Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatenyésztők úgy szidják...

A kutyatenyésztők úgy szidják azokat az embereket, akik saját kutyáikat pároztatják, mintha az életük múlna rajta. Haljon meg a kutyám ahhoz, hogy ne tituláljanak bunkónak?

Figyelt kérdés

Itt ezen az oldalon is olvastam olyan hozzászólást tenyésztőtől, hogy idézem "az összes szaporító kösse fel magát" meg hogy minden szaporító paraszt (már a szaporító szó önmagában sértő szerintem).

Kérdem én: van egy skótjuhászom, aminek fajtajellege a méhének elrákosodása, ha nem fial. Nem minden esetben, de két imserősöm is van, akiknek az egyik skótjuhásza belehalt a rákba, a másiknak meg kikellett operálni a méhét.

Az én skótjuhászom 3 éves, és egyetlen egyszer akarom fialtatni, hogy ne legyen beteg még véletlenül se, én nem akarom megkockáztatni azt, hogy ő vajon bele esik e abba a százalékba, amelyikben fialás nélkül nem lesz rákos a kutya. Egy gyönyörű fiút találtunk neki (mellesleg törzskönyves, bár én erre a részére teszek magasról, nem attól lesz kutya a kutya) de a múltkori fedeztetésnél nem jött össze, most nyáron fog tüzelni megint az enyém, és már nagyon várom, mert már 3 éves, és minnél később fial annál nagyobb esélye van hogy baja lesz.

Akkor a kérdés: dögöljön meg a kutyám (tenyésztőt idéztem!!) inkább rákban, vagy operálják meg, csakazért, mert ha teszek ellene, engem fognak a tenyésztők leugatni és leköpni, amiért kölykei vannak a kutyámnak?


2009. ápr. 27. 12:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy kutyának sokkal kisebb fizikai megterhelés egy ivartalanítás, mint egy vemhesség + szülés + szoptatás. Azzal ugyanúgy elkerülőd a rákot, plusz még nem kell évente kétszer aggódnod a tüzelés miatt sem.
2009. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%
(Első vagyok) Ja, egyébként meg minek foglakozol azzal, hogy mi mit gondol, vagy mit ugat? Azt tedd, ami a kutyádnak jó. Nam azért célszerű ivartalanítani, hogy ne szóljanak le, hanem mert a kutyád érdeke és Te érdeked is.
2009. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy te egyszer fialtatod a kutyádat, attól még nem igazán leszel szaporító szerintem.

De ezt csak akkor tedd, ha már úgy néz ki biztos helye van a kölyköknek, és vemhesülés után, mikor már lehet tudni mennyien lesznek, akkor még mindig megvannak a leendő gazdik!

Különben inkább ivartalanítsd a kutyádat( tudtommal az egész méhét eltávolítják így, de nem vagyok biztos benne)!


Amúgy asszem az is szaporításnak számít, ha két törzskönyves kutyának kölykei születnek, amik nem törzskönyvesek, viszont ugyanúgy fajtatiszták, csakhát ugye törzskönyv nélkül olcsóbbak, ha a gazdi hozzáértő valamennyire, oltás+féregtelenítés az összes kiskutyánál, máris inkább onnan visznek kutyát, mint az igazán szaporítónak nevezhető emberektől vagy a méregdrága árakkal rendelkező tenyésztőtől...

