Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itthon mivel és hogy tudnám...

Dexy kérdése:

Itthon mivel és hogy tudnám levágni a kutyám körmét?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 15:52
 1/5 anonim válasza:
Lehet kapni speciális ollót erre a célra. A mi állatorvosunk is ilyet használ, gondolom akkor a tiéd is. Csak azért írom, hogy tudd milyet kell keresni, mert elmondani nem tudom.
2011. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
Alpha-Vet-ben vettem körömvágót. Kisebb kutyának elég egy itthoni manikűrolló is. Nagyobbhoz kell a célszerszám.
2011. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szakértelem hiján egyáltalán nem javaslom, hogy nekiállj kutyád körmének levágásába! Könnyen túlzásba eshetsz, és kutyádnak sérülést, fájdalmat okozhatsz. Vidd inkább kutyakozmetikába! Egyébként egy normál kutyának ritkán kell vágni, vagy inkább egyáltalán nem a körmeit, mert a rendszeres séta során koptatja annyira, hogy az ne legyen túl hosszú!

Szerintem elsőre ne csináld egyedül! Kérj meg egy szakavatott személyt, és lesd el a fortélyát!

2011. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felesleges egy körömvágás miatt dokihoz vagy a kozmetikába rohangálni, nem egy nagy ügy. Kistestű kutyának, kölyöknek egy egyszerű, embereknek készült manikűrolló is tökéletesen megteszi, nagyobb kutyáknak meg általában rendesen szokott kopni, de ha nem, akkor szerezz be egy kutya körömvágó ollót és azzal könnyen le tudod csípni. Ha nem fekete a kutya körbe, akkor könnyű dolgod van, látod, hogy hol kezdődik a bőr és az előtt 1 mm-rel lecsippented a körmöt. Ha fekete a köröm, akkor óvatosan, mindig csak egy apró részt vágj le.
2011. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kistermetű kutyáról van szó, emberévekben számitva 12 éves. Eddig koptak a körmei, most nem :/
2011. okt. 13. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!