Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez a kutyasulikkal?

Hogy is van ez a kutyasulikkal?

Figyelt kérdés

Most az egyik kérdésnél ovastam, hogy külön agility foglalkozás. Tehát lehet menni csak agility-re is kutyasulikba?


Konkrétan van egy kutyaiskola, ami végülis szimpatikus, de a tanfolyamuk nagyon drága. Viszont szeretnék eljárni a kutyámmal megtanulni az agility-t, aztán komolyabban is foglalkozni ezzel a sporttal.


Az nekem nagyon szimpatikus, hogy annyiszor megyünk, ahányszor akarunk, és alkalmanként kell fizetni.

Minden kutyasulinál van ilyen lehetőség?

Konkrétan a Népszigeti kutyasulinál?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 29. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutyasulinál először el kell végezni az alapfokú engedelmességi tanfolyamot az agility előtt. Ez érthető is, hiszen az agility edzéseken már nem azzal szeretnének foglalkozni az oktatók, hogy valakinek még mindig nem behívható a kutyája vagy nem tud helyben maradni. Ezt esetleg egy engedelmességi vizsgával ki lehet váltani.

A Népszigetinél nem tudom hogy van, de az biztos, hogy csak a tanfolyamukat sikeresen elvégzett kutyák vagy engedelmességi vizsgával rendelkezők vehetnek részt az agility edzéseken. Hívd fel őket, kérdezz rá, hogy náluk hogy működik.

2011. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Némelyikben van, máshol nincs. A mi sulinkban mi vagyunk az egyetlenek, akik csak agilityra járnak, a többiek engedelmesre is, de nem volt probléma abból, hogy nekünk csak az agility kell. Mondjuk igaz, hogy jártunk oda engedelmesre is, szóval ismertek minket, de szerintem mással sem szívóznának.

A népszigetből nem nézem ki, hogy beengednek csak agilityzni, de meg kell őket kérdezni. Például amíg ide leírtad ezt a kérdést, rájuk is írhattál volna egy emailt, nem kéne bizonytalankodnod, hanem máris a legbiztosabb forrásból lennének információid :)

2011. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most olvastam egy kérdésnél és ezért tettem fel itt.


Igazából csak akkor kerestem volna meg őket, ha megerősítitek, hogy van csak agility, de így szinte biztos, hogy az alaptanfolyam(nézzétek meg az árát..:( ) feltétel az agilityhez...

A honlapjukon is csak a tanfolyamokról van szó.

2011. dec. 29. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha leteszed az engedelmes (E/1 az alapfok utáni vizsga) vizsgát, akkor úgy tudom, nem kell végig járnod a tanfolyamot, de erre kérdezz rá. Ismerősöm oda jár, és ők rendszeresen agilityznek. Nálunk (vidéki tükör suli) most fog kezdődni agility oktatás, szóval szerintem van ott is.
2011. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor szerintetek megengedik, hogy a tanfolyam nélkül csak a vizsgára jelentkezzünk be, letegyük és utána mehetünk agilityzni?
2011. dec. 29. 14:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként utaltam a tanfolyam árára. Félreértés ne essék, nem tartom irreálisnak a tanfolyam árát, biztos megér ennyit a tanfolyam, csak nekem ez nem fér bele.
2011. dec. 29. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én eleve nem engednék agilityre alapaengedelmességet sem ismerő kutyákat, ebből a szempontból tökéletesen megértem a hozzáállásukat. De azért kérdezz rá, hátha engedik, hogy "levizsgázzon" a kutyád náluk, és ha megfelelőnek ítélik, akkor talán mehettek csak agilityre. Persze én nem dobnék ki pénzt arra (mert nyilván a szintfelmérő sincs ingyen), hogy aztán ne engedjenek át és valahogy mégiscsak bepaszírozzanak a saját tanfolyamukra, de személyesen nem ismerem őket, úgyhogy ez részemről csak rosszindulatú feltételezés :D Cáfoljatok meg, ha meg lehet úszni olcsón és korrekt módon, akkor tényleg azt mondom, hogy egy próbát megér.
2011. dec. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az isten szerelmére, hívd már fel őket, mi is csak ugyanúgy találgatunk, ahogy te :))
2011. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Népszigeti Kutyaiskola agility foglalkozásai, éppúgy, mint az Őrző-védő, vagy a nyom-edzések, a klubtagjaink számára fenntartott foglalkozások. Klubtag az lehet, aki elvégzi az alap- és a haladó tanfolyamot. Vagy nálunk, vagy valamelyik másik tükör iskolán.

Részletfizetést, stb. tudsz kérni a tanfolyamokra, illetve, ha más tükör iskolán elvégzed őket, azt elfogadjuk.

Minden foglalkozáshoz meg kell alapozd a kapcsolatodat a kutyáddal, kell, hogy legyen valamilyen közös nyelv, amit a tanfolyamokon tanultok meg mindketten.

Döntsd el, mit szeretnél, kérdezz nyugodtan utána több helyen is!

2011. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!