Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljük ezt a féltékenys...

Hogy kezeljük ezt a féltékenységet, mert ez már durva?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk barátommal közösbe egy 5 hetes csivavát. Nem akartuk még elhozni, de a gazdi nagyon erősködött, de nem is ez a lényeg. Hazavittük (anyujával meg hugával lakunk), és ugye olvastam, hogy kiválaszt magának a kutyus egy gazdit, betakartuk barátom pólójával, hogy hát ugye ezzel is növeljük, hogy őt "válassza", de a húga meg nagyon féltékeny, mert ő úgy képzelte el, hogy kb neki lesz a kutya, és most állandóan szemétkedik kutya végett. Direkt bebugyolálja ő is, ha nem vagyunk a közelbe, akkor rögtön felkapja aztán már viszi is magával. Mi nem sajnáljuk tőle, akarjuk, hogy mindenkit szeressen a kutya, csak szeretnénk ugye, hogy barátom tekintse gazdinak.
2011. dec. 21. 09:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kit tekint gazdinak vagy "falkavezérnek", nem attól függ, hogy mibe bugyolálgatjátok szerencsétlent. Kizárólag azon múlik, hogy melyikőtök tud hitelesen vezetői minőségben megjelenni a kutya előtt. Ideális esetben a család minden tagjának a kutya felett kellene lennie a rangsorban. Eddig tartott a dolog kutyás része. A családi részt rendezzétek le egymás közt, vagy írd ki a családi kapcsolatok kategóriába! Bár ha egymással se boldogultok, akkor mégis hogy akartok egy kutya szemében vezetőnek tűnni???
2011. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

5 HETES KUTYÁT ELHOZNI?!


Értem én, hogy a szaporító hibája, de a ti hibátok meg az, hogy egy szaporítót támogattatok azzal, hogy vettetek tőle kutyát!


Ez nagyon durva! Hiszen 6 hetesen kapják meg az első oltást! Gondolom szegényke nem volt még se féreghajtva, oltatlan, el lett szakítva az anyja mellől...


Kérdező, most, hogy már nálatok van, nagyon fontos, hogy tájékozódjatok kutyanevelés témában. Olvasd a gyakorit, figyeld Akiteki, Theia, Pető Kriszti, Alexandra válaszait, vagy a régiek közül xnorkaxét! Ők szinte mindig nagyon jó tanácsokat adnak!


Ezenkívűl szerezz be kutyás könyveket! Pl Cesar Millan könyveit vagy Jan Fenneltől a kutyapszichológiát.


Most tényleg nagyon fontos, hogy hozzáértő gazdivá váljatok, mert szegénynek az anyja sok dolgot nem tud megtanítani...

2011. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mi akartunk várni januárig. De annyira erőlködött meg minden, hogy akkor már úgy voltunk vele, hogy elhozzuk, mert itt a közelbe csak őt ismertük, és csak ez az egy lány kutyusa volt, és ha nem hozzuk el, akkor odaadta volna másnak. Azt mondta, hogy féregtelenítést megkapta, jövő héten kell ugye oltani. Csak hát ugye nekünk ez az első ilyen kistestű kutyusunk. Volt egy német juhász, de ő sajnos megszökött, és elütötte az autó, ezért is döntöttünk szobakutya mellett. Csak hát én nagyon sajnálom szegényt, egész éjjel nyüszített, felkeltem adtam neki enni, inni, de utána is, akkor nyugodott meg, amikor feltettem magunk mellé az ágyba, odabújt nyakamhoz, és úgy aludt csak el. Szóval kb egész éjszaka nem aludtam :D
2011. dec. 21. 09:47
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen, amíg akad olyan, aki elhozza 5 hetesen, mert a közelben ez az egyetlen kislány csivava született, addig lesz olyan is, aki eladja így. ÁÁÁÁH. Ma reggel nem kellett volna bekapcsolnom a gépet. :((((((
2011. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne csodálkozz.. Ő még nagyon pici, bőven az anyja gondolkodására lenne szüksége... Tudod egy kiskutyát felnevelni nem a legkönnyebb feladat, még úgy sem, ha az ember rendes tenyésztőtől veszi, 8 hetesen hozza el stb... Akkor is pici még... De a tietek még csak 5 hetes.. Elöször is, jövőhéten ne ti menjetek az állatorvoshoz, hanem hívjátok ki a lakásotokhoz, ha van erre lehetőségetek. Ezt azért mondom, mert 0 oltással eléggé védtelen a pici, az állatorvosi rendelők meg tele vannak beteg kutyákkal.


