Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkim füle elég gyakran...

A yorkim füle elég gyakran begyullad. Ez gyakori ennél a fajtánál? Kaptam fülcseppet és naponta kéne használni de szinte képtelenség cseppenteni nem engedi! Nincs erre valami jó taktika hogy fogjam le hogy ne tudja kihúzni magát a kezemből?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem két yorkim van,még nem volt ilyen gondunk.rendszeresenki van tépetve a szőr a füléből?amikor fürdeted nem megy bele a víz?mert ezektől mind begyulladhat.a csöpögtetés meg kétemberes feladat,ha nem hagyja.lefogni,és csöppenteni.megdörzsölni a fülét,h rendesen befollyon neki.
2009. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy amikor megvettem 8 hetesen az első héten kitépkedték a szőrt azóta is rendszeressen és mégis begyullad.Múltkor egy hét után annyi fülzsirt szedett ki a doki hogy ő sem hitte el.Van hogy hetekig jó de aztán megint erősen vakarja meg nyüszög közben. A vízre is nagyon figyelek és mégis.
2009. máj. 2. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A bűzmirigye hogy áll? Volt már kinyomva neki?

Mert ha nagyon felgyülemlik a váladék a bűzmirigyben, akkor az gyulladást okozhat (a fülben is).

2009. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen a büzmirigy is ki lett nyomva már egy párszor. azért köszönöm.
2009. máj. 3. 09:04
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Legjobb tudomásom szerint a yorkiknál a fülgyulladás min. egy éves korukig rendszeresen jelentkező probléma abban az esetben, ha nem elég jó tenyészetből való a kutyus. Tehát ha még nincs egy éves, akkor van remény:) Nem tudom mennyiért vetted, és kitől. Mi 3 évvel ezelőtt vettük a kutyust elég borsos áron - tehát nem 100.000,-Ft alatt - és minden rendben van vele. Ugyanattól a tenyésztőtől veszünk most egy kislányt is. Ez a személy ha jól tudom, már több, mint 30 éve tenyészti a yorkit, emellett kutyakiképző és KUTYAKOZMETIKUS is. Nem tudom merre élsz, mi Bp. legészakibb pontján, azonban a kutyánkat kizárólag a tenyésztőnkhöz visszük Csepelre. Próbáltunk már másik kutyakozmetikust is, de finoman szólva sem vált be. Talán az is megoldás lehet, ha kutyakozmetikust váltasz... Ha a kozmetikusban biztos vagy, akkor kérd orvos segítségét. Ha már eddig is kérted s nem használt, keress másikat. Nekünk a 3. orvos vált be. (Azért kellett orvos, mert egy kutyapanzióban a kutyánk elrendezett egy kislányt, és fütyifertőzést kapott. 4 hónapig küzdöttünk, mire rendbe jött...) Másik tapasztalatom, hogy rendkívül öntudatosak a yorki kutyusok. Kitartó, következetes neveléssel és fegyelmezéssel viszont elérhető, hogy megold a csepegtetést. A mi kutyánk szeret úgy autózni, hogy az ablakon kidugja a fejét. Nyílván ha ritkán meg is teheti, utána csepegtetni kell a szemébe. Ma már ezt egyedül is meg tudom vele csinálni úgy, hogy ő tartja a fejét és nem kell vele "csatázni".

Sok sikert Nektek:)

2009. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!