Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik?

Miért nem eszik?

Figyelt kérdés
12 hetes kutyusommal a napokban kezdtünk el sétálni, ami nagyon lefárasztja, de ugyanebben az időszakban váltottam a tenyésztő tápjáról másikra is.(nem azonnal, kevertem először és szépen lassan lett több az új tápból)És észrevettem, hogy sokkal kevesebbet eszik, majdnem minden étkezésnél(3) a felét ott hagyja. Minden oltása megvan, semmit sem kaphatott el az utcán, féregtelenítve is van, ez se lehet a gond. De a táp csomagolásán lévő táblázat kicsit aggaszt(Josera Kids)a kutyus felnőtt súlyát (41-47kg)tekintve 460-480 grammot kellene naponta adnom neki. Ez szerintem rengeteg! Vélemények?
2011. dec. 7. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Add oda a felét akkor neki. Annyival kevesebbet, amennyit meghagy. talán túlságosan kifárasztod. ha éhes lesz, újra megjön az étvágya.
2011. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) igen, erre én is gondoltam, hogy kifárasztom(ideje volt, eddig ő fárasztott le engem :D), csak nekem az volna a logikus, hogy többet mozog=éhesebb lesz.. de akkor csinálom úgy, mint eddig, kevesebbet adok neki. A táp előírása pedig szerintem borzasztó sok..
2011. dec. 7. 23:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kiskutyának napjában többször kevesebbet kell adni. Lehet hogy eszik 3 harapást de újra éhes lesz 1-2 óra múlva. A mienk is ilyen volt! Nem kell erőltetni. És nem is tudom.
2011. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok!

Eleve nem értem az olyan tápokat, ahol a kutya felnőttkori testsúlya van megadva (de mindegy, ez az én problémám). :)

Én olyan táppal etetek, ahol a kutyus mostani testsúlya és az életkora a mérvadó!


Neked van a labid? Te váltottál Select Goldról?

2011. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, amikor megláttam a táblázatot, én is nagyon ledöbbentem, vásárlás előtt utána olvastam a tápnak, és megfelelőnek tűnt(zöldkagyló-kivonattal, jó fehérje százalékkal), de most elgondolkodom, hogy váltsak. És, hogy mindenkit megnyugtassak, nem erőltetek semmit a kutyára, nem is tudnék :) Nem én vagyok a goldenes gazdi, én az akita inus gazdi vagyok :)
2011. dec. 8. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!