Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szállithatnám ki én a...

Hogyan szállithatnám ki én a kiskutyákat külföldre ugy hogy ne kelljen nekem odaadni a kutyafelvásárlónak?

Figyelt kérdés

vannak kiskutyáim amit kutyafelvásáló megvesz. de én többet nem adom neki oda!itt magyor..gon nem veszik a szálitokon kivül. viszont a pénz jól jönne ha eltudném adni. énszeretném az enyémeket kivinni németprszágba de nemtudom ott felvásárlóknak adják oda őkis?vagy kiskutyaboltnak vagy kinek és hogylehet őket elérni?kutyafelvásárlókkal felveni kapcsolatot nem akarok sem segitséget kérni!éncsak sajátjaimat akarom kivinni nem másokét. még igyis megárné kb 10 kutyámvan egy fialásnál 2 anyakutyunk van. igazából a felvásálok 100nál több kutyát visznek. nemis az a baj hanem hogy sajnos anyira öszezsúfolva hogy megbocani sem tudnak. aztmondta ezt igykell mert különben öszetöri magát a kutya ha nagy a helye....

és kaját nemadnak mig oda nem érnek..


2009. máj. 24. 00:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Szavakat nem találok erre.................. Úristen.........
2009. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Mi lenne,ha elkezdenél dolgozni mint minden tisztességes ember,és abbor probálnám megélni nem kutyacsempészetből? Írni azt nem tudsz látom.. nem az eszedért szeretnek,gondolom.
2009. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Helló nemtúl kutyabarát kérdezö!

Szerintem ha valaki kutyát tenyészt akkor azt azért vállalja be mert van rá kereslet és a leendö kicsiknek tud MEGFELELÖ gazdit szerezni.

Igen, a gazda szerzés a Te feladatod!

Amúgy pedig azt javasolnám, hogy hirdessed interneten akár ingyen is a kutyókat.

Vagy: ha van németül tudó ismerösöd akkor vele irass hirdetést német ( és egyéb nyelvü) adok-veszek honlapra.

Ha ilyen nagy probléma a gazdakerités és nem tudod csinálni , akkor hagyjál fel mindenképp a kutyatenyésztéssel, ne tedd ki az állataidat ilyen életveszélyes körülményeknek, ivartalanittassad mielöbb a szuka kutyáidat és keress tisztességes munkát(a Mc Donald`s-ban 3 hónap után éjszakai müszakot vállalhatsz kb.90-110 ezer ft ot kapnál- az sok mindenre elég és jó kezdés+ vsz felvesznek)

S a legfontosabb, hogy tartsd tiszteletben az állataid méltóságát!!!

Hiszen Ök is "Isten teremtményei s egyetlen veréb sem hullik le a fáról az Ö tudta nélkül". Szóval felelösséggel tartozol a kis életekért, mivel gazda vagy!!!!!!

2009. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez szörnyü!

Hogy adhatod kereskedőnek a kölyköket? Ráadásul ilyen embernek aki így viszi ki a kicsiket! Ha nem tudnád akkor a kölykök 20-30 % -a elpusztul az utazás során , ja meg most ráadásul 30 fok van .

Neked nincsen szíved?

Ha igazi jó tenyésztő lennél , és jó minőségi kölykeid lennének akkor nem lenne gondod hogy itt Mo.-on nem tudod eladni a kölyköket.

És nem a pénzt kell nézni a kutyákban , a kutyákból nem lehet meggazdagodni.

De tudom mi a célod , kint jobb áron mennek a kutyák ezt mindenki tudja , és te ebből szeretnél hasznot húzni , hogy 2 vagy akár 3x os áron el tudd adni a piciket , mint itt Mo.-on Ez nem szép dolog.

2009. máj. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Akkor te vagy a tipikus szaporító. Gyárod a kutyákat, évente kétszer elleted őket. A kutyáknak nincs törzskönyvük, nincsenek meg a szűrővizsgálataik, a csuda tudja miket örökölnek, az oltásaikat nem kapják meg.

És csak gyártod és gyártod a beteg kutyákat, akiknek a nagy része elpusztul a szállítás alatt, egy része az új gazdánál pusztul el, vagy fizethetnek rá szörnyű orvosi költségeket. Végül, egy-két szerencsés kivételével a menhelyen landol a maradék.

Nem fizetsz adót, nincs kennelneved így nem is tarthatnál 10 kutyát. Ha tudmám ki vagy feljelentenélek állatkínzásért.

Szánalmas ember vagy, aki a kutyák és a kölykök szenvedéseiből, a síró, beteg kölyköt temető kicsi gazdikből csinálsz pénzt.

És még helyesen írni sem tudsz.

