Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, miért van ez? (lent)

Nem értem, miért van ez? (lent)

Figyelt kérdés
arról van szó, hogy labradorom pórázon való sétáláskor ha meglát egy másik kutyát, ugat, morog, alig lehet megfogni. viszont ha az udvarunkba bejön egy másik kutya, azzal eljátszik, szaladgálnak, ugrálnak. miért van ez? olyan is volt már, hogy véletlenül elengedtem a pórázt séta közben, ő meg berohant egy kapun, egyenesen egy másik kutyához, nem verekedtek össze, szagolgattak egymást... de elég ijesztő volt, nehogy összemenjenek..
2012. jan. 2. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pórázon a kutyák eleve máshogy viselkednek, mert ilyenkor a gazdájuk privát területében vannak, ami által megnő általában dominanciájuk vagy agresszivitásuk. Ezért is mondják, hogy pórázon ne találkozzanak vagy játszanak a kutyák.
2012. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Catz ***** válasza:
Pórázon mindig másképp viselkednek. Ezért sem szabad összeengedni kutyákat, ha meg vannak kötve. Fölösleges feszültséget generál.
2012. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*

Többek között ezért is rossz a flexi póráz, mert így több méteres távolságra a gazdától is erős marad a jellemző viselkedés.

2012. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. akkor ez nem csak velem van így? azt hittem én csinálok valamit rosszul.. :S
2012. jan. 2. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem engednéd neki, hogy így viselkedjen, akkor leszokna róla.

Főleg az elrohanásról.

2012. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak tudod, nem olyan egyszerű megfogni a kutyát, hogy ne rohanjon el. amúgy meg, jó hogy odament, mikor meglátta...
2012. jan. 2. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!