Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyi tápot adtok a kutyának,...

Annyi tápot adtok a kutyának, ammennyi rá van írva a csomagolásra? Nem kevés az?

Figyelt kérdés

Bárányos-almás Acanával etetek, a kutyám súlyának és aktivitásának megfelelően kb 75-85 gramm az adagja. De olyan kevésnek tűnik mikor kiteszem neki. És még simán bír enni belőle, ha még adok. De elhízlalni se akarom meg gondolom csak jól van ráírva.


Ja és szerintetek, hogy jobb, ha egyszerre, vagy ha 2 adagban eszi meg?


2011. nov. 15. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha elkezd tőle fogyni, vagy hízni, akkor nem jó az adagolás, egyébként biztos elég neki.

Az egyszeri vagy kétszeri etetés meg nehezebb téma, felnőtt kutyának általában jobb egyszer enni, kivéve ha betegség, aktivitás, gyomorcsavarodásra való hajlam vagy egyéb tényező megkívánja a napi adag alosztását.

2011. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olyan kis mennyiség, hogy egszerre is mehet. Akkor eteted jól a kutyát, ha sohasem lakik jól. Mindig éhesnek kell lennie. Ettől függetlenül nem szentírás, ami a csomagoláson van, ha szükségesnek érzed adhatsz kicsit többet is. Én is többet adok a kutyámnak mert az átlagosnál többet is mozog és így is épphogy jó súlyban van, majdnem hogy sovány a fajtatársaihoz képest.
2011. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért kell mindig éhes maradjon? Csak azért kérdezem, mert mikor megyünk anyumhoz, ad a kutyának valamit, persze ő egyből megeszi. Erre anyum jön ilyenekkel, hogy persze, mert éhes, meg éheztetem meg ilyenek.
2011. nov. 15. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt eszi. Fogalmam sincs mennyi az előírás, kitapasztaltam mennyi kell neki, és annyit adok.
2011. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az enyém bármikor, bármit, bármilyen mennyiségben megbírna enni.

Örülj, hogy ilyen jóevő a kutyád! Butaság, hogy éhezteted a kutyust!

Ha nem kórosan sovány, akkor maradj az adagolásnál!

2011. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem sovány, de nincs is elhízva. Csinos:D
2011. nov. 15. 11:30
 7/13 anonim ***** válasza:

befogadott keverék kutyám van, RC-nel etetem

én úgy láttam, hogy kevesebb kell neki, mint az előírás, nagyon lassan fogy el, és szinte csak akkor eszik belőle, amikor én is látom

:-)

2011. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
A kutyát a szó emberi értelmében nem tudod jól lakatni. Ha eléteszel két kiló virslit, bezabálja, eldől kerek hassal, aztán meglóbálsz az orra előtt egy kolbászt, nyálcsorgatva fog utánad menni és megeszi. Az ő gyomruk arra van berendezkedve (a farkastól örökölték), hogy akkor kell enni, amikor lehet. Ha ötpercenként lehet, akkor úgy. A kutya MINDIG kér még egy falatot, de ettől még nincs éheztetve, egyszerűen csak ilyen, mert kutya.
2011. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pont az Acana és a hasonló magas fehérje tartalmú tápok azok amikből lehetőleg nem szabad többet adni.

Ezek nagyon pontosan kivannak számlova, hogy mennyi az a mennyiség ami még nem káros a kutyának és itt nemcsak elhízásról van szó hanem a túlterhelésről (vese máj stb)

2011. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hm.. ezek szerint az Acana is egy cipőben jár RC-vel...

Mi ezért váltottunk RC-ről...

Happy Dog kiváló táp, ha esetleg váltani akarsz kedves kérdező! Nem túl magas a fehérjetartalma, kiváló alapanyagok, stb. Árban is nagyon jó...

2011. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!