Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnál a helyemben?

Mit csinálnál a helyemben?

Figyelt kérdés

Kistestű fajtatiszta kutyát kaphatnék ajándékba. Megvan rá a pénz, hogy beadassam az oltásait, vegyek neki minden felszerelést. De az anyátok nem hagyná, mert mindenféle rossz kifogást kitalálva a kutya ellen lenne. Odahoznátok a kutyát és nem érdekelne a véleménye, vagy hagynátok az egészet és elszalasztva a lehetőséget feladnátok a legnagyobb álmotokat...

Kiskorom óta mindig volt kutyám. Lassan másfél éve lakom pesten eddig az albérlet miatt nem lehetett, de anyám megígérte, hogy ha lesz saját, lesz kutya. Most van saját, de nem lehet kutya, mert ő hisztizik. Mit tennétek?


2011. szept. 30. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem teljesen, most akkor anyukáddal laksz vagy nem?

Én a helyedben hoznék egy kutyust, de csak akkor ha biztos vagy benne, hogy kb 15 évig gondját tudod viselni!

Ha anyukáddal laksz akkor azért vele is el kellene fogadtatni, de szerintem egy aranyos kiskutyust úgysem tud utálni, ha már ott lesz :)

2011. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen szituban voltam, mondjuk én albérletbe. Én hoztam egy kutyát menhelyről, kérdezés nélkül. Egy ideig ment a duma, hogy minek neked kutya, meg ide aztán nem hozod azt a kóbor kutyát. Úgyhogy egy ideig nem mentem haza, aztán mondták, hogy na jó hozhatod csak gyere haza.


Mostmeg már ott tartunk, hogy ne vidd már el pestre az a kiskutyát, jobb neki itt nálunk a kertben :)

2011. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Anyukámmal. Gondját viselném, persze. Tudom mit vállalok, ez alap! :)
2011. szept. 30. 14:58
 4/8 Akiteki ***** válasza:
95%
20 évesen nem hozol egy ingyen kutyát a házhoz, akkor oda az összes álmod és összedől a világ? Szerintem van annyi kutya az országban, hogy bármikor magadhoz vehetsz egyet. Lehet, hogy azok a rossz kifogások nagyonis észérvek. Hallgassuk meg a másik felet is!
2011. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Ja, aztán pár év múlva "lecseng" az egész kutya-dolog, megunod. Kire marad a kutya? Anyádra.
2011. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amíg az ő lakásában laksz,addig óriási kitolás lenne vele szemben, ha a tiltása ellenére odavinnéd a kutyát. A kutyusnak sem jó, ha teljesen bizonytalan helyre kerül, ahol nem szereti mindenki. Ha elköltözöl úgyis annyi kutyád lesz, amennyit csak szeretnél, teljesen felesleges most emiatt magadra haragítanod az anyukádat.
2011. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És mik anyukád ellenérvei a kutyával szemben?
2011. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki kutyát vesz magához, akkor az családi projekt, és mindenkinek bele kell egyeznie.

Annak idején az én anyukám is tiltakozott, aztán egy szép napon közöltem a szülőkkel, tesókkal, hogy "képzeljétek, lesz kutyánk" :)

Beleegyeztek, mondták, hogy próbáljuk meg. Azóta megszerették nagyon, bár ők maguk nem tartanának. De akkor is beleegyeztek, e nélkül nem ment volna, hiszen egy kutyát nem tudok betenni a saját szobámba.


Azóta is mindent én fizetek, 10 sétából 8-at velem tesz meg, de azt a maradék kettőt ők intézik, ha nekem dolgom van.

2011. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!