Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne megszüntetni...

Hogy lehetne megszüntetni végre a bélférgességet?

Figyelt kérdés

Ma mikor hazaértem, arra a látványra értem haza, hogy valamelyik kutyánk kihányt egy marék férget... teljesen ki vagyok borulva. Mivel elég sok állatunk van, 3 macskánk és 3 kutyánk, ez egy állandó téma itthon. A kutyáinkon eddig még nem vettük észre, hogy férgesek lennének, viszont a macskákon igen. Ezért a megszokottnál gyakrabban kell féreghajtást csinálnunk. 3-ból két kutya kint van az udvaron, és egy pedig bent a lakásban, aki velem alszik. Az az egésszel a probléma, hogy a fiatalabbik kinti kutyánk még nagyon eszetlen és megeszi a macska kakiját. Ezért valahogy soha sem szűnik meg a lánc... szerintem a macskáktól ered ez az egész. Sőt, ugye a kiskutya kimegy az udvarra pisilni és ha a kintiek férgesek, akkor ő is behordhatja a lakásba. Most ha én nem vagyok férges, akkor senki. Viszont tüneteket én nem produkálok.

De a napokban hoztunk haza két 8 hetes kiskutyát, de csak az egyik marad nálunk végleg. És ők is kint voltak ma az udvaron, lehet hogy közülük hányta valamelyik ki a férgeket. Anyának mondtam, hogyha jön haza, menjenm be előtte ÚJRA az állatorvoshoz féreghajtóért, és mondja el őszintén, hogy a kutya megeszi a macska kakit és sosem lesz vége a körforgásnak és adjon valami erősebb féreghajtót.

Esetleg ti tudnátok segíteni, hogyan lehetne megszakítani ezt a körforgást??? Nagyon el vagyok keseredve...


2011. dec. 16. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre kell féreghajtani az összes állatot, és ismételni, mert így oda-vissza fertőzik egymást.


A kutyakakit az udvaron rögtön összeszedni. Sajnos a macskáéval ezt nem tudod megcsinálni.

2011. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először a macskákat féregtelenítsétek. A kutyának a gyógyszertárba vegyetek drontál pluszt, az a legjobb féregtelenítő. két hét múlva ismételjétek meg. Ne hanyagoljátok el, mert ha veled alszik a kutyus akkor rád is veszélyes,nem is kicsit.
2011. dec. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kéthetente féreghajtás legalább háromszor, egyszerre az egész bandának, plusz kutya leszoktatása a macskaszarevésről.
2011. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! Nincsenek egyáltalán elhanyagolva nálunk, mondom még többször is használunk féreghajtót, mert ez kiborító. Tehát akkor az egész bandát 3x két hetente. :) Egyébként igen, ha észreveszem egyből fegyelmezem, hogy nem szabad... de mikor suliban vagyok vagy nem vagyok itthon akkor nem tudok odafigyelni erre.

Szóval a gyakori féreghajtás miatt én azt mondom, hogy az újonnan érkezett kiskutyák valamelyikéből jöttek a férgek... mert ennyire nem fajulhatott el a dolog a mi kutyáinknál szerintem.

2011. dec. 16. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A lényeg igazából azon van, hogy mindig egyszerre legyen féreghajtva az egész banda. Azt, hogy csináljátok meg háromszor, csak azért mondtam, mert úgy tűnik, régebb óta fennáll a fertőzés, egy plusz kezelés nem árthat.

Ja, és persze sűrűn takarítsátok a kertet, szedjétek össze az összes kakit, nehogy visszafertőződjenek belőle.

2011. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!