Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet befedeztni?

Mikor lehet befedeztni?

Figyelt kérdés
Kutyám (Német juhász) most volt 1,5 éves 18 hónapos és 3 napja tüzelt először. Tudom h még fiatal és mégis csak első tüzelés de a tenyészszabályzat szerint már lehetne fedeztetni. Még nem szeretném de tavasszal ha tüzel majd fedeztethetem már ugye? Mármint lelkiismeretességgel szeretném nem lesz akkor már túl korai?

2011. dec. 19. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

2.-3. tüzelés alkalmával érdemes érdemes először fedeztetni.

Vagyis nem 2. alkalommal már nem de én megvárnám a 3. tüzelés.

2011. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
Miért ilyen sürgős?
2011. dec. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy már tüzelt? Mert olyan 10-12 hósan tüzelnek először.
2011. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

18 hónaposan ez az első tüzelése? Biztosan? Mert akkor esélyes, hogy valami problémája van a kutyának, 9-12 hónapos kor között illik meglennie az elsőnek.

Egyébként szerintem a legjobban akkor jársz, ha felkeresed a tenyésztőjét és tőle kérsz tanácsot, elvégre azért vettél tőle kutyát, mert megbízol a szaktudásában. (Vagy ez most nagyon naiv mondat volt? :D)

2011. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

18 hónaposan nagytestűnél bőven belefér első tüzelésnek nekem a colliem 22 hónaposan tüzelt először ami azért jóval kisebb fajta... viszont ha ennyire nyújtotta az első tüzelést akkor kötve hiszem, hogy tavasszal betüzelne...

ha megvan a dp szűrése és egyéb a tenyésztéshez szükséges követelményei, valamint a kennelnevedet visszaigazolta az FCI akkor következő tüzelésnél befedeztetheted... bár szerintem alaposan utána kellene olvasnod a kutyák szaporodásbiológiájának és az ellés menetének...jobb lenne ha nem itt kérdezgetnél akkor mikor valami probléma van

2011. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na igen, egy dátumnál sokkal, de sokkal több minden szükséges ahhoz, hogy egyáltalán egy egészséges almot lehozz nyugodt szívvel. Ha minden rendben megy, az is elég stresszes, hát még ha közbejön valami... Akkor hiába jössz ide kérdezősködni. Szóval tenyésztésbe szaktudás vagy szakmai segítség nélkül ne kezdj bele.
2011. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már tenyésztésre vettem, csak megnyugtatásképpen kérdeztem. Minden megvan már, bébi kora óta versenyzik. És igen ez volt neki az első, feltűnt volna hisz szinte minden kiállításon és kiképzésen ottvan :)
2011. dec. 20. 16:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!