Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos amstaffnak főzött...

3 hónapos amstaffnak főzött kacsa szív, rizzsel?

Figyelt kérdés

Énszerintem semmivel se ártalmasabb mint a mostani kalap kaki tápok-konzervek.Szerintem nem élhet csak azokon,bár ezért sokan elítélnek.


Szerintetek?


2011. okt. 28. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én nem ítéllek el, én is főzök a kutyáimnak. A főtt kajával egy baj van, nehéz összeállítani a megfelelő összetételt, és nagyobb odafigyelést igényel.


A lényeg, hogy ne csak főtt szívet és rizst kapjon. Adhatsz neki olajos halat, túrót, joghurtot, reszelt zöldségeket, reszelt gyümölcsöket, tojást. Hús pedig lehet mell nyesedék, máj, szív, később pedig már csontos húst is adhatsz neki: farhát, nyak, szárny.


Beszélj az állatorvosoddal, szerintem ha okosan állítod össze a menüjét, akkor kiegészítő vitaminra nincs szükség, de egy staffnak izületvédőre, erősítőre szüksége lehet. pl. zöldkagyló kivonat


Azért nem baj, ha van otthon táp, akár utazáshoz, akár egy-egy zsúfoltabb nap végén nem biztos, hogy tudsz főzőcskézni. Arra figyelj, hogy jó minőségű tápot vegyél, korának megfelelőt. A konzervet, szalámikat felejtsd el...nagyrészük csak szemét.

2011. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az állatorvosom ilyen részről egy pöts :)Mindig csak az a jó amit Ő mond,nem tudom már miylen kutyatápot akar már kezdettől fogva tukmálni ,de 3 kg belől 4000valamennyi:)


Csontosat még semmiképpen nem akarok neki adni ,mert még minid sokszor úgy fal mint egy móhó kölyök :))) Táp az mindig van itthon ,nem mindig csak saját főzöttel tömném csak így az istenért nem akar hízni,pedig a férgesség is ki van zárva már.

2011. okt. 28. 17:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Én nem etetném kizárólag szívvel és rizzsel, mert ebben nincsen benne minden tápanyag, amire egy kutyának szüksége van. Egy fejlődésben levő kölyökkel mindenképp prémium tápot kellene etetni, mert a hozzáértés nélkül összeállított étrend később súlyos problémákat is okozhat és nem is fejlődik úgy tőle, mint egy jó táptól. A rosszul táplált kutyáknál ízületi rendellenességek, ízületi gyulladás léphet fel. A tápok közül a Boscht, Joserát, Dog Chowt ajánlom, ha nem akarsz erre többet áldozni. Ezek nagyon jó minőségűek és az áruk abszolút megfizethető.

A táp mellé nem szabad pluszban semmit adni, viszont azt meg lehet csinálni, hogy egy héten pár alkalommal főtt ételt kap, de én nem ajánlom, hogy csak ezen éjen.

2011. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam NEM csak főtt kaján élne de az istenért se hízik!ezért gondoltam kiegészítésre.


Hogy ezek a ,,neves" tápok kinek megfizethetők azt hadjuk...

Szerintem méreg drágák és full humbuk,hogy kevesebb kell belőle és hónapokig elég,nem csak tápon akarom etetni,mert az nem élet.


Jöhet a lepontozás.

2011. okt. 28. 18:46
 5/15 anonim ***** válasza:

A kérdezőt nem lehet lepontozni, na jó ez csak vicc volt :)


Mindenképp szakemberrel állíttasd össze a hozzávalókat, ill. a pontos mennyiséget, arányokat, ha te akarsz rá főzni. Barátnőmék szintén főztek a berni pásztorukra az ő belátásuk szerint, meglett az eredménye.. a kutyusuk gyorsan nőtt, izületi problémái lettek, jó ideig sántított az egyik lábára, zöld kagylókivonatos kúra után jött helyre, na meg vettek neki rendes tápot. Most, hogy felnőtt, újra főznek rá, most úgy néz ki, hogy nincs semmi gond.


Konzervet nem ajánlanám, java részük víz. A száraz tápok közül a prémium kategória viszont igenis jó minőség, válogatott alapanyagokból és benne van minden, amire a kutyának szüksége van a megfelelő arányokban.

Van 1-1 táp, ami a neve ellenére nem biztos, hogy az adott fajtának a legjobb, nekem pl. bullmasztiffom van, RC-vel kezdtük és bazi magas volt a fehérjetartalma, gyorsan nőtt.. Most átváltottunk Happy Dogra (ebben még zöld kagylókivonat is van). Árban kedvezőbb, viszont ugyanúgy prémium minőség. És azóta teljesen jó ütemben fejlődik a kutya.


Ha maradsz teljesen a minden napi főzésnél, ezt érdemes neki adnod pluszban: Vetri Care GF600, ez tartalmazza a zöld kagylót, elég húzós az ára, de megéri..

2011. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszoló csak egy kérdés:


MIT NEM LEHET AZON LÁTNI,HOGY NEM MINDENNAPOS FŐZÉSKÉNT SZÁNOM,hanem azért ,hogy végre hízzon is?

2011. okt. 28. 19:29
 7/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megláttad a lényeget a mondanivalómban és ilyen kedvesen megköszönted, hogy válaszoltam.

Bánom, hogy ennyi időt szántam erre a kérdésre.

Egyébként a fő kérdést olvastam el, abban pedig nem írtad.

2011. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a kutyának nem kell híznia, mert tönkremennek az ízületei. Természetes, hogy egy 3 hónapos kutya nyúlik, ilyenkor nem a legszebbek, nyakiglábak, vékonyabbak. Nem szabad túletetni ilyenkor, ha nem látszanak ki a bordái és a gerince, akkor nem sovány. De ha tudsz képet feltenni, akkor megnézzük, hogy valóban sovány-e vagy csak te látod annak.
2011. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
doki fassszsága,hogy vékony mert most 5kg de szerinte 7 nek kellene lennie.ebből még - egy hét lejön mert tápválttól ment a hasa.
2011. okt. 28. 22:01
 10/15 compactegon ***** válasza:
hát 3 hónaposan tényleg elég kevés az az 5kg. miénk 8-9 volt ebben akorban, erős, egészséges kutyus. elhiszem, hogy nem mindneki tudja megfizetni a3kg-os tápot (én 4256ft-ért veszek neki Pro Plan-t, ami prémium táp). az a baj, ha most nem figyelsz az etetésére később egészségügyi gondjai lehetnek (ízületek, nem fejlődik i rendesen stb.) ilyen korban legalább egy éves koráig szokták javallani a jobb minőségű tápokat. amúgy ha 14kg-osat veszel, akkor jóval olcsóbbra jön ki, mint három kilónként.
2011. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!