2009. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
91%
Énnekem is egy ismerősöm megoperáltatja a kutyusát pont iylen okok miatt. Bár ott fialás kizárva...
2009. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok tenyésztő de valamit tudnod kell ha még nem derült volna ki számodra. A "szaporító" szót az olyan eber szinonímájaként használják kutyás körökben, aki mindenféle orvosi szűrés, oltás jóminőségű étel és tervezett pároztatás nélkül gyártja az épp divatos fajtákat, lelkiismeretlenül a lehető legnagyobb profit reményében. Akár testvéreket vagy anya-fia párosítást is megenged magának. Emiatt aztán a tisztességes tenyésztői árak töredékééer tud bizonytalan egészségi állapotú és idegrendszerű kutyát eladni, tönkretéve ezzel az adott fajta színvonalát. A te esetedben nyilván nem erről van szó. Te egyszerűen informálatlan vagy de nem tudatosan harácsoló ember. A másik gond, hogy csak azt fogod fel a dologból, ami épp a szemed elött van, a hosszabb távú következményeket nem érted és gondolom nem is érdekel. A kölyköket majd eladogatod vagy ajándékozod valakiknek, akik közül páran megintcsak azt teszik a kutyájukkal, mint te. Ez a dolog szépen hatványozódik és pár éven belül az ötletednek köszönhetően lesz mondjuk 70-80 átgondolatlanul szaporított Tk. nélküli kutya. Mivel az előéletüket se vezeti senki, ezért előfordulhat az is, hogy közeli rokonok lesznek pároztatva, illetve rejtett betegséggel vagy más problémával bíró kutyák. Mindez egy ilyen egyszerűnek tűnő dolog miatt, amit kitaláltál. Gondolkodj nagyobb távlatban. Mielött anyáznál elmondom, hogy négy keverékem van de olyanok, amelyek távolról sem nevezhetőek fajtatisztának, tehát nem a Tk nélküli "fajtatiszta" állományból válogattam a kutyáimat, engem ugyanis nem érdekel, hogy ilyen vagy olyan fajta legyen, helyette a megfelelő és számomra passzentos természetű "korcsokat" szereztem be egy menhelyről. Mind ivartalanítva van. Ennyi az gész.
2009. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Természetesen egyetlen egyszer akarom csak fialtatni, az egészsége miatt. Minden műtétet, radikális beavatkozást elakarok kerülni, ezért az ivartalanítás szóba sem jöhet. Amióta megvan nekem ez a skótjuhász, már kölyökkorában volt jelentkező az ő kölykeire, jelenleg 3 ember is szeretné, 2 kölyök 2 barátnőmnek, 1 meg a fiú gazdájának. És most puhítom az itthoniakat hogy egyet mindenképpen tartsunk meg. Szóval attól nem félek, hogy nem lesz gazdájuk a kölyköknek.


És igenis nem tudom elengedni a fülem mellett ezeket a durva beszólásokat, mert nem vagyok bamba, akit ha köpnek meg se nyikkan.

2009. ápr. 27. 13:13
 7/71 A kérdező kommentje:
Kérlek mutass rá arra a mondatomra, ahol anyáztam.
2009. ápr. 27. 13:15
 8/71 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kutya egészsége a legfontosabb, akkor az ivartalanítás az egyetlen megnyugtató megoldás. Egy állatorvos sem gondolhatja komolyan azt, hogy fajtajelleg a méhrák és emiatt szüljön egyet+ a kölykei is szüljenek egyet+annak a kölykei is szüljenek egyet. Egy orvosnak kifizetődő ilyen tanácsot adnia, hisz egy szüléssel az ivartalanítás többszörösét keresheti, csak ez nem a kutya érdeke. Érdemesebb egy jó orvost keresni helyette, aki tényleg a kutya érdekét nézi elsősorban+szakmailag is magasabb szinten van.
2009. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
85%
Az ivartalanításnál jóval radikálisabb beavatkozás a szülés. Az ivartalanítással rengeteget nyer a kutya, a szülés viszont csak terheli a szervezetét és rendkívül rövid távú megoldás a majd későbbiekben is előkerülő problémára.
2009. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
82%
Most mondtam el de látom nem érted vagy nem akarod érteni. A kölykök is fialnak azok kölykei is, mindez kontroll nélkül. Tényleg ilyen nehéz felfogni, hogy hova vezet ez? Amúgy az ivartalanítás sokkal kevésbé radikális beavatkozás, mint egy halom kölyök kihordása, felnevelése a kutya számára. Azt írtam, "mielött elkezdesz anyázni" látom ez is bonyolult és felfoghatatlan.
2009. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!