Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya a...

Szerintetek melyik kutya a legjobban tanítható (melyik a legokosabb)? Valamint, hogy szerintetek melyik kutya a legerősebb (legizmosabb)?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nézem meg a neten a hivatalos rangsorolást akkor én azt mondanám hogy

a legokosabb kutya a puli ( az ha beszélni tudna akkor beszélne is) A puli egyik fő jellemzője hogy hihetetlenül okos kutya.

A legizmosabbra meg megoszlana a véleményem..Ugyanis külön tenném a harapás erősségét,és a szemmel látható izom erősséget is.

Így ha harapást nézzük akkor szerintem a pittbullnak van a legerősebb harapása.

Ha a külsőt nézem akkor egy dobermannak gyönyörű izom felépítése van..


De ez az én személyes véleményem..

2011. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 compactegon ***** válasza:
állítólag az uszkárok nagyon okosak, illetve a Border Collie-kra mondják ugyanezt. nekem amstaff-om van, de a pacsit kb. egy óra alatt tanulta meg, illetve az összes parancsot nagyjából 8-12. alkalomra megérti. fajtán belül is elég eltérő az intelligencia.
2011. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Labrador...nekem volt, és a nézésemből is értette, mit akrok..

Most egy keverék kutyám van, ő is rettenetesen okos, jó, szemtelen is, de ettől függetlenül van sütnivalója és megéri a pénzét.

Szóval szerintem 50% a fajtán múlik, 50% a nevelésen.

2011. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szintén amstaff mellett vagyok,szintén az van:) Gyorsan tanul és örörmmel! IZmos,jo házörző.

Viszont még a németjuhászt is tudom ajánlani,ő is okos és szivesen tanul és jo házörző,de nem ifeezetten az az izmos fajta:)Vagyis nem szemmel látható.

2011. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nagy butaság fajtákat így rangsorolni... border collieból is ismerek nagyon tuskót, hiába ők a "hivatalos" IQ zsenik, és bulldogból is értelmes, szófogadó példányt, pedig ugye ők vannak a lista végén.

alapvetően azok a fajták, amiket a gazdára való szoros visszakapcsolás alapján (is) szelektáltak, tehát vadászkutyák, terelőkutyák, és minden olyan munkatípus, amihez közvetlen és folyamatos irányítás kellett a gazda részéről az "okos", könnyen tanítható kutyákat eredményezett.

ám más oldalról nézve a kérdést a nomád pásztorkutyák például szerintem "okosabbak", hisz ők a gazda irányítása, tehát külső segítség nélkül dolgoztak. manapság nehezen taníthatónak és makacsnak hívják az ilyet, pedig csak arról van szó, hogy önálló, kreatív feladatvégzésre szelektálták őket.


a legerősebb megint csak megállapíthatatlan kategória. miben erősebb? vannak itt ilyen "harapáserősséget" számolgatók, van, aki a kontakt harcot veszi alapul, de nézhetjük a hivatalos súlyhúzó eredményeket, ez utóbbiban tudom, hogy egy amerikai pit bull terrier tartja a rekordot, több, mint öt tonnát húzott.

a legizmosabbak általában a pitek, amerikában a kissé elfajzott "bully pit" néven találni brutál kinézetű kutyákat... [link]

de az Animal Planet valamiért egy genetikai betegségben szenvedő hiperizmolt whippetet nyilvánított a világ legerősebb kutyájának, Wendyt http://www.youtube.com/watch?v=5ia5zdfoou0

2011. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tennék első helyre semmilyen fajtát, de akik könnyen tanithatók: Németjuhász, uszkár, labrador, golden retriver, vizsla, border colli,

Legizmosabb? Teher hordásra lett kitenyésztve a malamut, berni pásztor, de erősek még az ujfundlandik és a bernáthegyi.

Harapásra meg azt hiszem hogy a roti, pit bull, németjuhász.

De ha erős kutyát akarsz és okosat is akkor németjuhász.

2011. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolso előtti.


Ezt a képet a whippetről én is lláttam már de ez borzalmas.Egészségtelen,állatkinzás.Látszik h szenved a kutya,gusztustalan.:(

2011. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Mmnt olvatamh így született,de nehezn tudom elhinni h jolérti igy magát,én nembiztos h megtartottam volna,hiszen igy élete végégi szenved.
2011. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!