Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a legnépszerűbb fajták...

Mik a legnépszerűbb fajták most magyar országon? Top 10

Figyelt kérdés

Csak érdekelne. Vagy ez a sorrend mennyire igaz és mit változtatnátok meg benne? Esetleg még amit látnátok benne vagy nem?


1. Yorksire terrier

2. Csivava

3. Bearded collie

4. Angol masztiff

5. Angol cocker spániel

6. Magyar vizsla

7. Dandie dinmont

8. Basset hound

9. Beagle

10. West highland white terrier


Én ezt a listát találtam.


2011. nov. 7. 19:47
1 2 3
 11/22 Akiteki ***** válasza:
100%

"Csak összeválogattam a menhelyen legtöbbször elöfordulo és a szaporítók által leginkább tönkrevágott fajtákat)"

Akkor ne felejtsd ki a staffordot és a huskykat sem.

A legtöbb menhely stafford keverékekkel van tele.

2011. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Tyler913 ***** válasza:

Erdekes lista.Dandie dinmontot es angol masztiffot meg eletemben nem lattam,a collie visszaszoruloban (anno valoban nepszeru volt).

Amugy talan nem is lehet Magyar top 10-et csinalni,kornyeke valogatja.En spec panelkornyeken lakom,nalunk most a francia bulldog kezd rettenetesen divat lenni,de rengeteg a p.csakutya is (bolognese/havanese,yorkie,westie,stb.).Nagyobb testuek kozul vizsla,nemetjuhasz,amstaff/pit,de talan a leggyakoribb a labrador.

Viszont peldaul a regen slagerfajtanak szamito rottweilerbol,dobermannbol alig latok mar parat.

2011. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is ezek a fajták mennek: yorki, beagle, bichonok/keverékei, retriver, pincher, spániel, bulldogok, pitbullok, vizsla, boxer
2011. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki:


Igen, a stafford félék kimaradtak, sajnos Ők vannak a legrosszabb helyzetbe, hogy a németek sem tudják elvinni őket a törvényeik miatt:(

Meg talán a westie maradt ki ...

2011. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a westie már lecsengett, most már csak 2-t látok rendszeresen, de már ők is öregek!
2011. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Akiteki ***** válasza:
Szerintem is jól kihagytuk a staffikat. Rengeteg van belőlük, jó részük totál hozzá nem értő gazdáknál, akik még szaporítják is.
2011. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A stafford féléket azért nem írtam, mert a pitekkel összevontam, nem tudom megállapítani melyik stafford és melyik pit. De belőlük tényleg rengeteg van, nyáron legalább 5 új kicsit láttam, hogy sétáltatták! És ez csak amit láttam!
2011. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
amúgy elég rossz h magyarországon a top10-ben alig-alig van magyar kutya .....
2011. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Pitbullt Mo-n nem lehet tenyészteni. Sőt azt hiszem Európában sem. Úgy hallottam, Amerikából lehet csak behozatni. Amúgy meg elég nagy különbség van azért a staff és a pit között.... Nekünk is amstaffunk van, de nem szaporított valami ami nagy lett meg "harcias" aztán jól rámondták, hogy amstaff jellegű. Amúgy sajnos egyre inkább divat kutya ez is. Nekem mondjuk p.fám leszakad, amikor visszük sétálni a kutyusainkat, szembejön a nagydarab csávó, valami nagydarab izével a pórázon és jól megmagyarázza nekem, hogy márpedig az ő kutyája staff. A másik sajnálatos tény pedig az, hogy mivel menő, minden agresszív "baromállat" megveszi, aztán csak bánni nem tudnak vele, mert szerintük ez úgyis "harcikutya" csak azzal lehet megnevelni ha félholtra verik. Na ezért ilyen agresszív, beteg lelkű az összes szerencsétlen amstaff JELLEGŰ kutya.
2011. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 14:14

Igen,mint a fajta rajongojat,ez engem is elszomorit.Amugy az en gyonyorusegemet (amugy TK-s) is keverekezte mar le valami tusko,persze az o nyomott orru,tulmeretes joszaga viszont "fajtiszta staff".Mindegy,nem is ez a lenyeg,hanem hogy a fajta es keverekeinek legalabb 80%-a hozza nem erto emberek kezeben van.

2011. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!