Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak kell megvédenie...

A kutyámnak kell megvédenie engem, vagy nekem kell megvédenem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Egy falkában ki véd meg kit?
2011. okt. 15. 18:24
 1/8 anonim válasza:
64%
Szerintem ez függ a kutya fajtáitól is, de az én elképzelésem szerint a kutyának kell megvédeni minket!
2011. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez már összetett kérdés, az ilyeneknél látszik, hogy a kutya valójában már nem falkában, hanem családban él.

Alapból neked kellene megvédened a kutyádat, mint falkavezérnek. Egy domináns kutyánál sokszor úgy tudod növeln a tekintélyed, illetve elkerülni a bajt, hogy te véded be a kutyát a másik kutyától, nehogy ő védje be magát. Ugyanakkor az örző védő kutyának a feladata, hogy megvédje a gazdát, DE! A gazda kérésére, a gazda tanításával megegyezően, és a gazda kérésére befejzve. Tehát ha nagyon szigorúan akarjuk értelmezni a falkaszabályokat, akkor amíg nem kockáztatod a saját testi épségedet, addig te véded meg a kutyát, indokolt esetben pedig őt küldöd megvédeni magát és téged. A gazda jelenlétében elvileg nem cselekedhet önállóan, bár ez sem teljesen igaz egy szolgálati kutya esetében pl.


De alapesetben a farkasfalkában is a vezér megy elől, tehát az "első pofont" is ő kapja mindenhol.

2011. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
A kutya nem elvégzi helyetted az önvédelmet, hanem segít benne. Persze ha a gazdája nem törődik a dologgal, akkor rá hárul a feladat nagy része. Egyébként egy falkában az erősebb védi meg a gyengébbet.
2011. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
sztem a kannak a szukát!!!:)
2011. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgyvagyok vele,ha megtámad minket az utcán sétálva pl:egy kutya akkor először én próbálom meg megvédeni magunkat ha ez nemjön be mintketen megyünk...:D
2011. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Na ez lenne az a pont, ahol engem nem érdekelne a farkasfalka, a dominancia, és a többi szabály.

A kutyám nem az a fajta, aki képes lenne engem megvédeni. És ha a támadónál fegyver van, akkor egy kutyának sincs esélye.

És ezzel nem azt akarom mondani, hogy magamat áldoznám fel, de ... de én vállaltam érte a felelősséget.


Elég sokszor teszik fel ezt a kérdést, de mindig elgondolkozok rajta...milyen támadásról van szó? Rám támad valaki sötétben? Talán meg tudnám magam védeni, mert jártam önvédelmi tanfolyamra, és sokáig küzdősportot tanultam. Fegyvert fognak rám? Akkor tökmindegy, mert a kutyámat is simán lelőhetik és engem is.

Csak maga az elv? Bocsássatok meg, de akkor azt mondom, hogy egy állat nem egyenértékű az emberrel (most bele lehetne folyni, hogy némelyik embertől egy patkány is értékesebb...)

Mégis azt gondolom -elvek ide vagy oda- hogy én védeném a kutyámat, ha úgy alakulna. Egyszer már rátámadt egy nagytestű az én 6 kilós kutyámra, volt bennem bátorság, hogy az 50 kilós kutyát lerúgjam róla.

2011. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a falkavezérnek kell megvédenie a tagokat

neked kéne lenni a falkavezérnek, tehát...

viszont ha ő lesz a vezér akkor ne csodálkozzál majd, hogy kezelhetetlenné válik és a fejedre nő...

2011. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a gazdának kell megvédenie a kutyát, alapesetben, mert ha én vagyok a főnök, én vállaljam a felelősséget is. Persze jó hallani romantikus történeteket, hogy a kutya megvédi a gazdáját, ha azt mondjuk leütötték, vagy eszméletlen lett, vagy eltört a lába és nem tud menni, ilyenek, de mondjuk alapesetben az ember az okosabb, neki kell kigondolnia, hogy mi a megfelelő stratégia a védekezésre. Ráadásul ha a kutyát küldöd, hogy védjen meg, akkor tuti, hogy ő húzza a rövidebbet. Mert vagy őt sebesíti meg először teszem azt a betörő egy fegyverrel, késsel, bottal, akármivel, vagy ha mégis ügyes a kutya és sikerül teszem azt egy embert legyűrnie, akkor jön a rendőrség és meg is büntetnek meg a kutyádat is elaltatják, lelövik, teszem azt, ha durván megsebesít/esetleg meg is öl egy embert... szóval azért, mert gyáva vagyok, a kutyám húzza a rövidebbet? Ezt én nem szeretném.
2011. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!