Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől nem lesz bajuk?

Ettől nem lesz bajuk?

Figyelt kérdés
4 hetes kiskutyáknak pici tejbe, és vízbe áztatott összeturmixolt tápot adtam. nagyon le voltak fogyva anyjuk nem szoptatja őket már... S.O.S.-ben így este ezt bírtam kitalálni
2011. dec. 1. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
4 hetes kor után már a tej mellé junior tápot kll adni nekik, azt is vízben áztatva megpuhul (10 perc kb), összepépesited és ugy adod oda. a tejtől általában fosnak a kutyák, ráadásul az a tej amit te fogyasztasz valószinüleg nem jó nekik mert nincs benne semmilyen értékes anyag amire szükségük lenne. vegyél minőségi tápo, mert kölyök korban fontos nekik a fejlődésükhöz.
2011. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehéntejet egyáltalán ne adj nekik, mert attól fosni fognak. Kecsketejbe, tejpótlóba áztasd be a jó minőségű kölyöktápot, várd meg, amíg megpuhul és villával törd össze nekik. Azért néhányszor naponta még jó lenne, ha szopnának, ha kell fogjátok le addig a szukát. Ha viszont ez semmiképp nem megoldható, akkor 3-4 óránként adjátok nekik a tejbe áztatott tápot.
2011. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom akkor fog hasmenésük lenni, ha laktózérzékenyek. Az enyém megvan hülyülve a tejért, mindegy, hogy az tehén vagy kecsketej, csak tej legyen. Szépen felnőtt, mindenféle gond nélkül. Ha úgy látod, hogy hasmenése van tőle, akkor állj le vele, ha meg nem, akkor használhatod a tejet. Az állatorvost is megkérdezheted, mert vannak receptjeik kifejezetten ilyen esetre, és jobb az olyantól kérdezni, aki ért hozzá.
2011. dec. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
4 hetesen már nyugodtan kaphatja áztatás nélkül is a tápot. Van foga, meg tudja rágni.
2011. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnak enni, és más nincs kéznél:

Negyed pohárnyi tehéntej, felmelegíted, meg még engedsz hozzá hideg vizet, hogy tele legyen a pohár. Ezt ráöntöd az előre beáztatott,pépesített tápra, és rá fognak szokni. Először csak nagyon keveset fognak enni, majd aztán belejönnek. Jó kutyázást!

2011. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. dec. 2. 11:50
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Ne hallgass Akitekire, 4 hetesen pépesíteni kell a tápot nekik mivel akkor még nagyon kicsi, gyenge foguk van, előtte nem is ettek semmit szilárdat, csak tejet, hirtelen nem szabad nekik egyből száraz tápot adni a gyomruk, emésztésük miatt sem!!! Ez a jobb tápokra rá is van írva!!
2011. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Az előttem szólóval egyetértek, én is pépesítve adtam nekik 4 hetes korukban. Szerintem meg sem ennék még szárazan...

Eddig csak szoptak, csak a tej volt nekik a táplálék. Én sem adnám nekik szárazon.

2011. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Ne is hallgass rám, majd megmondják a tutit, akik még egy árva kiskutyát sem neveltek fel.

3 hetesen néhány napig áztatva adom, egy hét múlva már vígan rágcsálják a száraztápot. Nő a foguk, kell a rágás neki. Ha nem tehetik, akkor következik az, hogy a kezed meg a lábad akarják rágni.

2011. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!