Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha alapítványtól fogadok...

Ha alapítványtól fogadok örökbe kutyát, akkor kell adományoznom?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit, ha pénzt akkor mennyit? Vagy ez egy ilyen szokás vagy iratlan szabály? Szóval ha nem adományozok akkor furcsán fognak nézni vagy valami?
2011. dec. 5. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell adományoznod semmit. Maximum ŐSZINTE ígéretet kell tenned, hogy az a kutya boldog lesz veled. Szerintem. Bocsi, ha hülyeséget írtam.
2011. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az oltás árát vagy az ivartalanítást szerintem ki kell fizetni én sok helyen olvastam..vmiből nekik is fizetni kell a többi kutya kajáját,oltását és egyéb dolgokat..

most pár ezer ft adományozol vagy veszel 3 kg olcsó kutya kaját az is adománynak számít..

2011. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom az itteni menhelyen ki kell fizetni az oltás árat. (természetesen 1x oltásét)
2011. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ahol én voltam, ott 3000-ezer től kinek mit bír el a bukszája. Szegény nyugdíjasnak akinek csak 2000.-ft ja volt annak is odaadtuk a kutyát.
2011. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de ök nem kérnek pénzt, sehol nem irják h kell fizetni. fajtamentők. akkor ?
2011. dec. 5. 19:02
 6/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Adomány címén kérik. Rávezetik a kuncsaftot. 90%-ban oda is adják. Szerintem ez természetes. Miért kérjem ingyen.

ingyen kutyának nincs "értéke" előbb dobják az utcára, mit azt amelyikért fizettek.

Ez az összeg csak egy jelképes, ha ezt valaki nem akarja kifizetni, akkor ne is tartson kutyát.

2011. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem tudom hogy szokták, de ha most onnan hoznék kutyát megkérdezném az ott dolgozót aki átadja a kutyát nekem. Ha azt mondja nem kell, megkérdezném mégis hogy segíthetek kicsit, például vinnék egy zsák kutyatápot és néhány régi plédet vagy törülközőt, esetleg egy jelképes összeget adnék ha nincs lehetőségem többé arra járni mert pl. nem városombeli az alapítvány. Egy ötezrest biztos adnék. Ennyi még az oltása is volt és lehet hogy ivartalanították is. Szóval ennyit megér egy új aranyos társ. :)
2011. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapítványa válogatja, de azért illik egy kicsivel támogatni az alapítványt, mert így is nagyon nehéz nekik, de erejükön felül is minden fajtamentő egyesület mindent megtesz amit tud.

Szóval nekem az a minimum lenne hogy ha nem is pénzzel, de egy kis táppal, pokrócokkal hozzájárulok az életükhöz. (nincs onnan kutyám de így is szoktam adományozni a helyi menhelynek)

2011. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt alapítványa válogatja, de sajnos egyikük sem teheti meg, hogy ingyen adja a kutyát. Persze hivatalosan nem kérhetnek pénzt, de bunkóság megtagadni azt az 5-10 ezer Ft-ot, amiért ők összeszedték, etették, féregtelenítétték, bolhátlanították, oltatták, chipezték, ivartalanították, esetleg kezelték is valamilyen betegséggel. Általában mint követelményt mondják el a fizetést, ami persze nem legális, de aki ennyit sem tud kiadni a kutyáért, annak nem is kell igazán, jobb is, ha ott hagyja.
2011. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval megegyezik a véleményem. Aki egy tízezrest legalább nem hagy ott, azaz sajnálja rá, az gondoljon bele, hogy lehet az élete során komolyabb baja, betegsége a kutyának, és lehet hogy súlyos tíz ezreket vagy többet elkér a doki. És ha jó gazdija van és megteheti, akkor ki is adja azt a pénzt.

Mi nem vagyunk anyagilag eleresztve. Van egy kis befogadott pincsink, de azonnal doki ha fáj vmije és ha műteni kéne, amennyit bírunk kifizetnénk. Persze hitelbe nem vernénk magunkat, mert sajnos nekünk is élnünk kell, de imádjuk és figyelünk rá nagyon.

2011. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!