Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lány kutya milyen időközönként...

Lány kutya milyen időközönként vérzik? Ez nála a mestruáció vagy a tüzelés?

Figyelt kérdés
Bocsi,ha érthetetlen a kérdés,most van először saját kutyám és még nem tudok ilyen dolgokat.Másfél éves a kutyám és 3 hete volt,hogy vérzett-először.De ma észrevettem,hogy megint vérzik.Ez akkor most mi?
2008. márc. 21. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szuka kutyák általában kétszer egy évben ivarzanak, leginkább kora tavasszal és ősszel. Amit 3 hete láttál, az uyanaz az ivarzás, ami még mindig tart nála, de valószínű, hogy napokon belül elmúlik. Egy-egy ilyen 3-4 hétig is tarthat náluk. A jó hír viszont, hogy utána szeptember-októberig nem kell ilyesmivel foglalkoznod.

Ha mégsem múlik a vérzés, akkor más gond lehet, keress fel egy állatorvost.

Minden jót!

2008. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Arra figyelj nagyon hogy a kislány kutyusok a tüzelés második hetében engedik magukat.akkor ne engedd kan kutya közelébe?
2008. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Jól értem? 1,5 éves a kutyád és most tüzelt először? Szerintem vidd el orvoshoz, mert általában a kutyák első tüzelése - termettől függően - 4 és 8 hónapos kor között szokott bekövetkezni! Én a helyedben felkeresnék egy dokit! Írj, priviben ha van kedved!
2008. márc. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
már bocsi de egy kutya 1. tüzelése 6-9 hónaposan zajlódik le . viszont vannak olyan ritka kutya fajták amelyek 1 évben csak 1-szer tüzelnek azok lehet hogy később kezdik meg első tüzelésüket, nem tudom azok annyira nem értek.
2009. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 éves kora előtt tüzel, akkor nem kell vinned orvoshoz. Én ezt olvastam.
2010. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!