Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szabad felemelnem a kutyám?

Mikor szabad felemelnem a kutyám?

Figyelt kérdés
Amikor szoktunk sétálni néha jön velünk szembe egy kóbor általában nagy testű kutya. Amikor az én kis testű 5 kilós kutyám meglátja látom rajta h ideges , támadni fogja ha közelebb ér és hasonlók . Amikor nem tudom elijeszteni a kóbor kutyát akkor ide jön hozzánk és felkapom a kutyám , mert tudom ,hogy támadna az enyém , ez meg egy kóbor szóval nincs gazdája aki visszafogná. Ha hagyom hogy neki ugorjon az enyém tuti ő jön ki rosszul , ha meg nem veszem fel akkor hiába forgatom jobbra balra a kutyát úgy is megszagolja a nagy .Mióta nálunk van a kutyám párszor előfordult már ez az eset . Váltottam ki valami rossz szokást a kutyámból ez által ?
2012. jan. 7. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, általában a felkapkodás miatt lesznek agresszívek a kistestű kutyák. Ez nem jó nekik, mert csak azt erősíted meg benne, hogy persze, az jó, ha támad és fél, mert te úgy is ott vagy, felveszed, megvéded és dicséred azzal, hogy simogatod. A kutya nem fog tudni önállóan viselkedni más kutyák társaságában. Sajnos többek között ezért is tartják a kistestű ebeket kiszámíthatatlanabbnak és idegbetegebbnek. Inkább a kóbor kutyákat kergesd el eréjesen, magabiztosan. Azt megértem, hogy tőlük félted a kutyád, de így csak nő a félelem, stressz és agresszió a tiédben.
2012. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:

Viselkedj nyugodtan és higgadtan. Azért támad, mert érzi, hogy félsz és úgy gondolja, hogy ha Te nem tudod megvédeni őt, akkor neki kell megvédeni Téged.

Menjetek minél többször kutyák közé és engedd ismerkedni velük.

2012. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehető legrosszabb dolog amit csinálsz egy falkavezérnek nem így kell megoldani nem elijeszteni kell ha kapálózol megcsapkodsz felé lehet hogy még agresszívabbá teszed. Mi van ha felveszed és rád ugrik a másik kutya és kiakarja szedni a kezedből a tiédet láttam már ilyet. Egy nagyobb testű keverék tépte ki a csivavát a nő kezéből törött hátsó lábak és medencecsont repedés lett a vége.
2012. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szabad felemelned a kutyát, amikor éppen tök nyugodt, és semmi nem kívánatosat nem csinál.

Ha agressziózik más kutyákkal, arra az agresszió tiltása a megoldás, nem pedig a megjutalmazása azzal, hogy felveszed.

2012. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát nálam is ez volt a helyzet. Semmiképpen sem szabad ölbe venni, a kóbor kutyákkal viszont vigyázni kell. Egy évvel ezelőtt sétáltunk a kutyummal és egy elég nagy testü kóborkutya ránktámadt, kutyumat is megharapta de szerencsére nem lett nagy sérülés, viszont ahogy védeni akartam a drágámat a dög csunyán megharapta a lábamat. Szóval azóta csak gázspray-el lépek ki a házból ha sétállni indulunk. Azóta is rengetegszer kellett használnom a gázsprayt. Szerintem szerezz be eggyet és ne várdd meg hogy a kóborkutyák odaérjenek hozzátok, sose lehet tudni.
2012. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi viselkedéseddel csak elmélyíted a problémát. Szocializálni kellene a kutyádat, hogy ne legyen agresszív idegen kutyákkal szemben és fegyelmezni, amikor mégis az!
2012. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért is félek ha kóbor kutya jön , mert egy utcával lejjebb van egy kutya aki szokott kóborolni de van gazdája ( egy 80+ os hölgy ) és egyszer az utcánkba volt és ok nélkül nekünk ugrott.. mivel felkaptam a kutyám már láttam a másik kutya szemén ,hogy az enyémet akarja megkapni így végül az én "fenekembe és a hátul a combomba kaptam pár harapást " és mehettünk sebészetre. Ez az esett télen is megismétlődött 1 évre rá ott nem lett komoly bajom mert szétmarcangolta a nagy pufi kabátom . Hiába beszélünk a gazdájával nincs már ott agyilag ,hogy felfogja meg nem is tud mit tenni ellen , sétáltani se tudja a kutyáját csak kilöki. Na és ettől az esettől ment el a bátorságom !! Nem tudok megnyugodni hiába akarok mert rettegek h megharap mert már 2x sikerült akkor más kutyának miért ne sikerülne.. még csak 16 vagyok .. és ez 2 éve történt .
2012. jan. 10. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya nem akar bántani se téged, se a kutyádat, pláne nem a kóbor meg az önsétáltató kutyák. Szépen is néznénk ki, képzeld el, az első kapunál megállna habzó szájjal őrjöngeni, és nem menne tovább, ha mindegyik ilyen gyilkos ösztönökkel lenne megáldva.

Ha ilyen veszélyes kutyát látsz szabadon, akkor első körben a gazdának kell szólni, másodikban a helyi jegyzőnek, harmadikban meg jobb híján a gyepmesternek, mert bármennyire is rossz, ha egy kutya sintértelepre kerül, sokkal rosszabb, ha emberek és kutyák sérülnek meg miatta rendszeresen.

Te pedig szedd össze magad, mert a kutya megérzi a félelmedet, ő is ideges lesz, félni fog, vagy meg akar védeni majd, és végül ő lesz ilyen elmebeteg mindenkire támadó vadállat, mert te tudat alatt ezt ültetted el benne. Szóval ha idegen kutyát látsz, kérdezd meg a gazdáját, hogy ugye nem bánt, vagy ha egyedül van, akkor fordíts hátat és kerüld el messzire, higgadtan, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. A kutyádért ezzel tehetsz a legtöbbet.

2012. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!