Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni az afgán agárról?

Mit lehet tudni az afgán agárról?

Figyelt kérdés
Mennyire mozgásigényes? Lakásban ajánlott tartani? Milyen a természete? És végül, tudnátok nekem MEGBÍZHATÓ kennelt ajánlani? Előre is köszi:)
2009. máj. 1. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Csak lebeszélni tudlak róla, bár gyönyörű és igazi karakter, de nagyon rumlis a tartása. Mozgásigénye óriási, mint minden agáré és ne csak sétákra gondolj, hanem futtatásra is.

A természete elég kiegyensúlyozott, bár kicsit érzékenyebb az átlagnál.

A szőrápolása, kozmetikája egy dráma, még akkor is, ha nem viszed kiállításra.

Kennelt nem tudok ajánlani, kiestem a szakmából, de már nem túltenyésztett "divatkutya", úgyhogy biztos találsz.

Érdekesség képpen: az országban elsők között Zalatnai Cininek volt, Abidjan-nak hívták, és gyönyörű volt szegénykém.

2009. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Lakásban is tartható de, nagy mozgásigényét ki kell elégíteni, szőrzetét gondozni kell.Önfejű nem mindíg fogad szót.Éber, de álatlában nem ugatós.Más kutyákkal szemben bizalmatlan, gazdájához hűséges, bár tartózkodó!


Sok sikert a kutyushoz!=)

2009. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
[link] - ez nagyjából összefoglalja a lényeget.
2009. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Én is lebeszélnélek... Tényleg gyönyörű, de...


Mint sok gyerek, ha nagyon-nagyon kitartóan akartam valamit, azt megkaptam, és bizony nagyon-nagyon hosszú ideig kértem egy kutyust, míg a szüleim úgy döntöttek, hogy akkor biztos komolyan gondolom, ha nem állok le a dologgal... és vettek nekem egy afgán agárt.


Gyönyörű kutya, azt mondják nagyon buta, a miénk nem volt az, viszont szörnyen makacs egy kutyához képest és tényleg rettenetesen sok mozgásra van szüksége! Sokat vittük sétálni, kertben lakott, de így is elhízott a mozgáshiánytól, a szőre is sokkal több figyelmet érdemelt volna.. összességében nagyon-nagyon megbántam, mert nem volt szerintem boldog élete, pedig foglalkoztunk vele... de neki nem ez való...


De ha elviseled, hogy van egy kutyád, amit nagyon sokat kell futtatni, úgy hogy közben makacs és nagyon nehéz rászoktatni, hogy lábhoz jöjjön, mindemellett nem igazán szereti, ha babusgatják és az idegenekért sem rajong... nos akkor vágj bele... :)

