Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani egy bernit,...

Meg lehet tanítani egy bernit, hogy jelezzen ha jön valaki?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:

erre legjobb megoldás,ha veszel egy pulit,a legjobb jelző kutya.

Berni nem hiszem,hogy jelezni is fog bármikor,de ez egyedfüggő.

2011. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 bernink volt/van és mindegyik ugat ha jön valaki..jelen pillanatban egy kan és egy szuka bernink van..mindegyik jelez :)
2011. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindeggyik kutya jelez ha jön valaki!! :D Ugatnak tudod!! :DD
2011. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tényleg a kutya ugat??Hát ezt nem is tudtam,pedig vidéken lakom.:))
2011. nov. 12. 12:55
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Eddig akárhány bernit láttam, mind védte a területét idegenekkel szemben: mély ugatással jelezte, hogy eddig és ne tovább :)

Úgy tudod erősíteni, hogy figyeled, és ha okkal (!!!) ugat, akkor megdicséred, megsimogatod. De sajnos előfordulhat, hogy így okkal-ok nélkül ugatni fog akkor is, ha az utca túloldalán megy el egy sima gyalogos.

Amikor a szomszédos sörözőből kijőve duhajkodtak ittasabb egyének a kapunk előtt és a kutyám ugatta őket, rádicsértem, illetve még pár hasonló szituban. Ez oké is volt, de a kutya levette, hogy ugatni jó buli :) Ezután világos nappal is ugatott, ha a szemközti utca túloldalán mentek emberek...kimentem, és várta a jutalmat a kis rafinált :)

Ezután megértettem vele, hogy mikor indokolt és mikor nem az ugatás

2011. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekünk volt, a "területvédés" ugatásban,morgásban kimerült,de neked jelzésre megfelel sztem:)
2011. nov. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!