Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyusom két-három napja étvágytalan (inni szerencsére iszik), tegnap óta levert, ma pedig már többször is kevés fehér habot hányt. A vizelete nem véres, de elég sötétbarnás (az enyém akkor ilyesmi színű, gennyesebb jellegű, amikor meg vagyok fázva), az orra pedig inkább száraz, mint nedves. Próbáltuk óvatosan nyomkodni a hasát, hátát, nem jelezte, hogy fájna neki valahol.

Kullancsfertőzése már volt vagy két éve, hasonló tünetekkel, de akkor véreset is pisilt, meg mostanában amúgy se volt benne kullancs. Meg akkor abszolút nem akart soha lemenni sétálni (lakásban tartott), most meg azért picikét örül, ha megkérdezzük tőle, kimenjünk-e, és szaglászgat, meg nemcsak szükségből pisilget, hanem területet is jelöl, szóval azért van némi életkedve. Akkor abszolút nem volt semmi, szinte erőszakkal vittük le is.

Bár nem szörcsög, de megfázásra tippelünk, hárman élünk együtt, ketten tök betegek (influenzaféle, száraz- és hurutos köhögés, orrfolyás, hőemelkedés vagy láz), és egy pici megfázásom nekem is van, talán megfertőzhettük. Orvoshoz vinnénk, de sajnos anyagilag nem állunk úgy közvetlenül fizetés előtt, hogy legyen pénzünk eleve csak a helyben beadandó oltásokat kifizetni, a receptekről nem is szólva. Hétfőn vagy kedden már tudunk vele menni, de aggódunk mindannyian, hogy mi a baj.

Algoflex van itthon, de nem merünk neki adni orvosi utasítás nélkül, nehogy aztán meg attól legyen rosszul.

Persze, ha súlyosbodik, úgyis kérünk kölcsön valakitől és elvisszük orvoshoz, de ha ez most így stagnálna, ti mit javasoltok, mivel tudnánk rajta segíteni? Esetleg, hogy egyen is valamit, vagy ne hányjon (annyit), ilyesmi?

Köszönöm előre is!


2011. nov. 9. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem babézia, a véres vizelet ritkább és gyakoribb a barnás illetve a tünetek nagy része arra utal. Illetve mindig máshogy viselik a kutyák, az én kutyám az első babéziájánál semmi tünetet nem mutatott csak a barnás vizeletet vettük észre a 2. alkalommal levert volt és rosszkedvű...szóval mindig más, de ezt ki kellene vizsgálni
2011. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen állatorvos. Mennyi idős a kutyi? Azt még nem hallottam hogy embei nátha veszélyes a kutyára, bár minden elképzelhető.

Nekem is sajnos, fehér habot "hányt" és 1 óra múlva elhunyt. Szívrohama volt. Mire kiért az orvos, már hiába. Millió betegség tünete lehet, ez a fehér habos dolog...csak javasolni tudom az orvost. KÁr tippelgetni, nagy árat lehet érte fizetni...

2011. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, akkor holnap orvos, ha sikerül. De babézia hogyan, ha nem volt benne kullancs, csak nagyon régen? Szerintem több hónapja, mert nem is emlékszem már, mikor. Amikor anno fertőzött kullancs volt benne, úgy vettük észre, hogy egyből véreset pisilt (nem volt előtte barnás se, mindig figyeljük az ürüléket), ott emlékeztünk rá, hogy nemrég vettünk ki belőle kullancsot, és abból tudtunk következtetni. Az meg elég valószínűtlen, hogy nem láttuk, megszívta magát és kifordult utána belőle, mert elég sokat van simogatva, rendszeresen fésülve a háta, oldala, feje, a hasát meg rendszeresen vakartatja normális állapotában. Persze ettől még lehet, csak "hangosan" gondolkodom. :)

Remélem, az éjszakát azért kibírja, mert ilyenkor végképp nem tudunk orvoshoz menni. :(

2011. nov. 9. 23:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, 7 éves múlt augusztusban.
2011. nov. 9. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek a tünetek vannak annyira súlyosak, hogy kérdés nélkül is amilyen gyorsan csak lehet, dokihoz kell juttatni. Lehet babesia, vagy felfázás, de mindkettő állatorvost igényel. Sőt, miután én sem vagyok állatorvos, csak tippelek, még akármi más is lehet, csak így elsőre ezeket gondolnám. Mindenesetre ne várjátok meg, amíg súlyosabb lesz...

Amúgy az orr nedvessége semmit nem számít, száraz meg nedves orral is lehet egészséges egy kutya.

2011. nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az orrnedvességet nem tudtam, de érdemes megjegyezni akkor, köszönöm. Nem akarjuk halogatni, remélem, holnap sikerül elvinni.
2011. nov. 10. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!