értelmesen játszani, nem gy, hogy félni kelljen tőle, mert odakap...

A macskát is üldözi, na meg a shih-tzuval (másik kutyi) se jön ki. Még a shih-tzu nagyobb tőle, de neki teljesen más a fogazata, tompa kisméretű fogai vannak és már öreg is (10 éves), hogy fogja megvédeni magát, ha ez a kis "vadállat" játékból elkezdi harapdálni? Egyelőre még egy-egy morgással elintézi, de egyre szemtelenebb sajnos...


2011. szept. 25. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

7 hetesen miért nem az anyja mellett van? Ilyenkor még ott a helye. Ott megtanulná, hogy a harapdálás fájdalmas.

Most azt tudod csinálni, hogy amikor elkezdi rágni az ujjadat felkiáltasz és otthagyod.

2011. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát 7 hetes korában még tényleg az anyja mellett lenne a helye...

Viszont talán tudok neked mondani egy-két tippet, mivel nekem 3 német vizslám van! :DD

Először is, nagyon sokat számít, hogy rövid, vagy drótszőrű, netán hosszú szőrű-e a kutya. A rövid és a drótszőrű német vizslákat sokban megkülönböztetik, a hosszú szőrűeket nem nagyon tudom, nekem az első kettő van.

Na, ha megírod, hogy milyen a kutyád, akkor tudok segíteni! ;)

2011. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rövid szőrű.

Hát nem tudom, már be van oltva, féregtelenítve, meg minden, most adták ide... Köszönöm a válaszokat egyébként.

2011. szept. 25. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szőrű... na, hát az biztos, hogy elég önfejűek, úgyhogy elkél azért a határozott gazdi (ez alatt nem azt értem, hogy folyton csak szidni kell a kutyát, hanem azt, hogy ha rosszat csinál, akkor bizony le kell szidni, de ha jót, akkor viszont meg kell dicsérni). Tanításra van szüksége. Saját tapasztalatom szerint kiskorában borzasztó gyorsan tanul, úgyhogy azt ajánlom, hogy amíg kicsi, taníts meg neki sok mindent, de ne azonnal zúdíts rá mindent, és egyszerre csak egy dolgot tanuljon, mert össze fogja keverni a dolgokat. Az én kiskutyám 9 hetesen fél óra alatt megtanult ülni, és azóta is jól tudja. (ha a tanításról is szeretnél tudni dolgokat, akkor írok még)

Elég temperamentumos kutya, nem baj, ha a gazdája is szeret játszani és sportolni. Ha sok levezetetlen energiája van, akkor nehéz vele! Sok mozgás után is még hiperaktív... :) Egyébként szuka vagy kan??

2011. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Fajtától függetlenül ajánlom neked Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét (google első két találat, ha a szerzőt és a címet is beírod). Nagyon sokat fogtok tanulni belőle!

2011. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Milyen vizsla?

Rövidszőrű magyar vizsla, vagy német vizsla?


Rövidszőrű magyar vizsla!:D

[link]


Rövidszőrű német vizsla!:

[link]


7hetesen téled az anya mellett kéne még lenni-e!:D

2011. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem fordítva kellett volna? Először megtudni mindent a fajtáról, és ha minden igénynek megfelel, akkor beszerezni.

7 hetesen meg főleg nem elhozni.

2011. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vették, kapták. De igazad van. Amúgy ezért tartom marhaságnak, ha valaki kutyát ajándékoz...
2011. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek... :) én soha nem ajándékoznék kutyát, főleg nem úgy, hogy lehet hogy az új gazda nem is tud róla valami sokat
2011. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát már volt / van jelenleg is kutyám, úgyhogy úgy voltunk vele, mint az emberek többsége szerintem, hogy a kutya az kutya és kész. :) Egyébként a kutyás könyvekben az van írva, hogy 6 hetes kortól lehet elkezdeni elválasztani az anyjától a kölyköket, úgyhogy 7 hetesen nem értem, hogy miért lenne probléma... :O

Egyébként megeszik mindent, nagyon aranyos kutya, csak hát tanítgatni kell, meg nagyon eleven, rengeteg energiája van, amit le kell vetetnie, mert különben mindent összerág, illetve rongál.

Egyébként kan. :) Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 2. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!