Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam, ha kiállításr...

Hogyan tanítsam, ha kiállításra szeretném majd vinni?

Figyelt kérdés

Van egy törzskönyves kutyusom. Szeretném majd kiállításokra vinni. Miket kell neki ott tudnia? Hogy kell beállítani? Minden ezzel kapcsolatos dolog érdekel, nagyon kezdő vagyok még ebben.

Köszönöm a segítséget.


2012. jan. 5. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Legnagyobb részben attól függ h milyen fajta :)
2012. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hupsz, kimaradt. Golden retriever.
2012. jan. 5. 14:54
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

meg kell neki tanitsad:

ül,fekszik,hempereg,maradjon egyhejben stb.

Ez sok idő,de ha kutyasuliba viszed akkor hamarabb megtanulja.

A német juhászomat is sokat kelletett tanitani,de egy versenyen 1. lett.

2012. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudnia kell

- szépen futni

- nyugodtan állni

- hagyni, hogy a fogát megnézze a bíró

- hagyni. hogy végigtapogassa a bíró

- hagyni, hogy a golyóit megfogja a bíró


De a legegyszerűbb, ha benevezel vele bébi és kölyök osztályba is, és mire oda kerülsz, hogy tétje is lesz a dolognak, addigra már mindent tudni fogsz!

2012. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Érdekes látvány lenne, ha a kiállításon feküdne meg hemperegne a kutya a ringben. Biztosan nem vágna ki a bíró.

Szerintem keresd meg a tenyésztőjét, ő tud a legtöbbet segíteni a ringdresszurában.

Ha hajlandó vagy némi anyagi áldozatot is hozni a dologért, (és netalán Pesti is vagy, tudok ajánlani handlert, aki segít felkészíteni.

2012. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden kutyaiskolában indítanak ringdresszúra tanfolyamot, érdemes egy-két foglalkozásra elmenni!

cerberoskutyaiskola.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=267&Itemid=102

Emellett, ha a kutyád tenyésztője a közelben lakik, beszélj vele, nagyon szívesen fog segíteni, hiszen a sikereiddel az ő kennelének szerzel pár jó pontot :)

Ha megoldható, látogassatok el egy-két kiállításra látogatóként, hogy szokja ezt a közeget. Az én kiskutyáim 4 hónaposak, amióta nálunk vannak, heti többször beállítom őket, és szoktatom ahhoz, hogy kinyitom a szájukat, szépen, nyugodtan, utána falatkát kapnak. Növelni kell az időt, az a jó, ha természetes lesz neki, hogy kinyitod a száját. Másképp a bíró nem látja, hogy foghibás -e! Sok sikert, jó eredményeket kívánok nektek!

2012. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bezony, a tenyésztőtől meg kutyaiskolákban kérj segítséget :)
2012. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Az első és legfontosabb a szocializáció más kutyákkal, és hogy akkor is rád tudjon figyelni, ha több száz kutya van körülötte. Utánna az előbbiekben felsorolt ül, marad, tapogatás, illetve felvezető pórázon menni, szaladni melletted, szigoruan bal oldalt:) Sok sikert!
2012. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak úgy kiváncsiságból: Milyen kennelből van? :P

Bocsi az offért, én is goldenes vagyok, ha van valami kérdésed ezzel kapcsolatban írhatsz pü-t is :)

2012. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudom melyik kennelből való, egy barátnőm mesélte, hogy az uncsitesójáék válnak, az övék a kutyus, 2,5 éves, és a házat eladják, nincs hova tenni, és olcsón megválnának tőle.

Nekünk van egy ivartalan szuka goldenünk, nem tk-s, és gondoltam ha egy elfér, akkor jöhet mégegy, és ha már befogadjuk, akkor vinném kiállításra, meg minden. De sajna úgy néz ki, hogy már találtak neki új gazdit :(

Pedig teljesen beleéltem magam.:(

2012. jan. 6. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!