Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kiskutyát...

Nagyon szeretnék egy kiskutyát és már ki is néztem de nincs pénzünk a beoltásra, féregtelenítésre stb . mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 21:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Mondjuk nem vesztek..
2011. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
semmit, majd ha egyenesbe jöttök anyagilag akkor lehet kutyázni
2011. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél kutyát, ha az alapvető szükségleteit sem tudod biztosítani!!!
2011. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Egy kutya tartása, az több tízezer Ft havonta!!!

De csak akkor ennyi, ha teljesen egészséges.

Ha beteg, akkor többe kerül lényegesen!!!

2011. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nem vehetsz úgy kiskutyát, ha már most nincs pénzetek erre, ugyanis a kiskutya folyamatosan ilyen költségeket jelent. Eleinte, az első félévben több oltás is van ám. Meg a kaja sem olcsó, még ha a házikosztból is adnátok neki. Mert még a legkisebb kutya is naponta 2-3-szor eszik és elég sokat, hiába írja a szakirodalom hogy csak ennyi meg ennyi dekát.
2011. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Máskor ne nézegess. Én szeretnék egy lakóbuszt és azzal mennénk nyaralni. De nincs 10 millióm.
2011. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Mennyi idős vagy? menj menhelyre önkéntesnek kutyákat sétáltatni vagy valami hasonló.
2011. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

HA nem is több tízezer havonta az eltartása, de akkor is drága. Az én kutyám ebben az évben egész pontosan 87.600 forintomba van (eddig!) ebből a 2 oltás ára csak 8.300 forint.

Szóval nem csak az oltásokra kell, hogy legyen pénz, hanem a többi alapvető szükségletére is. Ha valami baja van, és állatorvoshoz kell vinni, 3-5000 alatt nem úszod meg:(

2011. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

A felelőtlen állattartás ugyanúgy "állatkínzásnak" minősül, mint a szaporítás. Ténylegesen nem bántod a kutyát, és biztosan szeretni is fogod, de egy élőlénynek ez kevés


A mai világban sajnos már minden pénzbe kerül...ha nincs pénzetek akkor nem is igazán tudsz, csak vagy menhelyről, vagy szaporítótól kutyát vinni...ha utóbbi, akkor az elég siralmas helyzet.


A kutyatartás nem csak a kutya vételára + oltás + féregtelenítés.


Annak a kutyának megfelelő táplálásra (nem feltétlenül tápra), szükség esetén kiegészítő vitaminra, ivartalanításra, ne adj isten más orvosi ellátásra is szüksége van....


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de egy darabig el kell felejtened a kutyát...megértem, hogy ez nem az a válasz, amit vársz...de sokkal jobban fogod értékelni azt a kutyát, akit már felnőtt fejjel választasz magad mellé, és nem kell nézned a szenvedését, ha valamit nem tudsz neki megvenni.


Ha későbbiekben a tartás költségeit már elő tudod teremteni, vagy meg tudjátok oldani a családi kasszából, akkor keress fel fajtamentőket, vagy menhelyeket. Szánj elég időt a keresésre, és meg fogod találni a megfelelő kutyát. Menhelyről sokszor már ivartalanított kutyát hozhatsz el.

2011. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Catz ***** válasza:
Addig ne tarts kutyát. A fent felsoroltak közé még hozzáadódik az ebadó is.
2011. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!