2009. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Kutyabolt?!Ilyet honnan szedtél,a filmekből???Németországba vinnék a kiskutyáidat?Biztos vagy benne,hogy odaviszik?Vagy nagy valószínűséggel mennek a kínai éttermekbe!!!!A kiskutyáknak állítólag ízletesebb a húsuk,és tuti,hogy ők veszik meg a külföldre vitt kiskutyákat!Kínai éttermek pedig a világban minden országban vannak.

Nekem nagyon nagy szükségem lett volna egy kiskutyára,a környező menhelyeken csak felnőtteket találtunk,(mert nemrég altatták el a kaukázusimat),akármilyen korcs megfelelt volna,tettem fel hirdetést,és egy hónap alatt senki nem jelentkezett...annyi kikötésem volt,hogy fiúkutya legyen.Olyan nagy kérés volt tőlem,hogy kellene egy kutyus,nagy füves udvarra,láncnélkül örökre???:::és mégis egy kölyökkutyát nem ajánlt fel nekem senki,pedig adtam volna némi pénzt is érte,de nem fajtatiszta érdekelt,csak egy kis útszéli keverék.

Szép világban élünk!!Végül nagynehezen találtam egy kedves felnőtt kutyát,a kaukázusim nyomába sem érhet! Kicsi is,házőrzére is alkalmatlan,de azért csak a miénk lett,és szeretjük.

2009. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Előbb-utóbb minden szaporító így jár, ahogy te, nem tudja elpasszolni a kiskutyákat. Egyébként csak úgy megsúgom, hogy autóval oda-vissza Németországba többe kerül, mint amennyit a kölykökért kapsz. Mi ez, hogy "kb 10 kutyám van", azt sem tudod, hogy mennyien vannak??? Látjátok, itt az igazi szaporító, az ilyenek miatt csesződnek el a fajták, telnek meg a menhelyek. Főként nem azok a hibásak, akik egyszer szeretnének kiskutyákat, azután ivartalanítanak. Eddig a felvásárlóknak adtad a kölyköket, gratulálok. Talán először kéne gondolkozni, azon, hogy hova rakod őket, mielőtt leelleted a szukáidat.
2009. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Mennyi idős vagy?

Borzalmas nem gondolod hogy így is borzalmas sorsuk van a kutyáknak Magyarországon és hogy így is mennyi szaporító van?Miért kell még több?Nem értem,ha tenylsztő lennél (ami nyílvánvaló nem az vagy) akkor elvinnéd a kutyádat minimum tenyészszemlére,szűrésre megnéznéd/utána keresnél hogy rokonok-e a kutyuk de mivel gondolom nem tk.-as ezért ez elég nehéz lenne,de te inkább meg probálsz ezen élni és gyártod ezer számra a szegény kutyákat akik nem kapják meg 3 hetesen a féregtelenítés+oltásokat és utána se!Aztán te gondolod ,hogy 100 kutyát kivisz Németországba ahova alapból kell chip,útlevél stb. és amugy se engednék át a határon és szeritned ott annyi kutyát elad?Akkor téged nagyon könnyű átverni azokból a kutyákbóé amit elvisz 80% meghal mert valami genetikai hibája van(és sok esetben az utazás allatt és még rosszabb hogy a gazdinál él 1-2 évet és akkor is rengeteg pénzt áldol rá vagy pár nap múlva meghal a gazdinál4 16% menhelyen végzi ahol elaltatják mert senkinek nem kell az öreg kutya (akit a gazdi kidobott mert megunta meg mert már nem divat) aztán az a maradék 4% talán szerető gazdihoz kerül és boldog lesz te pedig ebből veszed a mindennapi kenyred remélem valaki feljelent ha megadnád a neved címed stb. én is feljelentenélek állatkínzásért de szeritnem nem csak én!Azzonal menj el ivartalanítsd a kutyáid és keres igazi állást mondjuk egy kisboltba kezdetnek az is jó!Ja és még annyit ha tenyésztő lennél akkor tudnál,hogy egyszerre 6-10 kutyát tarthatsz!Szóval remélem a büntüdat benned van és este ugy fekszel le hogy azt mondod holnap megyek a dokihoz ivartalanítani a kutyámat!

És szégyeld magad a szomszéd meg szépen jelentsen fel,holnap olyan kérdés lesz majd itt hogy a szomszédon állatkínzó hogy jelntsem fel tudok valamit tenni?

Üdv.Szebb napot!

2009. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Én sem találok munkát 3 szakmával+érettségivel január óta,mégsem szaporítok kutyát!

Nem semmi!

Egyébként ennek hiába írunk bármit,a könnyű pénzkereset reményében tovább fog szaporítani.

2009. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
12:48-as vagyok: inkább segítek neked munkát keresni csak ezt hagyd abba!JELNTKEZZ!!!
2009. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!