Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítod meg a kutyádnak...

Hogyan tanítod meg a kutyádnak a hempergést és a pacsizást?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A pacsit klikkerrel tanítottam, a hempergést nem, mert gyomorcsavarodás-fóbiám van... :)

A pacsit úgy, hogy a markomba fogtam egy jutalomfalatot, hogy a szagát érezze, de ne tudja megszerezni, és megmutattam neki. Próbálkozott, próbálkozott, és mikor a mancsával próbálta kinyitni az öklömet, ráklikkeltem és megkapta a kaját.

2011. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
48%
Én fogtam egy zacskó csokis kekszet, leültem és leültettem magammal szemben. Megfogtam a lábát és mondtam, hogy pacsi. És kapott egy kekszet. 15 perc alatt tudta. A szomszéd gyerekek örültek, mert mindig az volt a vágyuk, hogy adjon pacsit a kutyám. Azóta sem csináltunk ilyeneket. Hemperegni nem tudnak, de volt egy szukám, aki a "ringyó" vezényszóra hanyattvágta magát és szétdobta a lábait:))))
2011. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi.Hol lehet ilyen KLIKKERT venni?
2011. nov. 25. 17:35
 4/13 anonim ***** válasza:
az én kutyám magától tudta a pacsit.
2011. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A pacsit én is klikkerrel, formálással. A hempergést meg szintén gyomorcsavarodástól való félelem miatt nem fogom megtanítani neki. Elég az amikor magától átfordul...
2011. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Klikker kapható a legtöbb állatfelszerelés-boltban, én Fressnapfban vettem. Kb. 500-1000 Ft, plusz utánaolvasás a netről. :)
2011. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

kérdező: klikkert szerintem a Fressnapfban szerezheted meg.


Én a kutyámat kicsi korában úgy tanítottam meg a "pacsit", hogy kezemben volt a finom falat, a másik kezemmel felemeltem az egyik lábát és ezt mondtam: "Pacsit!" Addig csináltam ezt, amíg meg nem tanulta. Idő és türelem kérdése :D Amúgy ő elég hamar megtanulta. A pitizést is így lehetne megoldani, hogy mindkét mellső lábát felemeled és "Pitizz!"


A hempergés onnan indult, hogy feltűnt nekem, szeret a fűben hemperegni. Ezért kipróbáltam, hogy hallgat-e a parancsszóra. Először azt mondtam neki: "fekszik!". Lefeküdt és megsimogattam a hasát és azt mondtam: "Hempereeeegj!" (magas hangon kell, mert így érti meg) és azt csinálta xD

2011. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fogsz egy jutalomfalatot(a pedigree junior milky pockets-ért általában minden kutya odavan),megmutatod a kutyunak majd kimondod a vezényszót amit szeretnél(pl. megdöglik!) majd a hátára sendergeted manuálisan a jószágot és attól függően mit szeretnél(teljes átfordulás vagy háton maradás) a végrehajtás kész fázisában odaadod neki a falatot.3-4 ismétlés és magától tudni fogja(bár ez kutyafüggő is),viszont utána 3-4 napon át gyakorolni kell,utána elég hetente,mert hajlamosak felejteni.Úgy vettem észre hogy 6-8 betanított dolog után mindent rendszeresen gyakoroltatni kell mert hajlamosak keverni és elfelejteni a dolgokat pár hét "pihenő után. A pacsiztatás szintén egyszerű,jutifalat,kimondod hogy "pacsi", a tenyeredbe teszed a mancsát majd jutifalatot odaadod.Attól függően egyébként hogy mennyire tanulékony a kutyád jópofa dolgokat megtaníthatsz neki,érdemes megfigyelni azonban azt is hogy mire fogékony az állat.Az enyémen azt vettem észre hogy időnként szeret kaparni,innen nem volt nehéz megtanítani neki hogy "hol a mumus?" vezényszóra ott kaparja a szőnyeget ahol mutatom neki:)Természetesen bármit megtanulnak,csak van amit gyorsabban,van amihez több gyakorlás szükséges.
2011. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
előző válaszadó vagyok: nem hiszem, hogy lesz gyomorcsavarodása ettől. A gyomorcsavarodástól akkor kell félni, ha az étel elfogyasztása után elkezd rohangászni. Ezért egy állatorvos azt javasolta mindenkinek, hogy a kutyát este kell megetetni, mert akkor nem fog rohangászni.
2011. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De sokan írtatok mire sikerült leírnom a hozzászólást^^

Ezekkel kapcsolatban csak annyit tennék hozzá hogy a klikker ilyen mutatványoknál szerintem még szükségtelen,az igazából a nehezebb,több lépéssel megtanítható trükkökhöz előnyös.Inkább akkor éri meg kezdetektől fogva ezzel nevelni a kutyát ha később olyan dolgokat akarunk majd tőle például hogy egyensúlyozzon labdán,ilyesmik.

2011. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!