Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaápolás, hogyan?

Kutyaápolás, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 1 év körüli németjuhász jellegű keverék kutyusom. Pár hete fogadtam örökbe az ózdi gyepiről, elaltatták volna. :( A kérdésem az lenne, hogy milyen fésű lenne a legjobb neki? Volt már egy rövidszőrű kutyám, az ő fésűje nem túl jó ehhez a hosszab szőrhöz. A másik kérdésem az az lenne, hogy az igaz, vagy tévhit, hogy ivartalanítás után elhízhat a kutyus? Szukáról van szó. Ebben nincs tapasztalatom, az első kutyusom kan voltés nem volt ivartalanítva. (mindenképp ivartalaníttatom,csak érdekel, hogy ez tényleg így van-e, és ha igen, akkor több mozgással megelőzhető-e az elhízás) Előre is köszi a válaszokat. :)
2011. szept. 28. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám alig lehet felhízlalni, mióta ivartalanították. -.-" Ő is szuka. Tehát ez egyáltalán nem törvényszerű. A macskám, kandúr, szintén nem hízott meg utána.

Ápoláshoz nekünk van egy fém fésűnk, egysoros. Egyik oldalon sűrűbb, másik oldalon ritkásabb fogakkal. Meg egy kefe. De amúgy egyik sem használ teljesen, a legjobb a Furminátor eddig, az viszont elég drága (több ezer Ft). Mondjuk csak egyszer kell megvenni.

Fürdetni elég évente 2-3 alkalommal.

2011. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ivartalanított kutyák hajlamosabbak a hízásra. Ha jól vannak tartva. De ezt rendszeres mozgással meg lehet előzni.
2011. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha bemész egy szakboltba,ott szívesen segítenek majd sőt sok helyre a kutyát is beviheted ilyen boltokba. Közép méretű kefe jó,de nem a szálkás drótszerű. Szerintem a tenyeres,simogatós kesztyűs sem a legjobb. Nekem is a furminátor vált be,nagyon tudom ajánlani. Ivartalanítás után nagyobb rá a hajlama,de ha figyelsz rá nem törvényszerű. Megelőzhető, abszolúte.
2011. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyi az egész, hogy mivel a hormonális dolgok működtetésére már nem használ energiát a szervezet, ivartalanítás után 30%-kal csökken a tápanyag igény. Ez olyan, mint az a közkeletű tévedés, hogy a Béres Csepp hízlal. Dehogy hízlal, csak étvágyat csinál, és többet eszel, na az hízlal :)


És szerintem is megéri befektetni egyszer egy Furminatorba. Ugyan rettenet drága, de szerintem nagyon megéri - most én is épp próbálom kigazdálkodni :)

2011. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! ;)
2011. szept. 28. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha a németjuhászhoz hasonló a szőre,akkor egy közepes/nagyobb tükrös kefe,+ fémfésű.és a furminator-ha vedlik-amúgy nem ajánlott,csak vedlésnél-boltban 10-től indul az áruk,vaterán 4ért megkapod az L-es méretet
2011. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!