Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi célra milyen fajta...

Az alábbi célra milyen fajta kutyust tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Keresztlányom szeretne egy kutyát magának. 17éves/52kilo (ha ez számít) Leginkább arra a célra hogy Örző védőzni tudjon vele,mert ebben a hónapban már 2.jára "támadtak rá" jo,mondjuk olyan környéken is lakik... Kertesházban lenne. Esetleg valami?
2011. dec. 27. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Németjuhász. Nekem is van, és nagyon megbízható őrző védő kutya. Ha jól ki van képezve biztonságos társ. Van még a rotweiller, vagy cane corso, de ezek mind nehezebb egyéniségek, én a németjuháazt ajánlom
2011. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Akiteki ***** válasza:
Egyértelműen németjuhász. Arról a támadók is tudják, hogy őriz.
2011. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Belga juhász, óriás schnauzer, roti, dobi.

DE akkor ezekkel tényleg iskolába kell járni, vagy ugy fogják a csajt az utcán maguk után huzni ...

2011. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Német juhász nekem is ilyen van és nagyon megbízható. Ismertem egy olyan embert akinek német juhásza volt és úgy ki volt képezve hogy ha kezet emeltek rá vagy a család bármelyik tagjára egyből ugrott.
2011. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Német juhász van nekem is a golden is jó.


német juhász,golden retriever,bernáthegyi,newfunlandi

2011. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Német juhász mert az örző kutya!
2011. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 HorseStyle válasza:
Én a német juhászt ajánlom, mert a sulim körül is van egy és kijön asulikerítés mellé, megsimogatom és meg vissza magától
2011. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A német juhász jó. Könnyen képezhető, nem olyan nehéz eset, mint egy rottweiler, és fizikailag is könnyebb vele bánni (mármint egy 52 kilós lánynak).

Viszont akkor tényleg képezni és nevelni kell, mert Rex felügyelő sem úgy született, hogy mindent tudott.

http://www.youtube.com/watch?v=Jb0cxrawMXc ez egy nagyon érdekes videó, sajnos nem tudom, Magyarországon van-e ilyen képzés, ahol a "sport" őrző-védő gyakorlatok helyett valós személyvédelemre képezik a kutyákat, mindenesetre érdemes nézegetni, bár persze vannak hiányosságai is.

Persze egy szép, fegyelmezett nagy kutyának már a puszta látványa is elrettentő.

2011. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Más a német juhászon kívül?
2011. dec. 27. 20:13
 10/19 Akiteki ***** válasza:

Mit szeretnél, mi más legyen?

A legjobbat ajánlottuk, amivel egy tini is elbír.

2011. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!