2009. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Sajnos én is az előttem szólókhoz csatlakoznék, nekünk volt kettő, önfejű, más kutyákkal verekedtek, nem fogadtak szót soha.Télen fáznak, nincs bundájuk.A kertből mindig kiugrottak és hoztak haza valami zsákmányt, hol a szomszéd állatait ölték meg, hol macskákat,vagy ami volt.Persze ez természetes, mert vadászkutyák, de sok gond volt velük nagyon.De viszont mindenki utánuk fordult, milyen szépek!
2009. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Hatéves volt a fiam, amikor talákoztunk egy gyönyörű Afgán Agarat sétáltató hölggyel. A kisfiam megkérdezte, hogy miért szomorú ez a kutya. A gazdának megtetszett a fiam szenzibilitása, azonnal megnyílt és elmondta, hogy egyrészt honvágya van, mert Lengyelországban született, és hiányzik neki a végtelen tér is, mert egész nap a farmon futkározott, ahol született. A hölgy annyira sznob volt, hogy még az ovodás fiam is megjegyezte: "De nagyképű volt a néni!", de biztosan nagyon jól ismerte kedvencüket és a fajtáját. Ezt az utolsó szóig igaz tanmesét óva intésnek - de nem lebeszélésnek - szántam.
2009. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én nem beszéllek le róla! Szerintem egy isteni kutya, bár sajátom még nincs(hamarosan lesz), de rengeteget járok kiállításra, a tenyésztők nagy részét ismerem is. Nem egy divatkutya az biztos, így az ára is ehhez igazodott az évek folyamán. Sok a mozgásigénye, és a hosszú, selymes, puha bunda megtartása érdekében ajánlott is a lakásban tartani. Önfejű is az biztos, hisz eredetileg arra lett kitenyésztve, hogy önállóan vadásszon, illetve a lopásra. Ezt a tulajdonságát mai napíg megtartotta, és szeret is elcsenni dolgokat. A kozmetikája valóban hosszadalmas, és elengedhetetlen. A kutyát ahhoz hogy a szőre tényleg szép, csomómentes legyen, és illatos, a kutyát ajánlatos hetente megfürdetni. A szőr csomósodását megelőzendő, naponta át kell kefélni a bundáját, és ezt szárazos sohasem lehet megcsinálni, mert törik a szőre a kutyának. Mindíg be kell nedvesíteni a kifésülendő szőrt. Ha valahol becsomósodik akkor azt is be kell fújni valami olajos szerrel, ami segít a bontásban. A csomókat vizesen nem lehet kibontani, mert csak jobban összegubancolódik. Sok kozmetikai szerre van szükségük. Samponok, balzsamok, fésülésükhöz is kell valami olajos spray-szerűség. Hogy a kutya ne legyen egy halom lobonc, ezért a kozmetikázását szakemberre kell bízni, vagy a tenyésztőtől eltanulni. Egy felnőtt kutya heti egyszeri fürdetése kb 3-4 órát vesz igénybe. Hajlamos a szökésre, így póráz nélkül nem ajánlatos vele sétálni, bár sok kutyát ismerek aki tud így is biztonsággal sétálni az ember mellett. Minden csak a kutyára szánt idő kérdése. Idegenekkel valóban tartózkodó, de a gazdájának mindíg a kedvében szeret járni. HA még esetleg lenne kérdésed, akkor szívesn válaszolok. Egyébként több olyan fórum is van , ahol a tenyésztők nagy réesze jelen van, és tőlük lehet kérdezni. Ja igen, ha a magas ár esetleg visszatartó ok lenne, akkor vannak fajtamentők is, náluk is lehet próbálkozni. Most is van egy ilyen kutya a fajtamantőknél aki várja az örökbefogadóját!

2009. máj. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Bocsánat még azt elfelejtettem. Ha naponta kint van a kertben 3-4-5 órát, az elég neki, mert egyébként meg szeret lustálkodni is! Igazi kanapékutya amikor nem a kertben rohangál. Azért is tanácsos lakásban tartani, mert nyáron, és tavasszal már nem bírja a nagy meleget. Télen nem fázik(bár az egyik hozzászóló írta, hogy télen fázik), mert a nagy szőr nagyon jól szigetel!
2009. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ. Kicsit elbizonytalanodtam, de aztán újra megbizonyosodtam róla hogy nekem afgán agár kell. Köszi utolsó, te öntötted belém a lelket:) A kozmetikázása nem gond, itthonról dolgozom, tehát lesz időm, és imádok kutyát kozmetikázni (volt már bearded colliem, és hosszú szőrben tartott havanesem-em). De a heti 1 fürdés nem készíti ki a bőrüket? Naponta járok el futni, így a kutyus is jönne velem. Persze sétálni is vinném. Van egy 600 nm-es kertem, de a házban lakna. Még azt meg tudnád mondani hogy a szuka és kan között nagy különbség van természetben? Az nem baj ha makacs, én is az vagyok:) El fogom fogadni hogy nem egy behódoló kutya. Alig várom hogy itt legyen a kiskutya:) Tehát akkor lényegében mindegy melyik kennelből veszek kutyust, mindegyik megbízható? Ja az ár nem akadály szerencsére.

2009. máj. 2. 09:29
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Örülök, hogy nem sikerült a többieknek lebeszélni. Én is nagyon várom már, hogy meglegyen a kiskutyám. Az afgán az a kutya aki után mindenki megfordul, még akkor is ha nem tetszik az embernek.

Az, hogy melyk kennelből vásárolsz mindegy, de nagyon jól járj utána a kiskutyának, szülők stb., pláne ha kiállításra szeretnél járni vele. Ha már most szeretnél, akkor van most kiskutya itthon Magyarországon. Azt hiszem most 4-5 hetesek. A netboard kutyás fórumokon van 2 afgános topik is(afgán agár, afghan hound), az előbbibe még képek is vannak a kicsikről.

2009. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!