Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg vehetem innen? ( többi lent)

Meg vehetem innen? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Nincs százezer forintom egy törzskönyves havanese kölyköt.

Találtam az interneten egy hirdetést ahol 40 ezer forintért árulják a kölyköket ( viszonylag kevés utód született 3 darab ) Már voltam annál a házaspárnál , megnézni a kölyköket. Az anya kutya 4,5 kg volt és a magaságga 24 cm. Az apa pedig 5,5kg és 26 cm magas. Ezek a méretek szerintem normálisak.

A kölykök 3 hónaposak és gyönyörűek. A szülők is nagyon szépek.

Viszont csak hobbi tenyészet , nem ebből akarnak megélni.

A szülőknek volt törzskönyve , meg is néztem , a kölykök felmenőinek nem volt semmiféle betegsége.

A kölyköknek nincs törzskönyve.

Szerintetek megvegyek innen egy kölyköt ? ( A 3 kölyökből már 2 lefoglaltak , így nekem is pont maradt egy. )


2011. dec. 29. 12:51
1 2
 1/16 Akiteki ***** válasza:
66%

Felejtsétek már el, hogy egy tenyésztő a kutyákból él!!!! Baromi unalmas már. Arra keresünk.

Az, hogy nem volt beteg az anyja, nem jelent semmit. Lehetnek olyan hordozók, amik csak egy adott párosításkor jönnek elő betegségként. Erre találták ki a szűrővizsgálatokat.

Persze, hogy gyönyörűek, minden kiskutya gyönyörű.

Ha annyira értenének hozzá, kiváltottak volna törzskönyvet is. Ne támogasd a szaporítást. Ha nincs ennyi pénzed, fogadj egyet örökbe.

2011. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 40000 sok egy ilyen paraméterekkel rendelkező havanese-ért. Ha nem ebből akarnának megélni (vagy csak simán kaszálni egy kicsit), akkor nem 40-ért árulná, hanem önköltségen 15-20 ezerért.

Az, hogy a törzskönyvön nem láttál egészségügyi eredményt, nem azt jelenti, hogy a felmenők nem betegek. A szülők még simán lehetnek azok.

2011. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nyugodtan... Még egy kutyámnak sem lett baja, pedig mindet "szaporítótól" vettem. Nekem sincsennek százezreim, csak hogy adjanak a kutyához egy lapocskát... (ha hobbi célra kell) nyugodtan vedd meg, sok sikert a neveléshez :9 ( amúgy meg persze lett egy alom, akkor legalább hozzon egy kis pénzt... csak normálisan, reálisan kéne gondolkodni)
2011. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem meg ha tetszik, akkor vedd meg nyugodtan. A kiskutyának lesz gazdája úgyis, ha már megszületett, akkor kell gazda neki is, lesz is neki. De a kiskutyát ivartalanítsd majd. A rizikót pedig neked kell tudni, hogy vállalod-e, hogy esetleg mégis lesz majd valami betegsége, vagy allergiája, vagy valami. Nyilván benne van a pakliban.
2011. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem a "lapocska" drága egy kutyában, hanem a minőség. Az a "lapocska" összesen 6000 Ft.
2011. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja... egy kutyámat vettem tenyésztőtől annak is csont gondjai voltak....
2011. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne. Ne támogasd a hobbistákat, mert sokszor ők is többet ártanak a fajtának merő jóindulatból, mint amennyit használnak.
2011. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Pedig annyira meg szeretném venni :(
2011. dec. 29. 18:24
 9/16 Akiteki ***** válasza:

Hidd el, nem érdemes.

Például vennél plazmatévét a kínai piacon garanciapapírok nélkül?

2011. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De megvannak a papírjai a szüleinek szűrések törzskönyv meg ilyenek. :(

Miért nem lehet ? :(

2011. dec. 29. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!