Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agarat szeretnék venni, de...

Agarat szeretnék venni, de félek a egy dologtol velük kapcsolatban. Igazak a velük kapcsolatos tévhitek?

Figyelt kérdés
Pontosabban orosz agarat,vagy ír farkaskutyát szeretnék venni,de ugy állitják be öket,hogy "nem a hűség mintaképei" mármint hogy nem kötödnek annyira a gazdájukhoz,ha porázrol levesszük,egyböl elszalad és vissza se jön,nem hallgat a gazdira. Ezek mennyire igazak?

2011. nov. 3. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez butaság.
2011. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
nem igaz! minden kutya hűséges! csak akkor emgy el ha nincs betanítva
2011. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem igaz Magyar agarom volt ezév nyarán halt meg 16 évesen. Az agarak is nagyon hűséges kutyák. Nagyon szeretik a gazdit és ha bent lehet a lakásba örül ha veled lehet.Az, hogy el szalad e vagy nem az nevelés kérdése. Meg azon hogy a kutya hogy van lefárasztva. Redszeres-e a mozgatás stb.. és az se mindegy hogy milyen a kutya gazdi kapcsolat.
2011. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Agárnak a nyakába kell egy biléta a telefonszámoddal.. :)

Magyar Agaram van, néha elborul az agya, és elrohan, főleg ha valami "zsákmányt" lát, akkor nem lehet visszahívni. Párszor megszökött már, legutóbb nem talált haza, de megtaláltam a szomszéd faluban.

Amúgy nagyon bújós, jó fej, kötődik az emberhez, ha teheti ráfekszik a lábamra, vagy épp a fejemre. :D


Ló mellett szépen jön, néha előreszalad, aztán bevár, meg nézelődik körbe.

2011. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
47%

Hülyeség.

Menj el tenyésztőkhöz és nézd meg. Én elzavarni is alig tudom magam mellől az agaraimat. Egy huskyt is kell vinni velük a rétre, hogy kicsit futkossanak. Különben csak mellettem bandukolnak.

2011. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazak a tévhitek? A kérdésedben már leírtad a választ. Ezek csak tévhitek ;)
2011. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem hűség, hanem a vadászösztön. Én is ismerek néhány salukit, és nem állítom, hogy nem szoktak meglógni olykor :S

Ettől függetlenül egyszer nekem is lesz agaram:)

2011. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
28%
Foglalkozni kellene a salukikkal is, akkor nem lógnának meg.
2011. nov. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, a salukikkal rengeteget mennek, hétvégén szinte egész nap túráznak, hét közben is sokat mozgatják őket, és nevelve vannak.

És a túrák alatt gyakran előfordul, hogy nyulat látnak, akkor uzsgyi...

2011. nov. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
Ha én megyek az enyémekkel, akkor figyelek, hogy a nyulat előbb vegyem észre. Meg is bolondulnék, ha elrohannának tőlem és nem jönnének vissza azonnal. Biztosan én vagyok túlzottan aggódó, de láttam már vadász által lelőtt kutyát.
2011. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!