Szerintem jól teszed, ha megfogadod a tanácsom és sokat tájékozódsz. Érdemes lenne keresni egy kutyaiskolát és kérni tanácsokat a kiképzőtöktől hogyan tovább az első hetekben. Aztán majd ha mind a 4(!!!) kötelező oltása meglesz a kutyusodnak, érdemes menni kutyaoviba,hogy megfelelően hozzászokjon a többi kutya társaságához, tehát szocializálódjon.


Az interneten is találsz egyébként rengeteg kutyaneveléssel kapcsolatos írást, olvasd el őket!


És természetesen szeresd azt a kiskutyát nagyon, szüksége van rá! És persze megfelelő tápot adjatok neki, kölyökkorban érdemes prémiumtáppal etetni!

2011. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 compactegon ***** válasza:

szegény kutyus, még anyu mellett lett volna a helye. egyébként abban sem vagyok biztos, hogy akitől hoztátok féregtelenítette. ilyeneknél sosem tudni, aztán ha ne adj isten igazam van, akkor nektek is mehet a féreghajtó.

el van cseszve az elejéről, mert egyedül lenni még kicsi, de ha ágyra szoktatod, akkor meg nehezen fogod tudni leszoktatni róla. sakk-matt, de sok szerencsét hozzá, ha már elhoztátok akkor csak ügyesen :)

2011. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Most az első és legfontosabb az, hogy a kutyának jó legyen. Ne akarja egyikőtök se kisajátítani magának!

Mennyi idős egyébként a kislány?


Nagyon oda kell figyelnetek a nevelésére, ha neked volt már NJ-d, akkor sokat fogsz tudni segíteni, ugyanúgy tanítsátok meg mindenre, mint a tiédet, mert az ilyen kistestű kutyák nevelés hiányában könnyen válnak pokolgéppé az emberek kezében.


A legfontosabb most, hogy összeüljön a család és megbeszéljétek, hogy mi az, ami tilos a kutyának. És ha az tilos, akkor mindig tilos.

Szeretgesse most mindenki, ez kell is neki, hiszen 5 hetesen hoztátok el a kutyát az anyukájától. Ahogy előttem is írták, még mellette lenne a helye. Persze ez nem azt jelenti, hogy kényeztessétek halálra!


Kezdetben annyit tegyetek, hogy mindig a párod adja oda neki a kajáját!

2011. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Állatorvost mindenképp házhoz akarjuk hívni. Hát barátom húga 12 éves, szóval neki azért meglehet magyarázni, hogy ugye fülét, meg a fejét ne simogassa. Csak hát barátomnak van egy 5 éves lánya. Most hétvégén fog átjönni, és az az igazság, hogy nagyon félünk, mert hát ugye gyerek, és van még egy kutyus, azt is állandóan cipelgeti, meg hát na, durván nyúl hozzá, és hiába mondja neki az ember, hogy nem szabad, addig a percig megérti, de utána mintha mi sem történt volna. Szóval félünk, hogy mi lesz itt hétvégén, mert még unokahugi is jön meg család.

Ágyra amúgy nem nagyon akarjuk rászoktatni, csak ugye alakítottunk ki neki egy részt a szobába, de egész éjjel ugye nyüszít, és felkelünk rá, hiába simogatjuk ott meg a helyén, és alszik el. Ahogy abbahagyjuk, már kezdi is, csak úgy nyugodott meg, hogy felvettük, és ott alhatott velünk.

2011. dec. 21. 10:08
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Vegyétek fel újra a kapcsolatot, akitől vettétek. Gyanítom, hogy a karácsony miatt kellett neki SOS a pénz.

Ezt ti már kifizettétek.

Beszéljétek le vele, hogy visszaviszitek a kutyát hozzá, adtok pénzt az etetésére és majd januárban elhozzátok.


Olyan dolgokat írsz most, amik a legrosszabbak egy kiskutya számára. Nyugalomra van szüksége! De legfőképp az anyukájára!

2011. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Alexandra:

Ha feltudják egyáltalán venni a szaporítóval a kapcsolatot...

2011. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!