Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek szerintetek?

Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy itt kóborol napok óta egy elég nagy testű kutya. Nagyon fél,és nagyon sovány. Próbáltam már megsimogatni vagy megfogni de nem lehet,elszalad, próbáltam kajával is nem jött össze. Nos a probléma az hogy a vadőr kiakarja lőni,mert van egy idióta öreg ember és ő minden kóbor kutyát ki lövet. Mit tehetnék? Hívtam a helyi menhelyet de nem hajlandóak ki jönni érte mert telt ház van náluk.Én nem tudom meg tartani mert már van kutyám. Mit tehetnék szerintetek? Nagyon sajnálom,de nem tudok minden kóbor kutyát befogadni,de azt sem akarom hogy lelőjék szegényt,hisz nem árt senkinek! :S
2011. szept. 28. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Csak úgy nem lőhet le állatot. Hívd a sünöket, hogy valamit csináljanak a kutyával, különben a vadőr lelövi.
2011. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kaját hogy csinálod? a kezedből kínálod neki, vagy lerakod neki valahova? próbáld az utóbbit, rakd le, menj távol tőle, aztán nézd, hátha odamegy. próbálj körbekérdezni hátha valaki befogadná ideiglenesen, aztán csináljatok hirdetéseket hogy kutya ingyen elvihető, stb.. valamennyit csak ér ez is
2011. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha fél lehetséges hogy bántották valahol!És ezért ösztönösen fél az embertől!De ha a vadőr kilöveti semmi baja nem lesz legább nem szenved tovább!Ha fél és a kajára se jön nem fog megbékülni!
2011. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

hívj fel egy másik állatvédő szervezetet...

a neten találsz bőven.


vagy mondd meg a menhelyeseknek, hogy csak befogni segítsenek, aztán ideiglenesen elhelyezed a kertben.

és meghirdeted...


facebookon is közzé teheted, megkérhetsz menhelyeket, hogy ha befogadni nem is tudják, a honlapjukra tegyék ki stb...



de ha pl. jól kijön a Te kutyáddal, én a megtartásán is elgondolkodnék...

(nekem így 6 kutyám és 2 macskám gyűlt össze)...

anyagilag nem könnyű, de nem is annyira nehéz, hogy ne érné meg nekem...:)



amúgy nagy hülyeséget írt az utolsó, hogy már nem lesz szelíd soha többet...


dehogynem! csak ki kell érdemelni a bizalmát!

2011. szept. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy hülyeség, hogy sohasem szelídül meg. Nálunk van egy kutya, aki kóboron született, úgy is nőtt fel. Soha semmilyen kapcsolata sem volt az emberrel, se rossz, se jó. Olyan, mint egy vadállt. Amikor befogtuk két hétig a nyakára jártam, simogattam, sétáltattam, de semmire sem jutottam vele. Nem harapott ő, nem is morgott, de nyilvánvaló volt, hogy utálja ezt az egész macerát. Ez első adandó alkalommal meg is pattant. Az óta is látom minden nap, boldogan vihorászva szalad utánam, ha meglát, de ha megállok azonnal elinal. Ha kaját adok neki addig a közelébe sem megy, még legalább 5 méterre el nem megyek. Ő szabadnak született, nincs szüksége emberekre, nincs szüksége simogatásra. Vannak ilyenek is, bár ez ritka. A legtöbbnek volt kapcsolata az emberekkel, nekik csak a bizalmukat kell visszanyerni.
2011. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!:)


igen, az ilyen kutyákat hívják páriának eredetileg.

a harmadik világban sok kutya él még ilyen félvad életet.


de mivel a szóban forgó kutya fél az embertől, valószínű, hogy volt már (sajnos) kapcsolata egy ritkaintelligens példánnyal.

2011. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Az a helyzet hogy nekem is van már 6 kutyám, úgyhogy egyáltalán nem tudom befogadni,még ideglenesen sem.

A kajával már minden felé képen próbálkoztam, próbáltan úgy is hogy kezemből az egyáltalán nem jött össze mert ha közelébe megyek rögtön elszalad. Úgy tudtam neki enni adni hogy ott hagytam mert ameddig ott voltam a kaja közelébe sem jött,majd csak amikor ott hagytam. Próbálkoztam már az ismerőseimnél hogy hátha befogadná valaki,de alapból bukott dolog hisz nem lehet megfogni. Másik menhely sajnos nincs 30 km-es körzetben. :(

Úgyhogy nem tudom mi lesz .

Azt tudom hogy nem lőheti ki a vadőr csak úgy,de sajnos ez itt nem érdekli őket,ilyenkor ráfogják hogy kergeti a vadakat.

2011. szept. 29. 19:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!