Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? (bővebben...

Miért csinálja ezt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves beagle kutyám és ha adok neki enni akkor mikor meglátja a kanalat mindig fél és még akkor is fél mikor felemelm a tálját h vizet rakjak bele.

Összefüggsében lehet azzal hogy menhelyi kutya:?


2011. dec. 17. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki tudja, mi történt vele, mielőtt hozzád került, bármi lehet az oka a félelmének. Majd abbahagyja, ha látja, hogy nálad ettől nem kell félni. Csak ne babusgasd olyankor, amikor fél valamitől, mert azzal csak megjutalmazod a félésért, és sosem fogja abbahagyni. Viselkedj természetesen, mintha észre se vennéd, hogy retteg.
2011. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát igen a menhelyi kutyáknál nem lehet tudni mit csináltak velük mielőtt a menhelyen kötöttek ki..


szerintem ne foglalkoz a félelmével ,idővel hozzá szokik hogy nem kell tartania tőle vagy pórázra teszed és gyakorolsz vele hogy felemeled a vízes tálat/kanalat amikor már sokadjára emeled fel akkor rájön hogy nincs mitől tartania..


de tényleg ilyenkor ne babuskasd sőt ne is simogasd ilyenkor, mert jutalmazásnak éli meg azt hogy fél ésnem fog elmúlni a félelme..

2011. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor, ha valamitől megijed az egyik kutyám, akkor addig csinálom azt az ingert, amíg közömbössé nem válik az irányába és rájön nincs mitől félnie. Például az idősebb félt a buszoktól, elvittem a buszpályaudvarra és addig sétálgattunk a buszok között, míg rá nem jött, hogy felesleges félnie. A másik megijedt attól, ha valaki a falevéllel csörgött->bevittem a falevélkupacba, játszottam vele, jutalmaztam, csörögtem és azonnal elmúlt a félelme. Amikor a leeső, csörömpölő vödörtől ijedt meg, akkor addig dobáltam a vödröket, amíg ezt is nyugodtan nem fogadta.

Mondjuk ők egyiktől sem extrémen féltek, szóval lehet nálad ez a módszer nem lesz célravezető, de egy próbát megér.

Úgy sem küzdi le a félelmét, ha a kanálból akarod neki adni a kaját? Ha nem, akkor érdemes lenne azt megpróbálni, hogy egy napig nem adni neki enni, majd felkínálni neki a kanálból. Ha nem kell neki, akkor megint nem kap, egy idő után rájön, hogy mindenképpen oda kell mennie a kanálhoz és örökre legyőzi a félelmét.

2011. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ki próbálom majd a gyógymodokat!

2011. dec. 19. 16:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!