Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jó helyről, megbízható...

Ha jó helyről, megbízható tenyésztőtől veszek kiskutyát (havanese), akkor is van rá esély hogy allergiás lesz? (kajára, pollenekre, poratkára stb).

Figyelt kérdés
Vagy azért tenyésztőknél nem nagyon szokott ez előfordulni? Mert ismerek pár szaporítótól származó havaneset, és abból egy pár 15-25 dologra allergiás:(
2009. máj. 23. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
szerintem lehet az nem a tenyésztőtől függ
2009. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán előfordulhat az ilyen, de ha jó helyről hozod, ennek az esélye nagyon csekély.
2009. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az allergiák többsége a környezeti ártalom miatt alakul ki, ez szerintem nem tenyésztőn múlik, gondolj csak az emberre.
2009. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kajára nem lesz7 allergiás,ha azt adod neki,amit a tenyésztőnél evett és bevált.

Környezeti hatásokra való allergia nem a tenyésztőtől függ.

2009. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

miért nem fogadsz örökbe egy havaneset?

segítek találni, ha kell: kovacs.piroska47@freemail.hu

2009. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért gondoltam hogy kisebb ez esélye hogy allergiás kutyát veszek egy rendes tenyésztőtől, mert én úgy tudom ez öröklődhet is, na mármost egy lelkiismeretes tenyésztő nem tenyészt tovább allergiás kutyát. Aztán van olyan információm hogy ez a gyengébb immunrendszerű kutyusokat támadja meg. És azért gondolom egy tenyésztőnél nem ilyeneket kapni általában. Az ismerőseimtől tudom hogy egy nagyfokú súlyos allergia mennyire meg tudja keseríteni mind a kutyus, mind a gazdi életét:(

Utolsó válaszoló. Köszi, de törzskönyves kölyökkutyust szeretnék!

2009. máj. 23. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

egy évesnél fiatalbb kutyát (bichont9simán lehet találni állatvédőknél..

de ha neked fontos a törzskönyv..


az www.olcsokutya.uw.hu-n tudsz segítséget kérni,kennelt találni.

2009. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen (sajnos)(???) mindenféleképpen törzskönyveset szeretnék.
2009. máj. 23. 21:24
 9/13 anonim ***** válasza:

akkor az olcsokutya honlapon megadott email címre ha írsz segítenek neked találni egy megbíztahtó tenyésztőt.

a hobnlapot,híres tenyésztők,állatvédők csinálták..


egy törzskönyves kiskutyára viszont rá kell áldozni,gondolom a törzsköny is azért kell mert kutyakiállításra akarod majd vinni.

nézd meg a körülményeket,ahol 10nél több kutya van,onnan már necces venni,a felnőtteket hosszú szőrben kell tartania a tenyésztőnek,ha vágott szőrűek,akkor nem jár velük kiállításra..


ha kell még segítség írj:


kovacs.piroska47@freemail.hu


nekem is egy havanesem van,igaz nem törzskönyves,tudok segíteni a táplálásban,a szőrápolásban,én itthon kozmetikázom és hosszú szőrben van tartva..

2009. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem, nem szeretném kiállításra vinni, sem tenyészteni, tudtommal nem csak azért kell a törzskönyv:) Szeretném tudni hogy garantáltan fajtatiszta és azért a tk egy bizonyos garancia az egészségre. Szeretném ha a szülők szűrve lennének különböző betegségekre. Inkább áldozok most rá 80-100 ezret, minthogy örökbe fogadjak egy olyan kutyust, aki ki tudja milyen szaporítótól került menhelyre, és később milyen betegségek jönnek ki rajta. Látok én elég szerencsétlen, kis beteg havaneset körülöttem:(

Köszi írni fogok annak az oldalnak.

2009. máj. 24. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!