Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farkas se kap minden nap...

A farkas se kap minden nap ételt, így a kutyának se kell?

Figyelt kérdés

Ismerősöm meglátása.

Szerinte nem kell mindennap etetni a kutyát, mert a farkasok se kapnak minden nap enni, így a kutyának se kell minden nap enni adni.


Szerinted?


2011. nov. 3. 10:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7%
Na figyelj! Valaki írta előttem és 1000%-ban igaza van, hogy a kutya NEM farkas! Gratulálok a barátodnak az IQ-jához...biztosan olyan szinten van mint VV Veronika ...-.-" Egy kölyök kutyának(1 éves korig)reggel és este kell enni adni egy felnőtt kutyának pedig esténként.-.-"
2011. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem jut a kutyának mindennapi étek az bizony igen nagy vétek! Az emberhez szokott kutya megszokja a mindennapi evést, elviseli ha nem kap egy nap, de hogy szívesen enne az is biztos!
2011. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
A kutyát igen is kell etetni az ismerősöd meglátása ferde
2011. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
MEG ILYEN HULYETTTTTTTTTTTT
2011. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kutya és a farkas között nincsenek szervi, biológiai különbségek, ez tény. Az meg állatorvosi tény, hogy a kutyának igenis jót tesz pl. hetente egy nap, amikor nem kap enni. Ez az embereknek is jót tenne, de a sok, főleg túlsúlyos, tévénéző ezt inkább nem vállalja be kényelemből.

Kötődést legeredményesebben az etetéssel lehet elérni a kutyáknál, itt pedig az az ideális, ha egy héten két nap nem kap a kutya enni 4-5 hétig, a többit pedig csak kézből. Képzeljétek, mi ezt végig csináltuk kétszer is, és a kutyám még él! Sőt, ez alatt a két alkalom alatt összesen ha 5dkg-t fogyott a maga 34 kg-jából.

Aki még nem csinált ilyet, először talán próbálja meg és csak utána írja le a véleményét, tapasztalatát. A kutyámnak -és másik 11 kutyának sem, akik velünk jártak akkor suliba- semmi, se maradandó, se rövidtávú gondjuk nem lett ettől. Sőt, ha kipróbáljátok ezt, valószínűleg ti is azt fogjátok tapasztalni, amit én, és még sokan mások, hogy a kutyám abban a két hónapban sokkal aktívabb, fittebb volt, mint azokon a heteken ahol "rendesen", a tápgyártók álmai szerint kap enni. Hogy ez miért van, mitől érezte jobban magát a kutyám akkor? Egyszerű. Mert a kutyának ez a természetes! Itt írogatjátok, hogy a kutya már évezredek óta velünk él és megváltozott. Hülyeség! A kutya ezelőtt év milliókig, 10-20 évmillióig élt farkasként a természetben. Ehhez képest az elmúlt pár ezer év semmi!

És ha már itt tartunk, nézzétek meg, az enyhén szólva jól tartott állatkerti farkasok heti 1-szer kapnak enni, és egyáltalán nem lehet őket soványnak nevezni.

Nem is tudom, ki írta már, hogy a kutyának nem sok köze nincs már a farkasokhoz. És a cseh farkas? És a saarloosi farkas? Mind a kettő kutya-farkas "keverék", emellett rengeteg fajtánál (lajka, malamut, stb) vonnak be "frissítésre" farkasokat, hogy fenntartsák az egészséges genotípust és ezzel a fenotípust, persze.

2011. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezeknek magyarázhatsz, nem értik meg! Az állatkerti farkas azért kap ilyen gyakran (hetente egyszer) enni, mert a gyakori etetéssel alacsonyan tartható az agresszió szintje.


Azt még azért tegyük hozzá, hogy itt normál kutya méretű kutyákról beszéltünk, mert egy másfél kilós csivava valószínűleg tényleg megsínylené a több napos koplalást.

2011. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én minden nap etetem a kutyámat, de olyat szoktak, hogy hetente egyszer nem kap vagy nagyon minimálisat. (én sjnálom ha nem kap semmit)
2013. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!