Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szapora légzés, kifáradás...

Pink07 kérdése:

Szapora légzés, kifáradás vakaródzás után. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Palotapincsi kutyám van,3 éves. Pár napja azt vettem észre, hogy miután vakaródzik, szaporán veszi a levegőt, és liheg. Aztán hideg helyet keres.



Mi baja lehet? Hívjam az állata orvost? Nagyon aggódom.


2011. okt. 12. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy palotapincsim, ő is szokta ezt csinálni néha, de nem gyakran. Én nem vittem orvoshoz, mert egyáltalán nem csinálja sokszor, és más baja nincs is neki. A te kutyusod gyakran csinálja ezt?
2011. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen.
2011. okt. 12. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik mintha kifárasztaná a vakarózás, akkora munka neki, hogy ebben kimelegszik és hűvöset keres. Nem kövér a kutyád?
2011. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az is lehet, hogy tényleg kifárassza és azért keres hűvös helyet. Amúgy panelban lakik, vagy kertes házban?
2011. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kertes házban lakom.

itt egy kép róla:

[link]



úgy négy kil, és kistermető a pincsikhez képest.

2011. okt. 13. 09:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért én megnézetném dokival, legalább nyugodtan alszol, ha azt mondja, hogy semmi baja. Az ilyen tömpeorrú kutyák gyakran nehezen kapnak levegőt, pláne a vakarózástól esetleg kicsavarodva, sőt, vakarózás közben nem is nagyon vesznek levegőt, lehet hogy egy kis légszomja lesz tőle. De persze ez ettől még nem lesz normális dolog, szóval jó lenne, ha ránézne orvos.

Azt meg igazán kétlem, hogy kifárad egy vakarózástól, vagy ha mégis így van, akkor minél előbb dokihoz kell kerülnie, mert ha ennyi mozgástól kidől, akkor komoly szívproblémái lehetnek.

2011. okt. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!