Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most mikor születnek a...

Akkor most mikor születnek a kiskutyák? A törpe tacskóm vemhes. És már majdnem 1 hete folyik a teje. Azt olvastam hogy miután elkezd folyni a teje másnap már fial. Eddig semmi, csak egyre jobban folyik neki a teje. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy vemhes és nem álvemhes?

Akkor ez csak "baleset", ezért nem tudod az ellés idejét?

Tudod ki volt az apa? (Ha nagy kutya nagyon sok baj lehet)

Látta állatorvos? (Ellés előtt egy héttel orvosi vizsgálatra szokás vinni, a doki megnézi hány kicsi lesz, ad neki gyógyszert, ha szükséges.


Szerintem vidd most dokihoz, szerintem csak álvemhes.

(Elgondolkozhatnál az ivartalanításon, hogy ilyen ne forduljon elő)

2009. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd dokihoz!!! Bőven lehet baja, úgyhogy nincs min gondolkodni...
2009. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom ki volt az apa! De ha állvemhes akkor???
2009. máj. 14. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem állvemhes,hanem álvemhes.

Ha ez van,akkor nem lesznek kicsik, csak a vemhesség jeleit produkálja a szuka.

2009. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De tudod mikor pároztak? Mert akkor kiszámolhatod, 63 nap a vemhesség.


Ha álvemhes, akkor mindenféle baja lehet, gennyes méhgyulladás, emlőgyulladás, daganatok.


Mindenképp vidd orvoshoz, az 1 hetes tejfolyás nem normális.

(és tényleg gondold meg, hogy minek elleted a kutyád, mit fogsz csinálni a kicsikkel, mi lesz, ha császározni kell...stb.)

2009. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez hányadik ellése a szukádnak ?

Ha első akkor minden képen a tej megindulása után 1-2 nappal meg kell indulnia az ellésnek is !

Az álvemhesség nem jó ! Sem a szukádnak sem neked , bár a kutyát inkább tudom sajnálni .... :S

Ezt az orvos gyógyszerrel tudja kezelni , de viszont ez többször is előfordulhat , és akkor már komoly baja lehet a kutyádnak.

Vidd orvoshoz.

És még valami !

1 hete vársz a kicsikre miután a szukád nem ellik meg , nem gondolod hogy legalább fel kellene hívni hogy ugyen már Dr. Úr /Nő mi ilyenkor a teendő , vagy valami ?

Igen tudjuk , a doki messze van , nem ér rá stb..

És pont ezért kell a tenyésztőkre bízni a kutyák tenyésztését és nem kell ész nélkül szaporítani .

Lehet lepontozni , nyugodtan de ha még az orvossal sem beszélsz akkor minek akarsz egyáltalán gyártani !

AZONNAL ORVOST KELL HÍVNI HA VALAMI NINCSEN RENDBEN!

Volt a kutyád féregtelenítve ?

2009. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!