Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átbökhette a belét a kiskutyám...

Átbökhette a belét a kiskutyámnak a csirkecsont?

Figyelt kérdés
SÜRGŐS!!!Éjjel felöklendezett a 3 hónapos kiskutyám egy csontdarabot, mivel adott neki a nagyapám. Ma már 2szer is kakilt, kikakilta a csontokat, játékosabb, mint valaha. Viszont amíg eltűntem itthonról kibelezett egy dísztököt, amit kihányt rizzsel együtt. Valószínűleg semmi baja, egyáltalán nem látszik rajta, vért sem köhögött fel. Nagyon aggódom! Köszönöm!!!
2011. dec. 27. 16:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem! Köszönöm!
2011. dec. 27. 16:50
 12/16 A kérdező kommentje:
Meg nem fájlalja egyáltalán a kis belét.
2011. dec. 27. 17:15
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a dísztök belét én is kihánynám...


Figyeld a kutyát, és ha furcsán/szokatlanul viselkedik, akkor irány az állatorvos. De talán nincs nagy baj, remélhetőleg kijön, aminek ki kell. Esetleg adhatsz neki valami enyhe hashajtót, mondjuk tejet.


Ez szerencsére nem úgy működik, hogy 10 csirkecsontevésből 10szer átfúrt gyomorral agonizál a kutya. Az én drága, 8kilós kiskutyám egyszer megevett 2 komplett csirke-csontvázat, aztán mikor észrevettem, jóízűen benyakalt egy olyan adag paraffinolajat, ami egy lovat is halálra fosatott volna. Még a hasa se fájdult meg, még hasmenése se lett. Némelyik kutyának azbesztből van az emésztőrendszere.

2011. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9%

ur isten emberek! mi az hogy nem lehet csontot adni a kutyának? úr isten.. kiscsilliárd kutyát tudok aki csontokon és maradékokon nőtt fel és SEMMI BAJA!

fúúú az emberi butaság néha fel tud bosszantani... megértem, hogy mértékkel, és hogy kisebb csontokat kell adni nekik, de szerintetek, tényleg, és őszintén!! amig nem voltak kutyatápok mi a lóf***t ettek a kutyák??? -.-"

2011. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: valószínűleg csontot (is), mint a farkasok. És senkit nem zavart, ha a láncos falusi tucat-házőrzők 5 évesen elpusztultak.


Persze, nyilván vannak kutyák, akik egész életükben boldogan falják a csontokat, és ha kicsi koruktól hozzászoknak, biztos jobban is viselik, mintha csak egyszer-egyszer kapnának, de minek kockáztatni? Én is adok a kutyáimnak marha- és sertéscsontot, de szárnyascsontot nem, mert túl nagy a rizikó. Ezen kívül nem hagyom őket olyan pici labdával játszani, ami megakadhat a torkukon, pedig lehet, hogy soha nem nyelnék le, és nem engedem őket oda a kerítésnél őrjöngő házőrző kutyákhoz, pedig lehet, hogy csak megszaglásznák egymást. Féltem őket, ezért próbálom a kockázatot ésszerű mértékűvé csökkenteni.

2011. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Semmi baja hála Istennek! :)

Mindenki válaszát mégegyszer nagyon köszönöm!!!

2011. dec. 28. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!