Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier gazdik!...

Yorkshire terrier gazdik! Mennyire jellemző a kutyusotokra, hogy nem szereti az idegeneket?

Figyelt kérdés

A fajta jellemzésében olvastam, hogy az idegenekkel nem túl barátságosak és elég makacs kutyák. Pár éven belül babát is szeretnék. A gyerekekkel hogy viselkednek?

Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy olyat lehet, hogy mindig rövidre van vágva a szőrük? Nekem a kölyök fazonnal tetszenek nagyon, de a hosszabb szőrrel már nem annyira.


2011. dec. 5. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem yorkim van.

Nem igazak rá, amit a fajta jellemzésben olvastál.

Egyrészt hihetetlen kis bohóc, aki él-hal a családtagokért. Az idegenektől fél, nem engedi hogy megsimogassák (ez abban nyilvánul meg hogy bújik a lábam közé, ha valaki lehajol hozzá akkor is elfut előle stb) Ha részeg ember megy el mellettünk akkor fenevaddá változik és nehéz lecsitítani, ennyi. Amúgy az enyém normál méretű.

Egyáltalán nem makacs, sőt meglepően okos és gyorsan tanul. Szófogadó minden helyzetben. Erdős-tavas részen napi 1-szer póráz nélkül futtatom, bármikor szólok (vagy ha messze van kiáltok neki) hogy állj, azonnal megáll bárhol van és megvár míg mellé érek, csak akkor indul el ha azt mondom neki: mehetsz!

Nekünk gyerek mellett van, nagyon szeretik egymást. Nem kell tőle félned, imádja a gyerekeket.


Azt azért hozzá kell tennem hogy nagyon sokat foglalkoztunk/foglalkozunk vele hogy ő ilyen amilyen. És nem utolsó sorban kiváló idegrendszere van (tény hogy a túltenyésztett yorkik között van egy-két idegbeteges fajta, már találkoztam ilyennel, el is kerekedett a szemem). De a nevelésen nagyon sok múlik.

Imádja mindenki,a kutyakozmetikusunk is csak áradozik róla, milyen okos fiú amikor otthagyjuk nála, bármit csinál vele, tűri.


Mi mindig rövidre nyírattatjuk a szőrét, egyrészt mert fiú, másrészt meg sokkal könnyebb tisztán tartani, és ahogy írtam is hogy erdős részre viszem futtani, így nem szedi össze a szőre a sok falevelet, kis ágakat stb. Hja és ráadásul mi nem bemutatókutyának vettük, hogy hosszú földig érő szőrrel villogjunk vele...

Azt te mondod meg a kutyakozmetukisnak hogy mekkorára vágja a szőrét.

2011. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

8:48-as vagyok!


Csak helyesbítek nehogy félreétsd.

Nem csak napi 1-szer viszem le sétálni.

Séta az napi 3-szor van. De ebből a 3-szori sétából van 1 olyan, amikor futtani viszem (nem csak séta-pisi-kaki-futás haza) póráz nélkül rohangálhat, ez kb. 2-2és fél órás erdő-tavas sétát jelent, amikor kimozogja magát rendesen.

Mivel egy lakásban tartott kutyának min. napi1-3 óra sétára van szüksége ahhoz hogy egészséges legyen és ne kínszenvedés legyen neki lakásban élni.



És még lemaradt: 1 esetben nem hajlandó elvégezni a dolgát, ha esik az eső, és a mancsának érintenie kellene a vizes talajt. Ebben az esetben húz vissza a lakásba, addig tartja míg eláll az eső.

2011. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhez hozzá lehet szoktatni, és sokat kell nevelni.

Makacsok, ez tény, de ha következetes vagy, akkor nem lesz gond.

Az enyém akkor ugatta az idegeneket, ha a lakásba jöttek. Postás, pizzás, haverok, nagyszülők, stb. de aztán leneveltem róla:)

Van egy 2 éves unokaöcsém, együtt nőttek fel, soha nem bántotta a kutyám, pedig előfordult, hogy a kicsi erősebben fogta meg, rátenyerelt. Igaz, hogy az én yorkim egy 5 kilós masszív állatka:)


A szőrét természetesen lehet rövidre vágatni, de nekem az nem tetszik, amikor szinte csupaszra vannak nyírva.

2011. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!

Hát az én kuttyom nem igazán barátkozós. Vagyis ha idegenek jönnek hozzánk, akkor elbújik mint egy kisgyerek. Akiket ismert azokkal is elég mértéktartó, vagyis nem tolakodik. Odaszalad, úgy üdvözli de a simogatást már nem kéri:) A kutyákat viszont imádja.


