Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felos kutyan segit egy pajtas?

Felos kutyan segit egy pajtas?

Figyelt kérdés
Egy kozepes termetu kutyam van, aki nagyon fel szinte mindentol, de fokent az eros zajoktol. Ket-harom honapos kora korul fogadtuk be az utcarol, de a felelmet akkor inkabb a koranak tudtuk be. Most mar elmult egy eves, nagon keves pozitiv valtozast tapasztalunk csak nala. A macskakat peldaul nem turi, el is kezdi kergetni oket, de ha a macska megall a futasban, a kutya meghatral, es csak messzirol ugatja. A dorgestol es a villamlastol nagyon fel, olyankor meg az sem eleg, ha beengedem a lakasba, kovet mindenhova, ha kikerul az egymeteres korzetembol, elkezd reszketni. Ket kerdesem lenne. Milyen modon tudnank segiteni neki? Jot tenne-e, ha hoznank neki egy pajtast, talan egy picit nagyobb termetut (meg kolyok koraban termeszetesen), aki vedelmezne es batoritana is egyben?
2011. okt. 27. 15:09
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem nem, két kutya közül az egyik óhatatlanul domináns, és valószínűleg nem ő lenne az.
2011. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Akiteki ***** válasza:

Semmit nem számít. Vagy még félősebb lesz.

Inkább vidd sokszor magaddal emberek közé.

2011. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, biztos, hogy az egyik dominans lenne. De nekem nem baj, ha az uj lenne az. Csak arra gondoltam, ha lenne tarsasaga, talan nem felne annyira.
2011. okt. 27. 15:24
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha rengeteg sok inger érné.

Én azt csináltam a kutyámmal (sokáig ugatta a futókat és kerékpárosokat) hogy kimentünk a Margit szigetre, kifeküdtünk a fűbe, és néztük az embereket. Egy idő után eszébe sem jutott már, hogy megugasson bárkit.

Sokkterápia, nálunk bevált:)


Szilveszterkor is lent voltam vele, és nagyon intenzív pozitív megerősítéssel elértem, hogy épp csak a füle botját mozdítja, ha petárda, vagy tűzijáték durran. Viharnál ugyanaz.

2011. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem angol bulldogom van,ő is félős volt.Most 2 éves.4 hónapos korában került hozzánk.MINDENTŐL félt.Én úgy szokattam,hogy sokat vittem emberek/kutyák közelébe(barátnőm kutyájával együtt játszanak)

A zajokhoz úgy szoktattam,hogy amikor a közelembe volt-nem pont mellettem,csak látta,hallotta h mit csinálok.Nem csaptam hangos zajt,csak hogy odafigyeljen,füleljen.Minden zajhoz szépen,apránként szoktattam,nem erőltettem,hagytam,hogy ő maga jöjjön rá,hogy h.lyeség ilyen félősnek lennie.Mára már semmitől sem fél.

Szerintem sem sokat segítene egy másik lakótárs,de rengeteget segíthet neki,ha van egy barátja.Szóval próbáld vinni kutyák közé,és ha valamelyikkel összebarátkozik,akkor gyakran vidd el hozzá,nagyon sokat tanulhat tőle.

13/L

2011. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó ötlet. Gondolj bele az új kutyádat a régi fogja felnevelni. Sokkal nagyobb az esélye, hogy azt éred el vele, hogy lesz két extrém félős kutyád.

Az elmélet amúgy nem rossz, mert hihetetlen segítség tud lenni ilyen helyzetekben egy másik kutya, de ahhoz egy erősen domináns de nem agresszív és nem provokatív, kiegyensúlyozott, kézbentartott, jól irányítható kutya kellene, ilyet meg ugye nem fogsz találni hirtelen.

Vannak viszont direkt terápiás céllal ilyenek a jobb kutyaiskolákban, tehát vagy egy terápiás foglalkozás, vagy valamilyen intenzívebb szocializációs foglalkozás kellene.

2011. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem is a terepia jutott eloszor eszembe, de sajnos itt, ahol elek (egy gorog sziget), ha csak megemliem, ugy neznek ram, mintha marslako lennek..Ok nem foglalkoznak ilyenekkel. Ugyhogy ez a lehetoseg kilove..:-S
2011. okt. 27. 15:54
 8/16 anonim ***** válasza:

És más kutyások nincsenek a környéken? Akár valamilyen kutyás sportot űző csapat vagy ilyesmi? Az elveket ha írsz privátot nagyvonalakban el tudom mondani, nyilván túl pontos instrukciót látatlanban nem lehet. Viszont kiegyensúlyozott domináns és irányítható kutyák és együttműködő gazdák mindenképpen kellenek hozzá, meg nagy fokú kreativitás.


A legalapabb dolgokkal tisztában vagy? Pl. a Jan Fennel könyvet olvastad?

2011. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Válasz az eredeti kérdésre: Nem feltétlen!!
2011. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:

Terápia = kezelés.

Nem azt jelenti, hogy orvoshoz viszed.

A sokkterápia nálam a félős kutyánál a tesco bejárata volt. Előtte két éves koráig ki sem vitték a kertből. Főleg a férfiaktól félt. Aki arra járt, annak a kezébe nyomtam egy jutalomfalatot és megsimogattattam vele a kutyát.

Másik kutyát verték kiskorában. Nála meg a tömegközlekedés volt hatásos, mivel ő annyira félt, hogy még jutalomfalattal sem lehetett simogatni. Egy zsúfolt buszon viszont nem tudott elhúzódni.

2011. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!