Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az orsóférgek emberekre is...

Szszszigazi kérdése:

Az orsóférgek emberekre is terjednek? A kutyánktól el lehet kapni?

Figyelt kérdés

2011. dec. 1. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,úgy tudom..szóval féregteleníteni kéne a kutyát..pár száz forint az orvosnál.
2011. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi..
2011. dec. 1. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyákban lévő orsóféreg a gyerekekre veszélyes igazán, ők megbetegedhetnek tőle. Szóval néhány száz forintot csak megér a gyerek egészsége, nem de? Nem tudom van-e gyereked, ezt megjegyezném.
2011. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3 gyerek él nálunk. A legkisebb 3 éves.
2011. dec. 2. 17:53
 5/6 anonim válasza:

Szia! Végre egy felelős állattartó szülő! :)A lényeg, hogy a kutya több hullámban legyen féregtelenítve, mert a gyógyszer csak a kifejlett féregre hat: azaz pár nap múlva ismételni kell - de ezt a patikus v. állatorvos elmagyarázza. Széklettel terjed, tehát ha jön ki cucc a kutyából, akkor azt nagyon gondosan takarítsd el, és utána alapos felmosás. A féregpetének tudomásom szerint nincs ragacsos burka, tehát a kézmosás tökéletes módszer az eltávolítására. A kutyát is többször fürdesd ebben az időben, amíg tart a féregtelenítés, a szőrén megtapadó cucc miatt. Mára gyakorlatilag minden kölyök fertőzött, max. nem veszik észre a gazdák. A felnőtt kutyában már nem feltétlenül van kifejlett féreg (az immunrendszerüknek hála), de vemhesség során örökítik a petéket v. lárvákat, és a kölyökben már kifejlődik és szaporodik! Az emberben is inkább a vándorló lárvák okoznak gondot (jellemzően lágy részekbe vándorol), nem feltétlenül fejlődnek ki.

Nekünk volt férges kiskutyánk, a gyerek miatt én nagyon besokkoltam. De nem lett semmi baj, állandóan kezet mosattam a gyerekkel. Egy ismerősöm viszont soha nem találkozott állatokkal felnőttkoráig (mármint nem élt együtt velük), ezért olyan allergiás reakciói lettek nagykorában, hogy a fél szemére alig lát. Tehát kell az állat, kellenek az immunrendszer erősítése miatt is - de kell a józan ész és a higiénia is!

2011. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az Echinococcus granulosus féreg parazita végső gazdája a kutya. Az emberben a féreg parazita lárvája élősködik, az emberen kívül a háziállatok a köztigazdák. A féreg parazita 3-6 mm hosszú, a fején 4 szívótálcsa és kettős horogkoszorú található, ízeinek száma mindössze 3-4, a legutolsó íz a legnagyobb és ez tartalmazza petéket. A kifejlett féreg parazita a kutya vastagbelében élősködik, a székletével kiürülő peték többféle köztigazdában képesek fejlődni. Szokványos köztigazdái a szarvasmarha, a juh, a birka, a kecske, sertés, stb. ritka esetben pedig maga az ember. A féreg peték lenyelése után a petékből kiszabadulnak a lárvák, és a bélfalat átfúrva bejutnak a vérkeringésbe, majd a szervekben megtelepednek (leggyakrabban a tüdőben és májban). A megtelepedés helyén hólyagocskákat hoznak létre, melyeket folyadék tölti ki. A hólyagok lassan növekedve tömlőt hoznak létre, melyek a környező szövetet nyomják és szervi funkcionális zavarokat hoznak létre. A tömlők megrepedhetnek, további szóródást, szövődményt létrehozva ezzel. Az elhalt tömlők elmeszesedhetnek vagy elgennyesedhetnek. A féreg parazita fertőzés a széklettel terjed, pl. a kutya simogatásakor a szőrére került peték bekebelezésével vagy a széklettel fertőzött ételek útján.
2011. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!