Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy a kölyökkutyán...

Miért van, hogy a kölyökkutyánk nem örvend nekünk?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy tévedek,de valahogy úgy tűnik.Reggel,amikor felkelünk,semmi öröm,farokcsóválás.Meg sem mozdul,csak ha hívjuk.Hívni meg kell egy idő után,mert vécézni kell menni.Egészséges kiskutya.Nekünk elég furcsa.Volt még kutyánk,de nem így viselkedett.Alig várta,hogy felkeljünk,viharosan üdvözölt.Nem kényeztessük agyon,de nem is hanyagoljuk.Olyan "kutyásan " nevelgetjük.Nem értjük ezt a viselkedést.....Ha van valakinek valami ötlete,tapasztalata ilyen esetre,kérem ossza meg velünk.Köszönöm.
2011. nov. 16. 19:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Hát én még mindig azt mondom, hogy nem próbáltatok meg mindent. Ide jöttetek tanácsért, de nem fogadtátok meg. É nem százezres kiadásokra próbáltunk rávenni, csak kettő darab telefonra. De mindegy, ahogy érzitek... Talán a következő gazdában lesz annyi akarás, hogy utánajár a miérteknek.
2011. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
A tenyésztőt fel fogjuk hívni,hogy ha akarja,a kutyát ő vegye vissza.S másnak nem telefonálunk ilyen problémával,nem tanított ragaszkodásra lenne szükségünk.....Ez kódolva kellene legyen a génjeiben,nem így...De köszi a tanácsot mindenképp.Már nézegessük a kölyköket,igaz nem ilyen pénzekért...
2011. nov. 22. 20:57
 23/26 anonim ***** válasza:

ma 19:17

Nem átverés egyáltalán. Nincs abban a kutyában akkora hiba. Nagyon sok tenyésztő kennelben tartja a kutyáit. Nagyon keveset van velük. Az ilyennek tökéletes egyed lehet a Ti kiskutyátok.

Van az iskolánkban egy ricsike. Azt hiszem, most már olyan 6 hónapos körül lehet. Igaz, itthonról való a kutyus. Na, majd kikérdezem őket, milyen a kapcsolatuk?

2011. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem tanított ragaszkodásról beszélek :) Hanem hogy valami oka van annak, hogy így viselkedik veletek a kutya, és ha azt az okot megszűntetik, akkor normális lesz. Fogalmatok sincsen a kutyák működéséről, ezért ajánlgatok szakembert, mert szemmel láthatóan el sem tudjátok képzelni, hogy mi lehet a kutyátokkal, és hogy valódi megoldása is lehet, nem csak erőltetett, ahogy azt ti képzelitek.
2011. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Írtam már,hogy volt kutyánk,s egyik sem volt ilyen.Pedig akkor még ennyi tapasztalatunk sem volt...Arról,hogy a kutyák működéséről semmit nem tudunk......Hát,én állattenyésztő mérnök vagyok,barátnőm orvosnő.Csak tudogatunk valamit,ha neked nem is úgy tűnik....A működéséről...Legjobb barátunk kutyakiképző,mindig ő segített,ha elakadtunk valahol.Sok problémás kutyát láttunk és láttuk a megoldásokat is.Rengeteget kutyázunk,olvasunk idegen nyelvű kutyás szakirodalmat is.Nem tudunk mindent,az igaz,senki sem tud.Épp ezért kérdeztük itt meg,hogy hátha valaki találkozott ilyen helyzettel.De itt küldenek valami kutyapszihológushoz..Az egyik válaszoló jól írja,vannak ilyen egyedek,amelyek nem igénylik az ember társaságát.A Volhard teszt segítségével ezt idejében megtudja az ember.
2011. nov. 22. 22:44
 26/26 anonim ***** válasza:

De hát látod, hogy igényli, másokét. Valamiért a tiéteket nem. És ki kell találni, hogy miért. Olyan nincs, hogy "csak", mindig mindennek oka van...

Csak abból gondoltam amúgy, hogy nem sokat értetek ehhez, ahogy a szakemberekről beszélsz. Hogy a katonai kutyakiképző majd megoldja a ritka otthoni problémákat, meg hogy majd valaki tanít neki ragaszkodást... Ez egyáltalán nem így megy. Én olyan szakemberekről beszélek (nem kutyapszichológusról, isten ments, falra mászom ettől a kifejezéstől), akinek a kutyák motivációit illetően van rengeteg tapasztalata, aki meg tudja neked mondani, hogy MIÉRT olyan VELETEK a kutya, amilyen. Mert mivel a többi emberrel rendes, nyilván veletek van valami baj, és nem az, hogy az eb gondolt egyet, és pont titeket nem szeret. Mindennek oka van, amit ki lehet deríteni.

2011. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!