A kölyök fazon minden tekintetben egészségesebb. Sokkal jobban észreveszel bármilyen dolgot a kutya szőrén, bőrén. A fésülést is könnyebbé teszi.

A hosszú szőrt egyébként is csak kiállítási kutyáknál szokták meghagyni.

Babaügyben nem vagyok kompetens, de véleményem szerint a "pocakodon" keresztül szoktatni kell hozzá, talán hasonlóan mint egy másik gyerkőcöt, ha jön a babus:)

2011. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Ezek szerint, ha foglalkozva van vele, akkor nem lesz neveletlen.:)Az ugatással hogy áll?

Azért is kérdeztem, mert nagyon-nagyon-nagyon szeretnék kiskutyát, de albérletben lakunk és a főbérlő csak egy yorki méretűt engedélyezett. Nekem természetre a bichonok tetszenek a leírtak alapján, de külsőre a yorki is aranyos, csak megijesztett, amiket olvastam róla.:S

2011. dec. 5. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én vagyok az 1. és 2. válaszadó.

Így van ahogy írod, nagyon sok múlik a nevelésen. Ha egy kutyával nem foglalkoznak, hogy is várnák el hogy okos legyen és szófogadó. Mi egy 15 lakásos társasházban lakunk, a miénekn kívül van még egy szomszédnak kutyája--szintén yorki csak ő lány ( a miénk szerelme :-)

A házban mindenki imádja őket.

A miénk pl. nem szokott ugatni. Azt elintézi séta közben amikor végigugatja az utat ha kerítéses ház előtt megyünk el, de ha már jön oda egy nagyobb kutya akkor farkát behúzva somfordál odébb, de ott újra elkezdi.. Édes kis bohócom :-)

Vagyis egy esetben szokott ugatni, ha valaki támadólag közelít bármely családtaghoz, akkor azonnal ugat, morog. A párom nevelte erre rá (aminek őszintén örülök mert akármilyen kistermetű-- normál méretű, de tudom hogy azonnal megvédene ha baj lenne).

Mondok egy példát, hogy értsd: a párom összeteker újságot és fenyegető mozdulattal indul felém (nem feltétlenül kell kiabálnia, már a mozdulatból érzi a kutyánk), abban a pillanatban begorombul a drágám és iszonyatos módun ugat, morog, vicsorog, az ölembe ugrik, nem engedi hogy a árom karja hozzámérjen-- egyszóval véd.

De ugyanezt csinálja ha esetleg én próbálok így közeledni a páromhoz, vagy bárki. Nem kell hogy legyen valami az illető kezében, elég ha érzi az emberen az indulatot amivel közelít a gazdája felé.

Örülök hogy erre megtanítottuk, mert bármilyen későn sétáltatom nem félek, mert tudom hogy azonnal megvéd. Azt nem tűri ha idegenek meg akarják simogatni, de ezt már írtam az 1.-ben is.


Az meg hogy a főbérlőd csak egy yorki méretű kutyát enged... yorki fajtából is van 3 méret! Most melyiket engedi? Van: extra mini, mini és normál méretű ( ami kb. akkora mint ami fajtát te igazából szeretnél). Mi pl. a miénket mini méretűnek vettük, láttuk a szülőket is, ismerjük akiktől vettük, annyit is fizettünk érte.. és csak nőtt.. nőtt.. nőtt. Már 6 kg. Túlszárnyalta a szüleit mert azok elbújnak szinte a hasa alatt. Mindegy én nem adnám semmi pénzért.

2011. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jóóó!:) És milyen hasznos tényleg, ha későn sétáltatsz!:) Egyébként hogy lehet erre megtanítani? És amúgy is honnan tudjátok, hogy mit hogy kell neki megtanítani? Ezt sosem tudtam, hogy ezeket honnan tudják a gazdik.:)

Én a méretről már nem is merek kérdezni, mert láttam pár kérdésnél, hogy letorkolták azokat, akik mini yorkit kerestek!:P Szerintem egyébként a normál méretre gondolt a főbérlőm, bár nem tudhatom biztosra. De 1 évben egyszer látjuk, úgyhogy majd jövőre meglátjuk mit szól hozzá!:D

2011. dec. 5. 15:43
 8/8 v.vivien1 válasza:
Nekem 3 yorkiem van de mindegyik elfekszik minden idegen lábaelőtt hogy simogassák meg ilyen olyanok mint akit egy ágyuból lőttek ki.
2013. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!