Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes Berni pasztor kutyakol...

7 hetes Berni pasztor kutyakolyoknek szabad e adni csontot (pedaul baranycsont)?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának egy éves koráig nem szabd csövescsontot adni, mert a szilánkok átszúrhatják a gyomrát vagy a belét. Szerintem csak lapockacsontot adj neki, azt nyugodtan eheti.
2008. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
egyéves kora után SE adj neki csövescsontot, csak laposat!!! 7 hetesnek meg egyáltalán nem jár csont.
2008. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csöves csontot nem szabad adni a kutyának akármennyi idős is! mert szilánkosan törik és kiszúrhatja a belét.


7hetesnek én meg nem adnék csontot, mert még úgysincs rendes foga, csak fogacskái. ha kihullanak a tejfogak akkor már lehet, meg persze ha már beindula fogváltás akkor megkönnyíti azt, mert ilyenkor a kutyáknak úgyis rághatnékjuk van.


de az egyik oltás alkalmával kérdezd meg az állatorvost, vagy az állateledelboltban is szives segít az eladó.

2008. márc. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Kiskutyának lehet nem adnék még csontot.


Bár igazából nem tudom mi ez az újkeletű ökörség, hogy nem lehet a kutyának csöves csontot adni...

Mi a családban mindegyik kutyának adtunk mindenféle baromfi csontot, combcsonttól a szárnyon keresztül a farhátig mindent! Soha egyetlen kutyának se lett semmi baja és szép hosszú életkort élt meg az összes kivéve amelyiket elütötték... a kutyának olyan erős a gyomorsava, hogy a csontot is feloldja szóval baromira nem értem ezt a mostanában divatba jött marháskodást.


Tovább viszem: -persze megjegyzem, hogy ezt én sem tartom okos dolognak de - a családban van egy kutya ami halcsontot és halszálkát is szokott kapni... most 10 éves és soha semmi baja nem volt se a szálkától se a csonttól!

Hozzáteszem: ezek korcs kutyák, ilyen kis vacak westi stb lehet feldobná a talpát a szálkától de ha nekem volna olyanom sztem. annak is adnék csontot ugyanúgy.

2009. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!