Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltási papírokkal átlehet...

Oltási papírokkal átlehet vinni a kutyét a határon?

Figyelt kérdés

Nincs útlevél, csak oltási paírok, ez elegendő ahhoz, hogy

Erdélybe utazzunk? Ha mégsem elég és a vámosok ellenőrzik a kutyit, mit tehetnek ez esetben?


2011. dec. 29. 21:42
1 2 3
 11/22 Akiteki ***** válasza:

Képzeld el, hogy van kutyám, aki még tetoválva van, mert 2004 előtt született. Neki a tetoválási számot írták be az útlevélbe, mert chipje nincs.

Na, most akkor mi van?

2011. dec. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Akiteki ***** válasza:

És a veszettség elleni oltás feltétele az útlevélnek. Kérdezd meg az állatorvost! Minek beszélsz bele, ha fogalmad sincs?

És csak hogy a következő okosságodon is elgondolkodj: a veszettség elleni oltás beadására jogosult állatorvos adhat ki útlevelet. Mondanál egy orvost, aki ezt nem teheti meg?

2011. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg te az állatorvost.

Mert én már csináltattam útlevelet,nehogy már egy 8 hetes kölyköt veszettség ellen beoltassak :-)

Nekem is van pár idősebb tetovált kutyám de emellett már chipesek is.

2011. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Amugy az én kutyám is 8 hetes lesz ,és úgy tudom csak 17 hét után lehet csak a veszettség elleni oltást beadni.
2011. dec. 30. 09:05
 15/22 anonim ***** válasza:
Állatorvos ad ki oltási könyvvel egybekötött útlevelet, 5000 Ft. Most csináltattunk. :)
2011. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekünk sincs még meg minden oltás, kiadta az útlevelet. Utolsó voltam :) jah.és Sopron :)
2011. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Akiteki ***** válasza:

Nemondd! Csináltattál útlevelet? Nahát! Én meg kb. 20x voltam külföldön különböző kutyákkal és legalább 25 útlevelet csináltattam. És a múltkor elázott az egyik kutyám útlevele, kértem másikat, de csak akkor adhatta ki az orvos, ha újra beoltja. Én megkérdeztem, az orvost, nem a levegőbe beszélek.

3 hónapos alatt - néhány ország kivételével - nem kötelező a veszettségi oltás.

2011. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elég lekezelően válaszolgatsz és ha vissza olvasod az írásaidat akkor van bennük pár ellentmondás...de sebaj igaz,hogy én nem csináltattam még 25 útlevelet ezért szégyenlem is magam picit:-)

Leírtam,hogy mik nem feltételei az útlevél kiadásának!

De persze ha neked így jobb akkor te tudsz mindent jobban...bár erre ne vegyél mérget.

Nos Románia nem tiltja a 3 hónaposnál fiatalabb kutyák bevitelét ezért értelemszerűen nem kell a veszettség elleni oltás!Útelvélre és chipre viszont hivatalosan igen!Az már más,hogy nem ellenőrzik...és ha mégis akkor baj van!

Olyan mint tetoválás pedig több okból nem:Tetoválással csak a TK-es kutyák rendelkezhetnek,ami mint olyan megszűnt Magyarországon,helyette a chip került bevezetésre hivatalosan,melyet a TK-es és a Törzskönyv nélküli kutyák is megkapnak.

A 8 éves türelmi idő 2012-ben lejár tehát be kell majd chippeltetned a tetovált kutyádat is ha útlevelet akarsz neki.

Unión belül szükséges az állat útlevél,igaz ennek az ellenőrzésére nem sok esély van,Unión belül a tagállamok követelményei között eltérés van ezekről érdemes tájékozódni utazás előtt,de nem itt a gyakorikérdések.hu-n ahol sok az "önjelölt mindent tudó" hanem mondjuk az FVM honlapján.

2011. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
chipp, útlevél kell. Ha a kutydá idősebb 6 hónaposnál akkor vesztség elleni oltás is fel kell mutatni
2011. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Akiteki ***** válasza:
Amiket leírtál, az mind igaz, rajta van a honlapon. Csak olvass vissza, mint kérdezett a kérdező, mielőtt kötözködsz. És azt is, hogy hol kezdted.
2011. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!