Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van a Husky-k párzási...

Mikor van a Husky-k párzási időszaka?

Figyelt kérdés

mert ha párzási időszak van akkor valoszinű hogy kölykök is lesznek és nekem kell egy Husky :D:D:D

a lényeg hogy kb melyik hónapban a leggyakoribb husky kölykökhöz jutni???


2011. nov. 16. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó...:-)))


Akkor amikor a többi kutyának, husky is csak egy kutyafajta,nem UFO vagy szarvas. Egész évben bármikor lehet kölyök, a szuka ciklusától függ.

2011. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban el lehet mondani, hogy a kutyáknál van egy tavaszi és egy őszi tüzelési ciklus, de nem lehet általánosítani minden kutyára vonatkozóan.


Egy szuka évente 2-szer tüzel (néhány fajta csak 1-szer). Két tüzelés között általában 5-7 hónap telik el.


Tehát ha Te husky kiskutyát szeretnél, akkor keress egy megbízható, számodra is szimpatikus tenyésztőt. Beszélj vele a fajtáról, nézd meg a kutyáit, tedd fel neki a kérdéseidet bátran, hiszen a leendő kiskutyáddal kapcsolatban nagyon sok hasznos információt adhat.


Megkereshetsz több tenyésztőt is, nem kell elkapkodni a kölyökvásárlást. A kölyköket általában 9 hetes korban lehet elhozni. Ha megfelelőek a körülmények, akkor akár télire is vihetsz haza kölyköt, de ha körültekintően jársz el, akkor úgyis tavasz lesz, mire megtalálod a megfelelő kölyköt.


A legfontosabb az lenne, hogy légy tisztában a kutyák alapvető igényeivel, biológiájával, stb. Olvass sokat, a fajtáról, a kutyák táplálkozásáról, nevelésről, egészségügyi ellátásukról. Keress megfelelő állatorvost, még mielőtt hazaviszed a kiskutyát, ő is nagyon sok kérdésedre tud majd válaszolni, de nagyon fontos az is, hogy megfelelő tenyésztőtől vedd a kutyát, mert őt bármilyen kérdéssel megkeresheted, ha nem boldogulsz.

2011. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
84%

[link]

Itt egész évben vannak huskyk.

2011. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!! :)
2011. nov. 16. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Amíg az ilyen alap dologgal sem vagy tisztában, mint a párzás, addig ne akarj kutyát.....
2011. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
74%
Miért ne lehetne valakinek kutyája, ha nem tudja, mikor van tüzelési időszak? Attól még szeretheti.
2011. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
xD utolsó elötti idejön okoskodni sztem azt se tudja mihez szolt hozzá
2011. nov. 16. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Tisztában vagyok vele miről van szó. Csak hát ugye aki kutyát akar (csak magamból indultam ki) az utána néz a kutyáknak és a kutyatartásnak. Mivel ez egy általános kérdés és nem kifejezetten a huskykra vonatkozik, így feltételezem, hogy még kutyád sem volt. Ezért célszerűbb először utánaolvasni és "tanulmányozni" a kiszemelt fajtát. A következő jó pár évedről döntesz amikor kutyát veszel/fogadsz örökbe, ezért nem csak így "wááááá nekem olyan kell mert cuki" alapon kell beleugrani.... Nekem volt huskym, sajnos el kellett ajándékozni, mert én is csak így "olyan szép a szeme, kell nekem egy olyan" alapon vettem és kisebb anyagi csőd volt amikor 3x mászott át a drótkerítésen és ölte meg a szomszéd féltve nevelgetett, ritka szárnyasait. Ha utána olvastam volna, vagy valaki felvilágosít, hogy annak a kutyának mik a jellemzői és hogy a szárnyasokkal nincsenek kibékülve akkor biztos nem veszem meg. Így tapasztalatból és nem bunkóságból mondtam, hogy olvass utána a fajtának!!! A számítógépedet is azért veszed meg, mert pont neked való, és annyit tud ami neked kell, nem azért mert szép a háza... Először annak is utánajársz mielőtt megnézed.
2011. nov. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzátenném, hogy 9-10 éves koromban könyörögtem ki a huskyt, de beszédedből ítélve kicsit több lehetsz, így tényleg nézz utána....
2011. nov. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!