Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuli ellet vehetek óriás...

Kutyasuli ellet vehetek óriás snaci kant 15 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nézegetem fekete óriás schanuzereket.

vettem is egy könyvet Veres István az óriás schnauzer.

Jól kihangsúlyozza és tudtam is,hogy kannal nehezebb bánni,még egy érett férfinak is kihívás.

Én nekem mindig jobban tetszettek a kan kutyák (erősebb felépítésűek,méltóságteljesek)

15 éves leszek 3 hét múlva,a kutyát jövő tavasszal-nyáron szeretnék venni show-munka vonalút szeretném kiállításokra hordani,de mellette öv-re is.

És hordanám kutyasuliba is hetente-kéthetente.

Apám tudna segíteni a nevelésben,de én is tudnák szerintem vele bánni.

annyit szeretnék kérdezni,hogy így vehetek kant?

így bevállalhatnék egy kant is nem?


2011. dec. 6. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem javasolnám. Szukát se. Már csak a méreteinél fogva is, ha valamit elrontasz, nem fogod tudni biztonsággal kezelni, meg azért a legtöbb 15 évesnek nincs olyan erős személyisége, ami egy snacihoz kell.

A kutyaiskola persze sokat segíthet, de csak ha jó suliba mentek, akik segítenek a mindennapi életben is, megtanítanak kutyázni, nem csak ütletni-fektetni, az viszont drága és nincs is minden sarkon. Na meg arra is gondolnod kell, hogy most magadhoz veszel egy 10 éves elfoglaltságot, aztán csajozás, érettségi, egyetem mellett is ugyanúgy kell majd vele foglalkoznod.

Szóval igazából a te döntésed, hogy érzed-e elég felkészültnek magad ehhez. Ha igen, akkor akár kant is vehetsz, csak kicsi korától kezdve neveld szakszerűen, legyen rengeteg elméleti tudásod, amit felhasználhatsz annak érdekében, hogy ne kelljen majd a felnőtt kutyával harcolnod a póráz végén, hanem már kölyökként tudja, hol vannak a határai.

2011. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csajozás/pasizás, sorry, nem írtad, fiú vagy-e vagy lány ;)
2011. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehéz így megmondani. Nem mindenkinek való nagytestű kutya, főleg nem óriás schnauzer. Hogy miért? Mert egy ilyen kutyához kellő határozottság kell, és tudatos nevelés. A kutyasuli jó dolog, de ha nem volt még kutyád, akkor nem ajánlok elsőre ilyet. Nekem kuvaszom van. Azokat is majdnem mindenki egy pszichopata, elmebeteg dögnek tartja, ami abban az esetben igaz, ha egy olyan tart kuvaszt, aki nem ért hozzá, és yorkinak képzeli. Az enyém viszont annyira ragaszkodó, hűséges, hízelgő és szeretni való, hogy elmehetne már macskának. XD Persze attól még jó őrző-védő kutya marad. Az én nevelésem. Igazából sem a kuvaszhoz, sem a schnauzerhez nem kell Caesar Millannak lenni, csak figyelembe venni, hogy egy egy élőlénnyel van dolgunk, akit legfőképp szeretnünk kell, és ha rossz fát tesz a tűzre, akkor határozottan kell fellépnünk.
2011. dec. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

fiú vagyok

5 éves korom óta mindennap foglalkozok kutyákkal

megvettem az óriás snacis könyvet ugye,caesar milant,hogy neveljünk tökéletes kutyát és még majd ha ezeket elolvastam

még veszek egy Jan Fennel könyvet.

apámnak volt már kan németjuhásza,szuka óriás snacija,kuvasza,csaucsauja,ő tudna segíteni a nevelésében.

Miskolcon melyik a legjobb kutyasuli?

2011. dec. 7. 06:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Akkor nem hiszem, hogy lesz probléma, főleg, hogy apudnak is volt már ilyen fajtájú kutyája. A kan csak akkor nehezebb eset, ha ráhagynak mindent, és nincs nevelve. Amúgy nem olyan rémséges szörnyetegek, mint amilyennek beállítják őket, csak nevelni kell. Ne érezd magad sértve, de tényleg nem ismerlek, és így nehéz értelmes tanácsot adni. Jó kutyázást!
2011. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem érzem magam sértve likeoltam az írásodat :D

vagyis nyomtam egy zöld kezet

2011. dec. 7. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tudnál bánni a kutyussal egyépként a szukák általában hisztisebbek bár még nem volt se kanom se snacim:P

Jah és én a Borsod Dogsportba járok :P szerintem az egy nagyon jó kutyasuli :)

2011. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne probléma, ha apudnak is volt már ilyen kutyája, tapasztalt ő is, te is, tudjátok hogy kell nevelni, fel vagytok készülve. :))

Nem lehet gond !

2011. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 7. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!