Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tiszta fekete németjuhász...

Tiszta fekete németjuhász kölyköt hol lehet venni? Vagy belga farkaskutya kölyköt? Van valakinek ilyen? Mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés
Főként Bács-Kiskun és Csongrád megyében. Valamint a személyes tapasztalatok, vélemények érdekelnének, tehát nem az interenetes száraz adatok, hanem valódi kutyás gazdik véleménye.
2011. dec. 24. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Szia!:)


Először hadd kérdezzek én...:)


Mennyi pénzt szánnál a vételre?

Milyen táppal etetnéd?

Mennyit foglalkoznál a kölyökkel?

Miért ezeket a fajtákat választottad?

Mire kell a kutya? Hobbi célra?

Kertes házban élsz?

Hogy oldanád meg a következő problémákat?

- a kutya etetésnél rád morog, ha a kaja közelébe mész

- a kutya pórázon húz



Bocsi, ezek a "tesztkérdések" csak azért kellenek, hogy tudjam, kinek mit tanácsolok... Ne sértésnek vedd, nem Neked szól, hanem egy ismeretlennek...:)

2011. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Fekete általában munkavonalban kapható. Nem első kutyának az ideális. Bár előfordul, hogy az alomban születik nyugodt, kevésbé munka orientált egyed is.


[link]


Belga farkaskutya pedig nincs.

2011. dec. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, semmi gond! :-)


Nem rég mentem férjhez, és költöztünk az új házba. Kertes ház, hatalmas udvarral. Minimum két kutyát szeretnék, akikkel rendszeres foglalkoznék. Nem lehetek mellettük a nap 24 órájában, hiszen dolgoznom is kell, és ezért szeretnék kettőt, mert egy kutyának mégis csak szüksége van egy kutyatársra, egy saját fajtabelire. Ez nem jelenti azt, hogy nem foglalkoznék velük. Nem félek a hidegtől, sem a téltől, pedig nagyon fázós vagyok, de őszintén szólva nem vagyok az a 'bebújok a házba egész nap és ki sem mozdulok' típus. Naponta, vagy kétnaponta járok futni, sétálni, így a kutyasétáltatást is beletudom kalkulálni. Munka után meg jól esik kinn lenni a kutyákkal, macskákkal. Otthon a szüleimnél két komondorom van, akikkel főként én foglalkoztam a legtöbbet. Sosem voltak falkavezérségi problémák velük.Őket a szüleim gondozzák, és foglalkoznak velük. Nem hoztam őket magammal, mert már elég idősek, és a szüleim épp úgy nagyon kutyásak, így velük maradtak ők is, és az otthoni macskák is. Azért gondoltam a németjuhászra (csakis feketében!), meg a belga juhászkutyára, mert nagyon intelligensek, könnyen tanulnak, sok mozgásra van szükségük, és mert igazi házőrzők. "Családtagként" tekintenék rájuk, és kizárólag kinn tartanám őket. Biztosítva lenne számukra egy védett, meleg, száraz hely, és ameddig kölyök és ilyen hideg van, azt is tekintetbe venném. Két perzsa macskám mellett lennének, így alap, hogy a macskákkal jóban kell lennie. Kölyökként sokkal jobban hozzászokna a cicáimhoz.

Az ára... hát a kutyáért csak egyszer kell fizetni. Az állatorvosi költséget, oltásokat meg amúgy is állom, ahogy az ebadót is, szóval ez hozzátartozik az kutyatartáshoz.

Táppal etetném. Arra gondoltam, hogy a tenyésztőtől és az állatorvostól is tanácsot kérek, hogy ők mit adnak nekik, mert nem tudom mennyire kényes fajta, meg azért szeretnék elbeszélgetni is róluk, hogy ne érjenek meglepetések. A komondorok sosem voltak betegek, csak oltásra jártam velük, akkor is meglettek dicsérve.

Nem ismerem ezt a fajtát, de kész vagyok tudásomnak és időmnek megfelelően nagy gondot fordítani a tartásukra és nevelésükre.

Kutyasuliban sosem jártam, és kiállításokra sem szándékozom vinni.

2011. dec. 24. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt mindenféle fajta tenyésztőit megtalálod...


Ilyen feltételek mellé én elgondolkodnék a vizslán...:)

(Bár ő szeret bent dögleni a gazdi mellett a jó meleg, puha házban...)

Házőrzésre ugyanannyira alkalmas, mint a németjuci vagy egy csivava.

Ma már aki be akar törni, nem is megmérgezi a kutyákat, hanem ultrahangos riasztóval megzavarja őket.

Egy kutya ma már nem akadály... Arra jó, hogy az ugatásával figyelmeztessen.

(A mi kertünkből 3 biciklit loptak el egy KÁJ mellől.)


Azt tanácsolom, a két kutya életkora és befogadási ideje között legyen 2-4 hónap különbség, így könnyebb lesz őket egyszerre nevelni.


De ezeknek a feltételeknek szinte bármelyik menhelyis is megfelelne, arany életük lenne Melletted:)


A biztonság kedvéért egy link:

[link]


Majd megírhatnád, kit és honnan választottál!:)

2011. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A belgák és a munkavonalas nj nem csak mozgásigényesek. Bizony, szellemileg is le kell terhelni őket.

Teljesen mások, mint a komondor.

A komondor csinálja a dolgát, ami a terület őrzése. Persze, neki is szüksége van a család kapcsolatára, ez minden kutyánál így van. Az nj-nek viszont az emberrel való munkára, együtt élésre van szüksége. Vagyis sokkal jobban kötődik az emberhez minden téren.

Vágjál bele, de szerintem csak egy kutyával.

2011. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ksandor1963 ***** válasza:
0%

A Google a Te barátod! Ha beírod, hogy "belga farkaskutya", akkor egyből rájössz, hogy ilyen nincs.

Belga juhászra keress rá, és ha a tiszta fekete érdekel az nem más,mint a groenendael.

Az alapok itt: [link]

2011. dec. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett csak szólok, hogy az egy aprócska hiba volt. Nézd meg a kulcsszavaknál is belga juhászkutyát írtam, és a kommentnél is.

Németjuhászban a tiszta fekete érdekel, a belga juhásznál pedig a fajtára jellemző szín.

2011. dec. 25. 01:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
fekete német juhász: augusztusban royalvölgyi kennel Kozármisleny
2012. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a vizslát nem ajánlanám állandó kinti tartásra a rövid szőre miatt.....

Menhelyen vagy gyepin meg nincsen fajtatiszta kölyök nj.

Én anno találtam egy fajtatiszta tk.tt tiszta fekete nj.t , de mindenre mozdult ami szőrös. Amúgy emberekkel nagyon jó fej volt.

Esetleg nézz szét a kiállításokon, mert ott több tenyésztő is van, plusz személyesen tudsz velük beszélni. :-)

2014. febr. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!