Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutya a másfél...

Miért morog a kutya a másfél éves gyerekemre? Három éves labrador kutyánk van, eddig nagyon barátságosan viselkedett, de egyik napról a másikra megváltozott a viselkedése.

Figyelt kérdés
A gyerek nem bántotta, az biztos. Sose hagytam egyedül őket. Ugyanannyit foglalkozunk vele, mint a gyerek érkezése előtt.Pár napja, ha a kutya nem lát engem, halkan morog a gyerekre. Egyébként meg széles ívben kerüli. Eddig próbáltam erélyesen közbelépni, fegyelmezni, de már nem látom ezt jó megoldásnak. Mi járhat a kutya fejében? Mit csináljak?
2009. máj. 13. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem folytatsd tovább a fegyelmezést ha kell üss rá gyengén az orrára ez nem fáj neki de kellemetlen érzést nyújt és előbb utóbb megtanulja hogy ha morog akkor az nem jó neki.De mindenképpen dícsérd meg (jutalom falatokkal) ha nem morog a kicsire.Próbáld ki ezt mert az én kutyusom is hajlamos volt a morgásra de ezzel a módszerrel le tudtam szoktatni. Sok sikert!!!!!!:)
2009. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ment a hozzászoktatás.

Nálunk egy Rotti pár van, a kan nagyon kedves, abszolut agressziómentes. A szuka bizalmatlan, de nem agresszív ok nélkül.

Tavaly augusztusban született a kisbabánk. Egész télen alig találkoztak, csak a szagát érezték a babakocsin keresztül. Először furcsán néztek, főleg ha sírt kicsit, de aztán 1-2 hónap múlva megszokták, sőt, mindig bekukkantottak a kocsiba!:-)

Közben(amikor a kenneljükben voltak) sokszor kivittük Noémit "megmutatni" nekik, aztán most tavasszal már hagytuk, hogy fizikai kontaktusba kerüljenek. Nem is volt semmi gond, nagyon szeretik, ha nyúl feléjük, megnyalják a kezét, ha nevet nekik, akkor produkálják magukat, ugrálnak, futkosnak.

Persze egy alapszabályt soha nem fogok megszegni: kisbaba/gyerek nálam nem maradhat kutyával felügyelet nélkül, hiába bízom a kutyáinkban!

Azt kell megértetned a kutyáddal, hogy a baba felette áll(azért morog rá, mert valószínűleg egyenrangúnak érzi), és nem bánthatja! Ha ezt aléred, nem lesz gond, de SOHA ne hagyd őket kettesben!!!!

2009. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, érdekes...

A labrador hagyományosan gyermekszerető, olyan meg nincs, hogy egy kutya ok nélkül morog. Milyen morgást produkál? Figyelmeztető morgást?

Egyébként nem hiszem, hogy a gyerek bántotta. Nincsen rossz tapasztalata kisgyerekekkel? Séta közben pl nem huzkodták a fülét idegen gyerekek?

Az is lehet, hogy a kicsi dülöngélő, kiszámíthatatlan mozgása ingerli. NEkünk is rotink volt, ő pl utálta a részeg embereket pont emiatt.

Ami fontos: továbbra se hagyd őket felügyelet nélkül, és ha morog, ne nyugtasd simogatással, mert azt pozitív megerősítésként fogja értékelni.

2009. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Én eltávolítanám a kutyát a lakásból. Az ördög nem alszik. Hány gyereket öltek meg és tépkedtek szét családban tarott eddig "házi kedvencek" ! Nem vagyok állatgyűlölő, sőt állattenyésztő a végzettségem, nekünk is van pici babánk, és steffordshire terrierünk (az udvaron,) és lovaink, meg nyuszik, de a gyerkőceim biztonsága mindennél többet ér...
2009. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előrebocsátom, hogy nekem nincs és soha nem is volt kutyám, (laikus gyerek- és állatbarát vagyok),de az az érzésem, hogy ha a kutyát negatív élmények érik, vagyis fegyelmezik a gyerek kapcsán, akkor az a kutya megutálja a gyereket, és ha valahogy véletlenül egy fél percre is kettesben marad vele, kárt tehet benne. Inkább a pozitív érzéseket erősíteném úgy mint a testvérféltékenységnél, sokat lennék egyszerre együtt a kutyával és gyerekkel játék, séta során úgy, hogy mindenki jól érezze magát, és akkor a kutyában kellemes érzések maradnak a gyerekkel kapcsolatban. Szóval inkább a pozitív oldalt erősíteném, mint a negatívat büntetném.
2009. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Itt az ok: a kutya a nálánál kisebb teremtményeket (ezen esetben a gyermekedet) ellenségnek tekinti. Kezdetben legalábbis.
2009. dec. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2009-05-13 13:09

A labradorokról viszont krvára nem tudsz semmit! Mutass nekem egy cikket, ami arról szól, hogy labrador kutya tépett szét valakit!!! A világ legmegbízhatóbb kutyája te észlény!

2012. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!