Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem baj a kutyusaimnak?

Ez nem baj a kutyusaimnak?

Figyelt kérdés
Van 5 kutyám, 2 benti(havanese,pekingi kev.)ès 3 Kinti(cocker spániel,snaci kev,tacsi kev). Az lenne a kèrdèsen h nem baj az nekik ha nam járnak sètálni csak ritkán, a bentiek 3 hetente,a kintiek havonta. a kintieknek 22m²helyük van a bentiek meg nai 3-4-szer vannak kint pisilni. A bentiek tèlen havonta vannak fehèrtón szaladgálni 1 órát, nyáron hetente.(mindig póráz nèlkül). A kintiek egyesèvel vannai mindig kb 1- 2 havonta 2 órát ès póráz nèlkül. Mindig játszunk valük trükkökre tanítjuk ōket ès a snaci keverèk 1-2 naponta agilityzik.
2012. jan. 8. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod, egy kutyának napi szinten szüksége van a sétára, hogy levezethesse az energiáit, és hogy kiegyensúlyozott legyen. Oké, cudar időben nem fogja senki több órás sétára vinni a kutyát, nem is kell, de ha az időjárás engedi, igenis járna a séta, el is mondom, hogy miért.

A kutya számára az a 22 négyzetméter terület nem jelent mást, mint egy 22 négyzetméteres kennelt. Lehet, hogy tud futkározni benne, de akkor is be van zárva. A kutyáknak a vérükben van a felfedezési, a vándorlási ösztön, és ezt jó volna ha nem is minden nap, de heti 3x kielégíteni. Így le tudják vezetni az energiáikat, és boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak lesznek.

Szóval, ha nem is két órát, de egy 40 percet el kéne vinni őket sétálni, ha azt szeretnéd, hogy nekik is jó legyen. Nekem is van 3 nagytestű kutyám, és bár minden nap nem tudom őket elvinni sétálni, azért hetente 3x biztosan kint vannak.

2012. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az jó nekik ha napi 15 percet sètálnak?
2012. jan. 8. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:

én kertesbe laknék minden nap vagy mindenmás nap tuti elvinném a kutyáimat 1 órára legalább sétálni..

15 perc egy kinti kutyának szerintem semmi..

nem tudod meg oldani hogy naponta 30-40 percet sétáljanak ,ha neveltek akkor egyszerre több kutyát is tudnál vinni vagy megkérni vkit a családból hogy segítsen megsétáltatni őket..

2012. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. jan. 8. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!